Jump to content
Geekboy68k

Techniki sprzedaży

Recommended Posts

Temat dość kontrowersyjny, bo część osób kupuje domeny w celu ich odsprzedaży z szybkim zyskiem, a część - w myśl odgórnej idei - trzyma je do końca.

Cóż, chyba należę do tej pierwszej grupy.

 

Skoro przez miesiąc KK się nie zgłosił, to najwyższy czas zgłosić się do KK samemu.

 

Anyway, moje pytanie brzmi - jakie techniki/zabiegi psychologiczne wykorzystujecie w celu maksymalizacji współczynnika konwersji i zysku? Przytaczacie ew. kupującemu jakieś konkretne argumenty?

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy ktoś zdradzi tajniki "kuchni domenowej", wiadomo że lepiej jest czekać na ofertę , wiadomo że wtedy ma się zupełnie inne możliwości negocjacyjne, ale...

Ale jeśli ktoś posiada większą liczbę domen to chyba nie ma wyjścia tylko musi z ofertą wyjść pierwszy do klienta, ponieważ nieraz potencjalny KK sam nawet nie wie, że mógłby posiadać domenę odpowiednią do tego co robi :)

 

Kiedyś spróbowałem sprzedazy z delikatną presją na kupującego , czyli coś w stylu " proszę się spieszyć , jest jeszcze kilku chętnych " ale to słabo działa raczej, he he he...

 

edit: Dodam jeszcze , że koniec końców zostałem z tą domeną na którą było "kilku chętnych" do dzisiaj - więc Ludwiku Dornie i psie Sabo - nie idzcie tą drogą. :)

 

Może ktoś starszy i mądrzejszy podpowie jak to zrobić najlepiej żeby klient odczuł nieodpartą chęć zakupu naszej domeny?

Edited by mwyczolkowski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może ja się pochwalę, żeby zachęcić innych :P

Po kolei - jedna z niewielu przydatnych rzeczy, jakich nauczyłem się na studiach, czyli co wyniosłem z zajęć o komunikacji, marketingu i podobnych:

1. Przedstawiam się i sugeruję (np. poprzez bezpośredni zwrot do odbiorcy), że nie jestem telemarketerem i nie dzwonię na "przypadkowy numer",

2. Krótką rozmową o niczym (jedno - dwa pytania dot. działalności potencjalnej ofiary) staram się nawiązać swobodniejszy kontakt z kontrahentem,

3. "Kawa na ławę", czyli przechodzę do meritum - informuję, że jestem brokerem domen i posiadam coś, czym kontrahent winien się zainteresować, bo powinno przełożyć się na współczynnik konwersji w sprzedaży w Sieci,

4. Jeżeli rozmówca zgodzi się na krótką rozmowę (na chwilę obecną wszyscy się zgadzają), to dalej typowe pieprzenie z dużą ilością lukru o rzeczach, o których nie mam bladego pojęcia (np. wpływ domeny na pozycję w wyszukiwarkach - podobno Google już od tego odeszło, ale nie sugeruję bezpośrednio, że chodzi właśnie o tego dostawcę, więc nikt mi nie zarzuci kłamstwa). Wspominam oczywiście też o wartości adresu na rynku wtórnym informując, że jakby co to nie będzie problemu z jej zbyciem i odzyskaniem zainwestowanych środków - jako przykład kilka adresów z podobnej branży, wygrzebanych na CenyDomen.pl z możliwie najwyższymi kwotami sprzedaży. Generalnie dużo lukru, skromność niewskazana,

5. NEGOCJACJE. Podkreślam, że nie jestem handlarzem tylko inwestorem, a niska cena związana jest z faktem, że zmieniam branżę i to prawdziwa okazja.

