Skocz do zawartości

Nowy trend w branży domen?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
433 odpowiedzi w tym temacie

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Chciałbym zaproponować temat nowych technologii, które mogą być w bliższej lub dalszej przyszłości dobrymi inwestycjami domenowymi.

Drony, druk 3D, energia odnawialna , wirtualna / rozszerzona rzeczywistość, hologramy, cloud / fog computing, big data, wearables, beacony, bitcoiny, samochody elektryczne, grafen, 4K TV i inne...

Zachęcam do dyskusji co uważacie za przyszłość na rynku oraz podzielcie się swoimi inwestycjami.

Pozdrawiam!

Ekspert

Ekspert
  • Advert

gibu

gibu

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 429 postów

większość z technologii które wymieniłeś już od dawna jest dobrymi inwestycjami domenowymi :)

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

To są wymienione technologie, które są moim zdaniem na topie. Chętnie poznam Wasze zdanie co jeszcze, no i proszę o konkrety ;)

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Ok, zacznę pierwszy...

FogComputing.pl / com.pl

Technologia, która połączy chmury obliczeniowe z IoT (Internet of Things; Internet rzeczy).

Kompedium wiedzy i nowości m.in. na portalu Cisco: fogcomputingexpo.com

Ps. Polecam wszystkim, którzy mają dobre domeny "cloud" do sprzedaży, moim zdaniem znacznie będzie spadać ich wartość.

vul

vul

Nadworny Badacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 postów

Czy to nie będzie taka "reklamówka" swoich domen branży new-tech? ;)

Wszak nie tylko domeny nowych technologii to dobra inwestycja jeżeli chodzi o zakup domen.

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Tak, zachęcam do pokazania swoich inwestycji domenowych w branży technologii.

LordRandall

LordRandall

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów

Ja "natchnienia " szukam tutaj: http://futrs.com/

sebastian0000

sebastian0000

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 920 postów

Czy to nie będzie taka "reklamówka" swoich domen branży new-tech? ;)

Też mam takie wrażenie że zakładasz te tematy aby promować swoje domeny - teraz ten temat, wcześniej pochwaliłeś się sprzedanymi paluchami po czym wrzucasz listę domen do sprzedaży właśnie z takimi domenami. Strasznie dużo zbiegów okoliczności ;)

Ale żeby nie było: Crowdfunding - może to nie technologia ale coś nowego na rynku.

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Ja "natchnienia " szukam tutaj: http://futrs.com/

I z tego "natchnienia" wynikają jakieś konkretne inwestycje?

Ps. Znam właściciela, będzie Ci wdzięczny za reklamę ;). Ma fajne inwestycje.

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Też mam takie wrażenie że zakładasz te tematy aby promować swoje domeny - teraz ten temat, wcześniej pochwaliłeś się sprzedanymi paluchami po czym wrzucasz listę domen do sprzedaży właśnie z takimi domenami. Strasznie dużo zbiegów okoliczności ;)

Ale żeby nie było: Crowdfunding - może to nie technologia ale coś nowego na rynku.

Po to się między innymi udzielamy na tym forum aby promować swoje inwestycje, ja nie widzę w tym nic złego. Po co te linki w portfolio, w sygnaturach ...

Chciałbym aby ten temat oprócz promocji swoich domen był również przekazywaniem informacji w co warto Waszym zdaniem inwestować.

Jestem pewien, że KK też tutaj również trafi ... ;)

novitz

novitz

Inwestor na miarę możliwości ;)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1246 postów

TransferTechnologii.pl

...czyli od kariery naukowej do biznesowej ;)

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

apropos Crowdfundingu, ciekaw jestem Twojego zdania czy inwestycje tylko .pl mają rację bytu?

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4339 postów

Sprzedałem oled.pl za bardzo dobrą kwotę. Posiadam na przykład beacon.pl i takiego dziwaka ja chipy.pl i biochipy.pl - może nie nowość, ale jeszcze w nią wierzę. Do tego ogrzewanienapodczerwien.pl i ogrzewaniepodczerwienia.pl. Pewnie znalazłoby się jeszcze ze 20, ale to wszystko co mi dziś pamięć podpowiedziała.

vul

vul

Nadworny Badacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 postów

Kiedyś dodałem do przechwycenia domenę mzdrowie.pl a gdy pojawiła się w moim panelu (wiem, że powinno być odwrotnie ale dopiero wtedy zaczynałem z domenami) przewertowałem strony, znalazłem ten artykuł i zaciekawił mnie.

