Jump to content
godsobek

Konto adsense wyłączone

Recommended Posts

Siemka!

Dosłownie pół godziny temu zablokowali(?) mi adsense. Nie dostałem żadnej wiadomości, nigdy wczesniej sie mi to nie zdarzyło, nie złamałem w żaden sposób regulaminu i warunków uzytkowania.
Co mogło byc przyczyna?
Co robić?
Jak życ?

Konto wyłączone
Konto AdSense z tą nazwą użytkownika jest obecnie wyłączone. Zalecamy sprawdzenie wszystkich skrzynek odbiorczych poczty e-mail i wyszukanie wszelkich otrzymanych od nas wiadomości dotyczących stanu konta. Czasami nasze wiadomości są przechwytywane przez filtry poczty e-mail, dlatego należy sprawdzić, czy nie zostały one umieszczone w folderze spamu/poczty masowej.
Jeśli Twoje konto AdSense zostało wyłączone ze względu na generowanie nieprawidłowych kliknięć, przejdź do naszych najczęściej zadawanych pytań dotyczących wyłączonych kont, aby uzyskać więcej informacji.
Powrót do strony głównej AdSense.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Założyć na żonę / wujka / mamę. Odwołaniami nic nie wskórasz - szkoda czasu.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy przypadkiem konto nie było tuż przed wypłatą? Podobno konta blokują losowo i muszą wyrobić miesięcznie daną ilość. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie zdziałasz, zapomnij o sprawie. Czas leczy rany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jakies sieci reklamowe godne polecenia?
bo adsense od jakiegos czasu juz dzialal mi na nerwy.

Edit:
Szanowni Państwo,

Dziękujemy za dodatkowe informacje przesłanie w odwołaniu. Doceniamy
Państwa dalsze zainteresowanie programem AdSense. Po dokładnym
sprawdzeniu
danych konta AdSense i zapoznaniu się z Państwa opinią, nasi
specjaliści
potwierdzili, że nie możemy go ponownie aktywować.

Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów o zasadach dotyczących

nieprawidłowej działalności lub procesu sprawdzania, prosimy przejść
pod
następujący adres

Przypominamy, że wydawcy, których konta zostały wyłączone, nie mogą
już
uczestniczyć w programie AdSense.

Edited by godsobek

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jakies sieci reklamowe godne polecenia?

bo adsense od jakiegos czasu juz dzialal mi na nerwy.

 

 

Edit:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za dodatkowe informacje przesłanie w odwołaniu. Doceniamy

Państwa dalsze zainteresowanie programem AdSense. Po dokładnym

sprawdzeniu

danych konta AdSense i zapoznaniu się z Państwa opinią, nasi

specjaliści

potwierdzili, że nie możemy go ponownie aktywować.

Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów o zasadach dotyczących

 

nieprawidłowej działalności lub procesu sprawdzania, prosimy przejść

pod

następujący adres

 

Przypominamy, że wydawcy, których konta zostały wyłączone, nie mogą

już

uczestniczyć w programie AdSense.

 

Niemniej jednak w czymś musiałeś zawinić, może po prostu, np. reklamy miałeś rozmieszczone niezgodnie z regulaminem (odstępy itd), ewentualności jest dużo, ale w to, że rozdają bany za nic to nie wierzę i nigdy nie uwierzę, póki sam nie dostanę :-) Konto Adsense mam aktywne już ok. 7 lat, jednostki rozmieszczone na blisko ~ 100 stronach, regularne wypłaty, czasem i podejrzane zarobki (względem statystyk) i nie mam żadnego problemu, póki jestem wobec nich fair.

 

Najprościej będzie założyć konto na kogoś znajomego / z rodziny. Nie ma dobrej alternatywy dla Adsense, niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szogun ma rację. Powinieneś założyć konto na kogoś bliskiego z rodziny.

Musiałeś gdzieś popełnić jakieś "wykroczenie" - źle zaimplementowane reklamy, brak treści na stronach reklamowych, nieprawidłowe kliki, strona zrobiona dla adsense a nie dla użytkownika itp.

 

Też posiadam konto z 10 lat i nigdy nie było żadnych problemów. Po prostu pilnuje by wszystko na stronach było zgodne z regulaminem.

 

Zanim założysz nowe konto przeczytaj to:

 

http://adsense.blogspot.com/2012/04/tips-for-creating-high-quality-sites.html

http://adsense.blogspot.com/2012/09/tips-for-creating-high-quality-sites.html

https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl#3

https://support.google.com/adsense/answer/48182?ctx=cb&src=cb&cbid=54mab9y5bg90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jakiś "przyjaciel" ostatnio Ci klikał specjalnie w reklamy, co było dla nich nienaturalne.

Dokładnie. Mi ktoś w podobny sposób wyciął konto adsense. Miałem reklamy googla na stronie z domeną, na której komuś bardzo zależało. Do tego stopnia, że celowo zaczął klikać w reklamy, abym złapał bana i stracił źródło dochodu finansujące mi z nawiązką koszty odnowień. Najgorsze jest to, że nie ma przed tym żadnej obrony.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Mi ktoś w podobny sposób wyciął konto adsense. Miałem reklamy googla na stronie z domeną, na której komuś bardzo zależało. Do tego stopnia, że celowo zaczął klikać w reklamy, abym złapał bana i stracił źródło dochodu finansujące mi z nawiązką koszty odnowień. Najgorsze jest to, że nie ma przed tym żadnej obrony.

Miałem kiedyś 25 katalogów stron, z PR 2-6, były również podłączone reklamy adsense, z reklam starczało na przedłużenie i hosting, multikody sprzedawałem na allegro do katalogów - miesiecznie wpadało trochę na kieliszek chleba - do czasu aż chyba konkurencja podobny numer mi wycieła i google zablokowało mi konto tuz przed wypłatą. Nie było mowy o żadnym odwołaniu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i google zablokowało mi konto tuz przed wypłatą. Nie było mowy o żadnym odwołaniu...

Zgadza się. Nie dość, że nie ma możliwości żadnej reklamacji to jeszcze konta blokowane są tuż przed przed przekroczeniem progu pozwalającego na wypłatę, tak że google bezkarnie inkasuje całą uzbieraną kwotę za emisję reklam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Nie dość, że nie ma możliwości żadnej reklamacji to jeszcze konta blokowane są tuż przed przed przekroczeniem progu pozwalającego na wypłatę, tak że google bezkarnie inkasuje całą uzbieraną kwotę za emisję reklam.

nie do końca. W mailu dostałeś pewnie informację że pieniądze zgromadzone na Twoim koncie google zwróci reklamodawcom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, założe konto na żonkę, ale mamy ten sam adres, mamy wspolne konto bankowe itp
czy google moze sie przyczepic o takie rzeczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy Adsense jest jak z domenami, nowe może być podejrzane, tym bardziej, że podepniesz pod te same strony, najlepiej skorzystać z rynku wtórnego i dodać nowe konto bankowe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, konto które załozylem a jeszcze nie zostalo aktywowane zostało zablokowane!
o co biega? to już 3 próba załozenia konta które zostalo zablokowane przed aktywacja.

 

Witamy,

Chcemy, aby nasze programy reklamowe składały się na sieciowy ekosystem, z którego korzyści mogą czerpać zarówno wydawcy, jak i reklamodawcy oraz użytkownicy. Dlatego czasem musimy podejmować działania przeciwko kontom, których aktywność względem użytkowników lub reklamodawców może skutkować negatywnym postrzeganiem tego ekosystemu. W przypadku Twojego konta AdSense wykryliśmy nieprawidłową aktywność i w rezultacie zostało ono wyłączone.

Ilość danych, jakie możemy udostępnić na temat wykrytego naruszenia zasad, jest ograniczona. Rozumiemy, że możesz chcieć uzyskać więcej informacji o aktywności na Twoim koncie. Nie możemy jednak ujawnić więcej szczegółów ze względu na bezpieczeństwo naszych zastrzeżonych systemów wykrywania.

W niektórych przypadkach wydawcy są gotowi wprowadzać zmiany niezbędne, aby usunąć naruszenie, oraz dostosować się do zasad programu AdSense. Dlatego oferujemy proces odwołania, z którego możesz skorzystać, aby rozwiązać swój problem. W swoim zgłoszeniu musisz dostarczyć nam kompletną analizę ruchu w Twojej witrynie lub przedstawić inne potencjalne przyczyny nieprawidłowej aktywności. Możesz przesłać swoje zgłoszenie w tym formularzu, a my zajmiemy się nim w odpowiedni sposób. Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z listą najczęstszych powodów zamknięcia konta.

dodam ze przed załozeniem 2 konta dokładnie przeczytałem zasady programu i nie dopatrzylem sie jakiegokolwiek uchybienia. Złośliwość?
Naprawde już nie mam siły do adsense. Same problemy.
Nie mam słów

Edited by godsobek

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pewnie, że złośliwość...

Zgłosiłem się do Adsense, miałem czekać ok. tygodnia na weryfikację. Po 2-3 godzinach dostałem ładne info, że ocenili mnie pozytywnie i włączają konto. Oraz drugie info uprzejmie informujące o zmianie informacji kontaktowych.

 

Po 11 godzinach od tej obopólnej sielanki dostałem info o wyłączeniu bez żadnego ostrzeżenia konta, bo "stanowi poważne ryzyko"...

W ciągu tych 11 godzin jedyne co zrobiłem to na 2-ch stronach włączyłem po 1 bloku reklamowym. Strony nie były nigdy podpięte pod Adsense.

I zapewne wg Google to nie nazywa się wykorzystywaniem pozycji monopolistycznej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×