Jump to content
kacperinjo

Jak wypromować portal ogłoszeniowy?

Recommended Posts

Witam serdecznie, ostatnio kupiłem domenę z niewielkim ruchem, ale przynosiła jakieś zarobki z parkingu. Postanowiłem ją zagospodarować, bo może coś z tego będzie ;)

Uruchomiłem ogłoszenia lokalne, wszystko darmowe, dość lekkie i przejrzyste. Chciałbym zachęcić użytkowników do przeglądania mojej strony, ale stanąłem w martwym punkcie.

 

Zastanawiam się nad seopilotem, ażeby wypozycjonować stronę pod kilka haseł, ale nad tym się jeszcze zastanowię, może lepiej skorzystać z oferty pozycjonera?

 

Portal wygląda TAK

 

Czy możecie coś doradzić? Na chwilę obecną zapraszam znajomych, którzy siedzą w handlu do wystawiania ogłoszeń, następnie ja je promuję na facebooku oraz forach tematycznych, czy idę dobrą drogą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak zdefiniowałeś pojęcie portal dla tego serwisu i na czym chcesz zarabiać?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak zdefiniowałeś pojęcie portal dla tego serwisu i na czym chcesz zarabiać?

 

Nie mam planu zarobkowego. Robię to dla czystej satysfakcji, roczne utrzymanie projektu nie jest aż takie drogie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ruch mocno skoczy, to na tanim hostingu, serwis będzie się wieszał. Promocja i czas też kosztuje. Po co więc pchać się w koszty i rozkręcać serwis skoro nie chcesz na nim zarabiać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ruch mocno skoczy, to na tanim hostingu, serwis będzie się wieszał. Promocja i czas też kosztuje. Po co więc pchać się w koszty i rozkręcać serwis skoro nie chcesz na nim zarabiać ?

Hobbystycznie, nie wiem co będzie później. Jeśli chodzi o zarobki to mam sporo możliwości, gdyż skrypt ma wbudowane płatności za ogłoszenia premium, ogłoszenia w danych kategoriach, reklamy, promocja ogłoszeń, ale na razie nie mówię o tym, by nie zniechęcić użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ruch mocno skoczy, to na tanim hostingu, serwis będzie się wieszał. Promocja i czas też kosztuje. Po co więc pchać się w koszty i rozkręcać serwis skoro nie chcesz na nim zarabiać ?

Z tego co wiem, to Craigslist też był tylko "hobbystycznym" rozwiązaniem - lista mailingową dla znajomych w 1995 r.. Później przeniósł się na domenę .org i dopiero w 1999 roku wystartował jako firma, jak liczba ogłoszeń się rozrosła.

 

@kacperinjo

Moim zdaniem biznes ogłoszeń lokalnych to już jest przezytek, - znaczy się pakowanie się w to, ten model biznesowy. Trzeba znajdować inne rozwiązania, ewentualnie nisze: tematyczne albo technologiczne rozwiązania, których nie ma tablica.pl, gratka, anonse, gumtree.Jeśli to jest hobby i ma cię czegoś nauczyć i masz czas i zasoby finansowe, żeby eksperymentowac, to OK, dobre i to. Przyszłości w tym jednak nie widzę.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie na naszym rynku.

Bez solidnego zaplecza i Twojego zapału, masz nikłe szanse na "kawałek tortu" z niszy ogłoszeń internetowych.

 

 

Craigslist.org to inna historia. Oni zaczynali jak jeszcze nikt nie wiedział, że świat wirtualny pod wieloma względami wyprze rzeczywistość. No i nie mieli konkurencji.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaw garaż. Wszyscy wielcy piszą w swoich biografiach, że zaczynali w garażu. :)

 

Świetna nazwa na inicjatywę typu inkubator przedsiębiorczości! ("garaż" oczywiście)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co już nie działa ? Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście odradzałbym używania seopilota, bo tylko możesz spalić domenę. Spróbuj wchodzić w relację z innymi poratlami regionalnymi, tak zyskasz więcej niż na takim seopilocie. Co do tego, że coś nie ma sensu, to wiele projektów, które odniosło sukcesy słyszało takie rzeczy o sukcesie może zadecydować przypadek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×