Pogrzebałem więcej i więcej a najbardziej urzekło mnie to stwierdzenie:

" Szacuje się, że do 2017 r. 3,4 miliarda ludzi na całym świecie będzie właścicielem smartfona, a połowa z nich będzie korzystać

z aplikacji m-Zdrowie. Obecnie dostępnych jest niemal 100 tys. aplikacji tego rodzaju. 20 najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji

z dziedziny sportu, fitnessu i zdrowia pobrano ponad 230 milionów razy na całym świecie.

Do tej pory UE zainwestowała 100 mln euro w badania naukowe w zakresie m-Zdrowia, finansując w ich ramach duże projekty innowacyjne."

Tak więc stwierdziłem, że skoro branża medyczna a tym bardziej nowe technologie ratujące życie stają się z roku na rok bardziej popularne to warto taką domenę trzymać aż dobrze się sprzeda. I tak chyba zostanie bo od tego czasu dostałem na nią ponad
10 ofert począwszy od 100 zł netto a skończywszy na 5000 netto, które odrzuciłem całkiem niedawno.
Polska to duży, rozwijający się kraj gdzie nie brakuje ludzi schorowanych, cukrzyków czy nadciśnieniowców. Łakomy kąsek dla inwestorów idących własnie w tym kierunku. Wierzę więc w tę domenę i tanio skóry nie oddam bo cóż mi innego zostało ;)

PiotrSz

PiotrSz

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 216 postów

Haptyka, mięso invitro.

Choćbyś nie wiem jak mnie prosił, nie sprzedam Ci mojej domeny.

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

@apze
Podoba mi się beacon.pl! Ja również wierzę w tą branżę, polskie firmy świetnie sobie radzą.
Ja mam 2 domeny .com: BeaconFog (te dane gdzieś trzeba będzie analizować na bieżąco) oraz BeaconProfit.
Trochę jeszcze musimy poczekać na popularyzację rozwiązań.

oled.pl - jaki rząd wielkości?

@ vul (mzdrowie.pl)
Idealna dla producenta oprogramowania. Też bym jej tak tanio nie sprzedał, celowałbym Twoja najlepsza oferta x 10 ;)

@PiotrSz
haptic.pl i haptyka.pl Twoje? Z tego co widzę to jeszcze "gorące".

domainator

domainator

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów

a ja jeśli chodzi o nowe technologie mam na przyklad:

minirobot.pl,

wielowirnikowiec.pl + l.m

multikoptery.pl + multicopters

No i w związku z rosnącą liczbą nowych urządzeń mobilnych które potrzebują ładowania:

charger.pl i chargers.pl

a także chargepoint.pl to bardziej pod punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Pozdrawiam

Mr.Nice

Mr.Nice

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Moim zdaniem bdb topik.

Większość inwestycji wymieniłeś w pierwszym poście.

Ja ze swojej strony mogę pochwalić się  poniższymi inwestycjami z mojego portfolio:

3dprinted.pl  - drukarki 3d

Protezoplastyka.pl  - Dziedzina medyczna

ServiceDesk.com.pl - powstaje coraz więcej firm outsourcingowych w dziale IT świadczących usługi w ramach firm zew.

Solarcell.pl  - Panele słoneczne jako alternatywne źródła energii

Uhdtv.com.pl - TV 4k

Użytkownik Mr.Nice edytował ten post 15 March 2015 - 09:47

Printex.com.pl

zibero

zibero

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

@domainator
ChargePoint.pl - moim zdaniem bardzo dobra. Swoją drogą ciekawe ile się naczekamy w Polsce na pierwszą sieć punktów ładowania pojazdów.

@Mr.Nice
Szczególnie podobają mi się SolarCell.pl i 3DPrinted.pl.
Czy na tą pierwszą miałeś jakieś zapytania?

PiotrSz

PiotrSz

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 216 postów

Swoją drogą ciekawe ile się naczekamy w Polsce na pierwszą sieć punktów ładowania pojazdów.

Też czekam aż się temat rozwinie, dlatego odrzucam wszystkie oferty na laduj.pl ;)

Generalnie domeny trendowe w .pl to w cholerę długoterminowa inwestycja. W międzyczasie warto ćwiczyć .com-y, gdzie konkurencja nie jest taka straszna, a spieniężenie inwestycji mniej odległe.

Choćbyś nie wiem jak mnie prosił, nie sprzedam Ci mojej domeny.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych