Jump to content
Sign in to follow this  
PZyg

Optymalny parking

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

Ze względu na profesjonalizm i doświadczenie członków tego forum, zwracam się do was, z prośbą o doradzenie optymalnego miejsca do zaparkowania moich domen.

 

Domenami interesuję się od ponad roku, pierwszą z nich kupiłem pół roku temu. Aktualnie posiadam 45 sztuk, wszystkie .pl.

Zainteresowanie rynkiem domen wzbudziła u mnie chęć ulokowania części moich środków finansowych.

 

Załączam print screen moich domen łącznie z ich ruchem.

 

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny!

 

 

 

 

post-18631-0-06532600-1429439253_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaparkuj gdzie chcesz bo nic na tym co masz i tak nie zarobisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaparkuj gdzie chcesz bo nic na tym co masz i tak nie zarobisz.

Niestety racja. Nie zarobią nawet na odnowienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje serdecznie za tak szybkie odpowiedzi, niestety liczyłem, że może będą bardziej pozytywne : P

 

Zadam teraz pytanie z innej strony,

 

Czy w ogóle jest sens jest parkować?

Jeżeli tak to jakiego rzędu przychodów mogę spodziewać się miesięcznie (wiem, że bardzo ciężkie pytanie, ale chodzi mi o szacunkową kwotę)

 

Ogólnie zależy mi, żeby te domeny kiedyś sprzedać, wiadomo czekam na moment aż polski rynek domen znacznie się rozrośnie/rozwinie.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest sens parkować i można mieć z tego satysfakcjonujące dochody. Co do reszty, ameryki nie odkryję, czytaj, ucz się i ryzykuj. Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie napisałeś czy to ruch jaki domeny wygenerowały w miesiąc czy w rok.

2. Skąd takie statystyki? Moim zdaniem większość z tych domen nie powinna mieć ruchu w ogóle.

3. Bez informacji z punktu pierwszego dyskusja jest bezcelowa.

4. @CSS nie zawsze jest sens parkować. W zdecydowanej większości portfolio i domen tego sensu nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. @CSS nie zawsze jest sens parkować. W zdecydowanej większości portfolio i domen tego sensu nie ma.

Zgadza się. Czym innym jest portfolio nawet doskonałych generyków, pokroju np. kwiaty.pl, woda.pl, a czym innym portfolio typosów, rejestrowanych, łapanych, czy kupowanych typowo dla i pod parking. 99% moich zarabiających domen "pod parking", czyli najczęściej typosów zarejestrowałem w ostatnim 1,5 roku "z palca", więc na rynku pierwotnym. Natomiast gdybym chciał teraz zbudować portfolio dobrych generyków 99% domen pochodziłoby z giełd, aukcji D2D itp., czyli z rynku wtórnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie napisałeś czy to ruch jaki domeny wygenerowały w miesiąc czy w rok.

2. Skąd takie statystyki? Moim zdaniem większość z tych domen nie powinna mieć ruchu w ogóle.

3. Bez informacji z punktu pierwszego dyskusja jest bezcelowa.

4. @CSS nie zawsze jest sens parkować. W zdecydowanej większości portfolio i domen tego sensu nie ma.

1. Są to statystyki zebrane z okresu miesięcznego

2. Nie mam pojęcia : P

3. Patrz pkt. 1

4. Dlatego się do was zwracam z prośbą o pomoc, które z tych domen jest sens parkować, a których nie.

 

Chciałem jeszcze raz podziękować za waszą aktywność i odpowiedzi w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby tez tutaj mozsz sprawdzać:

 

ctrlq.org/sandbox

 

Ale to trzeba by mieć domene która na pewno ma bana żeby się wypowiedziec, a ja z adsense nie korzystam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W PC masz narzędzie do sprawdzania czy dana domena jest blocked.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli, któryś z Was moi mili będzie chętny pomóc mi z zaparkowaniem moich domen proszę o wiadomość priv, a przedstawię szczegóły!

