Jump to content
zibero

Nowy trend w branży domen?

Recommended Posts

Domena VRHome.com została kupiona przez chińskiego inwestora. Dokładnej ceny póki co nie ujawniono ale podaje się, że było to ok. 50.000 $

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena VRHome.com została kupiona przez chińskiego inwestora. Dokładnej ceny póki co nie ujawniono ale podaje się, że było to ok. 50.000 $

 

Piękna kwota!

 

Może się zgłoszą i do mnie ;)

#VRHome .pl

#VR-Property .com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może się zgłoszą i do mnie ;)

#VRHome .pl

 

To może i potem do mnie po vrh#PL ? :D

 

A tak całkiem serio. Myślę, że na boom "vr PL" poczekamy jeszcze z 5-10 lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie vr-property w .com sprzedasz na pewno.

 

.pl poczeka...chociaż dostępne są już gogle vr chociażby z Orange i coraz więcej ich widać w reklamach tv.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może i potem do mnie po vrh#PL ? :D

 

A tak całkiem serio. Myślę, że na boom "vr PL" poczekamy jeszcze z 5-10 lat...

 

Wydaje mi się osobiście, że będzie szybciej. W ciągu ostatniego roku to co na polskim rynku się dzieje to przepaść w porównaniem z 2014/15.

 

Już miałem oferty na średnie xxxx zł na peelki i była to branża faktycznie Nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przeglądnij co się dzieje na rynku globalnym: namebio.com i np. tutaj >>

 

Przeglądam Nembio i słabo to widzę :) ale wiara czyni cuda, powodzenia :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądam Nembio i słabo to widzę :) ale wiara czyni cuda, powodzenia :)

 

NameBio niestety nie zawiera wszystkich sprzedaży i nie ma nawet tego na celu :( VR.CN sprzedano za ok 1,5 mln $, a kilka innych domen też związanych z VR poszło za kilkadziesiąt tys $.

 

Jestem fanem technologii VR i AR i w tym wypadku to nie wiara tylko Google Trends :)

 

...a w ogóle uważam, że ten temat na di.pl dał/daje możliwość zarejestrowania naprawdę dobrych domen, tylko trzeba trochę popracować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa lata wklejania linków itd, są jakieś efekty ? czy dalej tylko myśli o pierwszym milionie ?

 

Dwa lata to niewiele dla tego typu inwestycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa lata to niewiele dla tego typu inwestycji.

 

Oczywiście nikt Wam nie zabroni trzymać domen z vr nawet 50 lat, tylko chciałbym zauważyć, że vr oczywiście weszło w życie, ale bez wielkiego wow. Trochę nakręciliście się tym wątkiem i tyle. Te najlepsze domeny vr mają szanse na sprzedaż czy nawet już się sprzedały.

Jakbyście mieli tak każdą dziedzinę nakręcać to nask z pewnością biłby brawo całym zespołem i zacierał ręce. Czasem warto otworzyć oczy szerzej panowie :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście nikt Wam nie zabroni trzymać domen z vr nawet 50 lat, tylko chciałbym zauważyć, że vr oczywiście weszło w życie, ale bez wielkiego wow. Trochę nakręciliście się tym wątkiem i tyle. Te najlepsze domeny vr mają szanse na sprzedaż czy nawet już się sprzedały.

Jakbyście mieli tak każdą dziedzinę nakręcać to nask z pewnością biłby brawo całym zespołem i zacierał ręce. Czasem warto otworzyć oczy szerzej panowie :)

 

 

Bez wielkiego wow...??? no proszę beż żartów :) ...Facebook nie bez powodu wydał 2 mld $ kupując Oculusa, HTC ma swój oddział Vive, Samsung ma Gear VR i swoją platformę SamsungVR, Google ze swoim DayDream, nawet nasze poczciwe Orange ma swoje OrangeVRExperience...w Chinach czołowi gracze Tencent, Alibaba, Baidu maja swoje platformy VR...i można tak jeszcze wyliczać w nieskończoność...każda poważna firma chce mieć coś co pozwoli jej zaistnieć w virtualnym świecie.

 

Ostatnio nawet MetLife zaczyna oferować swoje usługi w VR

 

https://www.pnbmetlife.com/about-us/convrse/index.html

 

VR i AR będzie miało wpływ na każdą dziedzinę naszego życia, a domeny z tym związane sprzedadzą się jak zawsze ...te najlepsze bo takie się tylko sprzedają za poważne pieniądze, nie ważne w jakiej dziedzinie.

 

Chyba się nakręciłem... ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam wrażenie, że ten wątek to jedynie zaklinanie rzeczywistości...

 

ale podobają ci się te czary...prawda ?

Edited by ametyst

Share this post


Link to post
Share on other sites

piękne podsumowanie tego tematu :)

 

 

...ja zawsze dobrze kończę to co zaczynam ;) ...wiec czytajcie ten wątek...

Edited by ametyst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie Panowie :)

Ten temat nie jest wyłącznie o VR.

To, że wirtualna rzeczywistość jest wiodącym tematem jest związane z tym, że jest to technologia, która ma zastosowanie dosłownie w każdej dziedzinie.


Proponuję prześledzić to co się dzieje na rynku globalnym.

 

W samych USA ok 50 % społeczeństwa, która nic nie wie o VR w tym momencie. To pokazuje skalę na dzień dzisiejszy.

W Polsce jest bardzo dobry rynek bo mamy świetnych fachowców. Już dzisiaj agencje zarabiają bardzo duże pieniądze w tym sektorze.

Krótko, to, że VR/AR (rozwiązania stricte biznesowe) będzie za kilka lat bardzo powszechne to pewne. Już dzisiaj w Biedronce można kupić przy kasie zestaw :)

Jestem ciekaw, ilu z Was miało faktycznie możliwość wypróbowania tej technologii osobiście?

W Warszawie jest naprawdę fajny projekt na skalę światową do przetestowania >>

Co do domen... jasne można postawić portal w PL na domenie "premium" np. vrpolska.eu itd.

Co do sprzedaży?

Są i będą coraz większe. Proponuję raz jeszcze prześledzić co się dzieje na rynku globalnym i jak "grube ryby" budzę się z "ręką w nocniku", że przegapili moment wejścia i starają się wykupywać rynek wtórny. Na "spadach" już dzisiaj jest mizeria.

Jak zwykle rynek wszystko zweryfikuje.

Osobiście oprócz VR/AR, wierzę i inwestuję w Fog Computing / IOT, drony, wearable, 3D/4D.

Edited by zibero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×