Jump to content
DD

Rynek domen .pl w 2014 roku – podsumowanie

Recommended Posts

Zapraszam do zapoznania się z przygotowanym przeze mnie raportem dotyczącym rynku domen .pl w 2014 roku. Kto znalazł się na podium a kto stracił udziały w rynku. Gdzie najczęściej rejestrujemy nowe polskie domeny. Jak wyglądała dynamika przyrostu całej strefy .pl na przestrzeni lat. Jakimi wynikami mogą pochwalić się firmy, które nie upubliczniają swoich statystyk: OVH i 1&1. To wszystko i więcej w raporcie. Zapraszam do czytania i komentowania!

 

http://danieldryzek.pl/2015/03/30/rynek-domen-pl-w-2014-roku-podsumowanie/

 

W ubiegłym roku zarejestrowano w sumie 1 028 548 nowych domen z rozszerzeniem .pl (o trzy tysiące więcej niż w roku poprzednim). Na koniec 2014 r. utrzymywanych było w sumie 2 524 538 nazw .pl na rzecz 947 tysięcy abonentów (o 34 tys. więcej niż w 2013 roku). Ze względu na niski wskaźnik odnowień polskich domen na poziomie 60,78% (IV kwartał 2014 r.) mimo dużej liczby nowych rejestracji, domen .pl przybyło tylko 63 039 w całym 2014 roku.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mógłbys zrobić swoje podsumowanie tj ilość domen w portfolio/ilość sprzedanych/ilość kupionych i bilans?

 

Nie planuję takiego "raportu" :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIeczytelne tabelki. Brakuje podpisu pod czy nad tabelkami, trzeba wczytać się w tekst. Reszta to tylko dane statystyczne opublikowane już gdzieś indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIeczytelne tabelki. Brakuje podpisu pod czy nad tabelkami, trzeba wczytać się w tekst. Reszta to tylko dane statystyczne opublikowane już gdzieś indziej.

 

Dzięki za uwagi :) Opisy tabelek są po najechaniu na nie kursorem. No i w sumie chodzi o to, żeby się jednak wczytać w tekst, wystarczy w nagłówki akapitów. Ale pewnie w przyszłym roku dodam nagłówki również do samych tabelek dla przejrzystości.

 

Mnie osobiście zawsze brakuje jednak zebrania danych ze wszystkich kwartałów w jednym miejscu, dlatego robię takie zbiorcze podsumowanie. Mnie się przydaje. Może jeszcze komuś oprócz mnie się przyda, dlatego publikuję na blogu.

 

DD

Edited by DD
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×