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli, któryś z Was moi mili będzie chętny pomóc mi z zaparkowaniem moich domen proszę o wiadomość priv, a przedstawię szczegóły!

 

Pozdrawiam

Odwdzięczę się za fachową pomoc : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkowanie domen w 4 krokach:

 

1. Zakladasz konto w serwisie, ktory oferuje uslugi parkowania domen np parkingcrew.com

2. Zakladam, ze domeny masz zarejestrowane w AM

3. Wchodzisz w ustawienia domeny: Przekieruj -> tu wybierasz DNSy serwisu parkingowego, w tym przypadku: ns1.parkingcrew.net i ns2.parkingcrew.net i potwierdzasz zmiany.

4. Logujesz sie do parkingcrew klikasz Add Domains i dodajesz swoje domeny.

5. Finito!

 

-bartek

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkowanie domen w 4 krokach:

 

1. Zakladasz konto w serwisie, ktory oferuje uslugi parkowania domen np parkingcrew.com

2. Zakladam, ze domeny masz zarejestrowane w AM

3. Wchodzisz w ustawienia domeny: Przekieruj -> tu wybierasz DNSy serwisu parkingowego, w tym przypadku: ns1.parkingcrew.net i ns2.parkingcrew.net i potwierdzasz zmiany.

4. Logujesz sie do parkingcrew klikasz Add Domains i dodajesz swoje domeny.

5. Finito!

 

-bartek

Dziękuje bardzo za pomoc Bartku, ale moje pytanie trochę w inną stroną zmierzało.

 

Czy parking domen wpływa niekorzystnie w przyszłości na ich wartość, tzn. mam domeny, które są dla mnie bardziej wartościowe od innych ze względu na możliwość realizacji własnych projektów pod ich adresem. Zauważyłem, że maja spory ruch i zastanawiam się czy po ich zaparkowaniu mogą one dostać bana w google albo czy może się z nimi stać coś podobnie negatywnego.

 

Pozdrawiam,

Pzyg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nazywasz sporym ruchem? Parking nie zawsze polega na "sporym ruchu" a dobrze płatnym ruchu. To różnica.

Wiadomo, że im więcej jest tego ruchu tym lepiej ale nie zawsze oznacza to, że gdy masz go bardzo dużo to bardzo dużo zarobisz. Jeżeli chodzi o to czy z zaparkowaną domeną może stać się coś negatywnego to wszystko zależy. Jeżeli będzie przestrzegany regulamin parkingu to tak. Dodatkowo możesz umieścić widoczną informację na stronie parkingowej, że domena jest do sprzedania lub odnośnik do kontaktu do Ciebie. Ja np. mam zaparkowanych 99% moich domen i również z powodzeniem je sprzedaje a pierwszy kontakt odbywa się właśnie za pośrednictwem takiego formularza kontaktowego na stronie parkingowej.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nazywasz sporym ruchem? Parking nie zawsze polega na "sporym ruchu" a dobrze płatnym ruchu. To różnica.

Wiadomo, że im więcej jest tego ruchu tym lepiej ale nie zawsze oznacza to, że gdy masz go bardzo dużo to bardzo dużo zarobisz. Jeżeli chodzi o to czy z zaparkowaną domeną może stać się coś negatywnego to wszystko zależy. Jeżeli będzie przestrzegany regulamin parkingu to tak. Dodatkowo możesz umieścić widoczną informację na stronie parkingowej, że domena jest do sprzedania lub odnośnik do kontaktu do Ciebie. Ja np. mam zaparkowanych 99% moich domen i również z powodzeniem je sprzedaje a pierwszy kontakt odbywa się właśnie za pośrednictwem takiego formularza kontaktowego na stronie parkingowej.

 

Vul, dziękuje Ci za tę wypowiedź, wyczerpałeś temat do końca. Mam tylko prośbę czy napiszesz mi instrukcję jak zamieścić te odnośniki/informacje o tym ze domena jest na sprzedaż w przypadku parkingu ND.

Będę wdzięczny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×