Edited by Geekboy68k
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli Gruby nie jesteś telemarketerem ale robisz biznes tak jakbyś nim był czyli rzucasz w klienta wszystkim aby tylko kupił Twój towar :P

 

Ja mam inny złoty środek ale o tym może kiedyś na grillu :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

czekamy na metodę VUL-a to jest mistrz testów :)

a telemaketerów nie znoszę, jakby ktoś mi dzwoni i pieprzy 3 po 3 jaka to super okazja od razu naciskam czerwoną słuchawkę nieważne czy to prawda czy nie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • krainaalkoholi.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604315/  
    • helpsite.pl motowork.pl motowork.pl qlki.pl robotcache.pl teaserai.pl   Grupa 6 domen od 1 zł   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604378
    • Dominacje.pl   Aukcja BCM
    • Drodzy Partnerzy! Zachęcamy do promocji boostera testosteronu, za którego sprzedaż gwarantujemy 30% prowizji!    Prowizja: 30% Średnia prowizja: 113.99 zł Ciasteczka: dożywotnie GEOs: PL, ES, IT, DE, FR, SE, RO, GB, US, NL, GR Link do rejestracji → https://nutriprofits.com/pl/
    • tuj.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 89 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/9377/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl. Wcześniej zarejestrowana była w Aftermarket.pl od 2012 roku.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-03-27 22:41:14) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-02 godz. 19:45:00   DD
    • nieaktualne - sprzedana
    • Drodzy, zapraszam do skorzystania z promocji rejestracji domen .pl (również funkcjonalnych i regionalnych .pl) w cenie 2 PLN netto / szt. / pierwszy rok w ddregistrar.pl. Oferta promocyjna ważna jest od 26 do 29 marca 2024 (do końca dnia). Limit dla jednego konta (podmiotu) w naszym serwisie to 20 domen. Minimalne zamówienie to 5 domen. Można zamawiać wielokrotnie do wykorzystania limitu (czyli maksymalnie 4 zamówienia po 5 domen lub 2 x 10 lub 1 x 5 + 1 x 15 itd.). Pula promocyjnych domen: 500. W przypadku wyczerpania puli poinformuję w bieżącym wątku na di.pl o osiągnięciu limitu. Promocja może zostać zakończona w dowolnym momencie, również przed zamieszczeniem informacji na di.pl (choć nie powinno do tego dojść). Osoby, które złożą zamówienia a promocja nie będzie już obowiązywała, poinformujemy o takim fakcie. Liczy się moment opłacenia a nie złożenia zamówienia. Zachęcam do korzystania z płatności online, które księgowane są natychmiast.   W momencie składania zamówienia cena wyniesie 10 PLN netto za rejestrację domeny .pl na 1 rok. Cena w zamówieniu będzie musiała być przez nas uaktualniona. Dopiero po zmianie będzie możliwe opłacenie zamówienia w cenie promocyjnej. Będziemy się starać jak najszybciej uaktualniać ceny (w ciągu kilka - kilkunastu minut), jednak bez gwarancji. Może się tak zdarzyć, że zamówienie, które wpłynie o 3:00 nad ranem zostanie przetworzone dopiero o 9:00 rano. Nie ponosimy też odpowiedzialności, że zamówione domeny będą nadal dostępne w momencie opłacenia. Nie ma możliwości rezerwacji domen .pl (dla przypomnienia). Gdyby zdarzyła się sytuacja, że Klient zamówi 10 domen w promocji o 10:00, a o 10:30 tylko 9 będzie dostępnych, to taka ilość zostanie zarejestrowana w promocji (po opłaceniu). Jeśli na koncie przedpłaty Klienta będą znajdowały się środki wystarczające na opłacenie zamówienia, to zamówienie zostanie opłacone - żeby zagwarantować rejestrację dostępnych domen .pl.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.   Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Cena odnowienia domeny .pl na kolejny rok: 129 PLN netto.   Hurtowy cennik odnowień dla 10 - 49 utrzymywanych domen: .pl 59 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 39 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 39 PLN netto / rok Hurtowy cennik odnowień dla 50 i więcej utrzymywanych domen: .pl 51 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 31 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 31 PLN netto / rok   Pełny cennik: https://ddregistrar.pl/cennik/ Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT.   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o komentarz lub kontakt na naszą skrzynkę kontaktową: https://ddregistrar.pl/kontakt/   Z góry przepraszam za tak "partyzancką" formę promocji  Na przyszłość postaramy się tego typu oferty zautomatyzować.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,169
    • Most Online
      756

    Newest Member
    zaluknijtv
    Joined
×