Jump to content
zibero

Nowy trend w branży domen?

Recommended Posts

Chciałbym zaproponować temat nowych technologii, które mogą być w bliższej lub dalszej przyszłości dobrymi inwestycjami domenowymi.

Drony, druk 3D, energia odnawialna , wirtualna / rozszerzona rzeczywistość, hologramy, cloud / fog computing, big data, wearables, beacony, bitcoiny, samochody elektryczne, grafen, 4K TV i inne...

Zachęcam do dyskusji co uważacie za przyszłość na rynku oraz podzielcie się swoimi inwestycjami.

Pozdrawiam!

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

większość z technologii które wymieniłeś już od dawna jest dobrymi inwestycjami domenowymi :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są wymienione technologie, które są moim zdaniem na topie. Chętnie poznam Wasze zdanie co jeszcze, no i proszę o konkrety ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, zacznę pierwszy...

 

FogComputing.pl / com.pl

 

Technologia, która połączy chmury obliczeniowe z IoT (Internet of Things; Internet rzeczy).

Kompedium wiedzy i nowości m.in. na portalu Cisco: fogcomputingexpo.com

 

Ps. Polecam wszystkim, którzy mają dobre domeny "cloud" do sprzedaży, moim zdaniem znacznie będzie spadać ich wartość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to nie będzie taka "reklamówka" swoich domen branży new-tech? ;)

 

Wszak nie tylko domeny nowych technologii to dobra inwestycja jeżeli chodzi o zakup domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to nie będzie taka "reklamówka" swoich domen branży new-tech? ;)

Też mam takie wrażenie że zakładasz te tematy aby promować swoje domeny - teraz ten temat, wcześniej pochwaliłeś się sprzedanymi paluchami po czym wrzucasz listę domen do sprzedaży właśnie z takimi domenami. Strasznie dużo zbiegów okoliczności ;)

 

Ale żeby nie było: Crowdfunding - może to nie technologia ale coś nowego na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja "natchnienia " szukam tutaj: http://futrs.com/

 

I z tego "natchnienia" wynikają jakieś konkretne inwestycje?

 

Ps. Znam właściciela, będzie Ci wdzięczny za reklamę ;). Ma fajne inwestycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam takie wrażenie że zakładasz te tematy aby promować swoje domeny - teraz ten temat, wcześniej pochwaliłeś się sprzedanymi paluchami po czym wrzucasz listę domen do sprzedaży właśnie z takimi domenami. Strasznie dużo zbiegów okoliczności ;)

 

Ale żeby nie było: Crowdfunding - może to nie technologia ale coś nowego na rynku.

 

Po to się między innymi udzielamy na tym forum aby promować swoje inwestycje, ja nie widzę w tym nic złego. Po co te linki w portfolio, w sygnaturach ...

 

Chciałbym aby ten temat oprócz promocji swoich domen był również przekazywaniem informacji w co warto Waszym zdaniem inwestować.

Jestem pewien, że KK też tutaj również trafi ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale żeby nie było: Crowdfunding - może to nie technologia ale coś nowego na rynku.

 

apropos Crowdfundingu, ciekaw jestem Twojego zdania czy inwestycje tylko .pl mają rację bytu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałem oled.pl za bardzo dobrą kwotę. Posiadam na przykład beacon.pl i takiego dziwaka ja chipy.pl i biochipy.pl - może nie nowość, ale jeszcze w nią wierzę. Do tego ogrzewanienapodczerwien.pl i ogrzewaniepodczerwienia.pl. Pewnie znalazłoby się jeszcze ze 20, ale to wszystko co mi dziś pamięć podpowiedziała.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś dodałem do przechwycenia domenę mzdrowie.pl a gdy pojawiła się w moim panelu (wiem, że powinno być odwrotnie ale dopiero wtedy zaczynałem z domenami) przewertowałem strony, znalazłem ten artykuł i zaciekawił mnie.

Pogrzebałem więcej i więcej a najbardziej urzekło mnie to stwierdzenie:

 

" Szacuje się, że do 2017 r. 3,4 miliarda ludzi na całym świecie będzie właścicielem smartfona, a połowa z nich będzie korzystać

z aplikacji m-Zdrowie. Obecnie dostępnych jest niemal 100 tys. aplikacji tego rodzaju. 20 najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji

z dziedziny sportu, fitnessu i zdrowia pobrano ponad 230 milionów razy na całym świecie.

Do tej pory UE zainwestowała 100 mln euro w badania naukowe w zakresie m-Zdrowia, finansując w ich ramach duże projekty innowacyjne."
Tak więc stwierdziłem, że skoro branża medyczna a tym bardziej nowe technologie ratujące życie stają się z roku na rok bardziej popularne to warto taką domenę trzymać aż dobrze się sprzeda. I tak chyba zostanie bo od tego czasu dostałem na nią ponad
10 ofert począwszy od 100 zł netto a skończywszy na 5000 netto, które odrzuciłem całkiem niedawno.
Polska to duży, rozwijający się kraj gdzie nie brakuje ludzi schorowanych, cukrzyków czy nadciśnieniowców. Łakomy kąsek dla inwestorów idących własnie w tym kierunku. Wierzę więc w tę domenę i tanio skóry nie oddam bo cóż mi innego zostało ;)
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze
Podoba mi się beacon.pl! Ja również wierzę w tą branżę, polskie firmy świetnie sobie radzą.
Ja mam 2 domeny .com: BeaconFog (te dane gdzieś trzeba będzie analizować na bieżąco) oraz BeaconProfit.
Trochę jeszcze musimy poczekać na popularyzację rozwiązań.

oled.pl - jaki rząd wielkości?

@ vul (mzdrowie.pl)
Idealna dla producenta oprogramowania. Też bym jej tak tanio nie sprzedał, celowałbym Twoja najlepsza oferta x 10 ;)


@PiotrSz
haptic.pl i haptyka.pl Twoje? Z tego co widzę to jeszcze "gorące".

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja jeśli chodzi o nowe technologie mam na przyklad:

 

minirobot.pl,

 

wielowirnikowiec.pl + l.m

 

multikoptery.pl + multicopters

 

No i w związku z rosnącą liczbą nowych urządzeń mobilnych które potrzebują ładowania:

charger.pl i chargers.pl

a także chargepoint.pl to bardziej pod punkty ładowania samochodów elektrycznych.

 

Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem bdb topik.

Większość inwestycji wymieniłeś w pierwszym poście.

 

Ja ze swojej strony mogę pochwalić się poniższymi inwestycjami z mojego portfolio:

 

3dprinted.pl - drukarki 3d

 

Protezoplastyka.pl - Dziedzina medyczna

 

ServiceDesk.com.pl - powstaje coraz więcej firm outsourcingowych w dziale IT świadczących usługi w ramach firm zew.

 

Solarcell.pl - Panele słoneczne jako alternatywne źródła energii

 

Uhdtv.com.pl - TV 4k

Edited by Mr.Nice
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domainator
ChargePoint.pl - moim zdaniem bardzo dobra. Swoją drogą ciekawe ile się naczekamy w Polsce na pierwszą sieć punktów ładowania pojazdów.

@Mr.Nice
Szczególnie podobają mi się SolarCell.pl i 3DPrinted.pl.
Czy na tą pierwszą miałeś jakieś zapytania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą ciekawe ile się naczekamy w Polsce na pierwszą sieć punktów ładowania pojazdów.

 

 

Też czekam aż się temat rozwinie, dlatego odrzucam wszystkie oferty na laduj.pl ;)

 

Generalnie domeny trendowe w .pl to w cholerę długoterminowa inwestycja. W międzyczasie warto ćwiczyć .com-y, gdzie konkurencja nie jest taka straszna, a spieniężenie inwestycji mniej odległe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Mr.Nice

Szczególnie podobają mi się SolarCell.pl i 3DPrinted.pl.

Czy na tą pierwszą miałeś jakieś zapytania?

 

Miałem jedno zapytanie. Liczę, że jeszcze znajdzie się osoba, która zechce zainwestować, tym bardziej, że jest w tej dziedzinie potencjał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inwestujecie w wirtualną rzeczywistość (VR)? Mam wrażenie, że zaczyna się robić "ruch" w interesie.

Poniżej sprzedaże tylko z tego roku:
imagevr.com - 2,500 USD
vrwonder.com - 2,000 USD
vrhotels.com - 216 USD (bardzo tanio, odrzuciłem ofertę niskie xxxx na v-hotels)
vrexperiences.com - 185 USD
vroom.com - 75,000 USD
dreamvr.com - 2,000 USD
vrexpo.com - 4,595 USD

Mam również kilka zapytań z ostatnich 2 tygodni, bez żadnych finalizacji jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena raczej nie ma nic wspólnego z VR, trochę to naciąganie "zestawienia"

Inwestujecie w wirtualną rzeczywistość (VR)? Mam wrażenie, że zaczyna się robić "ruch" w interesie.

vroom.com - 75,000 USD

Share this post


Link to post
Share on other sites

inwestujemy... ale w pl-ki i zapytań 0... był tu taki jeden co wciskał na siłę virtual.pl nawet i też 0 odzewu było, COM-y to jednak przyszłość, otwierasz mi oczy kolego!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×