Jump to content
doli

pizza.com

Recommended Posts

Wlasnie zerknalem na sedo, aukcja pizza.com wartosc domeny juz ponad 1mln i jeszcze "Reserve not met" , jestem w lekkim szoku ;) Bylem pewien ze minimum ustawione na 1mln, a teraz to nie mam pojecia ile sobie zazycza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież wszystkie składniki do pizzy drożeją to i efekt finalny nie może być tani.

To pewnie będzie najdroższa pizza świata a jeśli ktoś do tego będzie chciał się napić wódki ( vodka.com 3 mln dolarów ) to zrobi się całkiem ekskluzywna uczta ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Bylem pewien ze minimum ustawione na 1mln, a teraz to nie mam pojecia ile sobie zazycza ;)

Moim zdaniem wartość tej domeny to minimum kilka mln $$$

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Może będzie tak jak z urlaub.com... cena minimalna była dość wysoka i nigdy nie została osiągnięta. Teraz Sedo znowu wrzuciło pełno domen na pożarcie na aukcjach, może pizza.com znowu ma być takim kontrastem, żeby ceny innych (częściowo bezwartościowych/mało wartościowych) wydawały się maleńkie.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne cena minimalna jest wysoka i jest prawdopodobne, że takie aukcje pojawiają się w pewnych odstępach czasu nieprzypadkowo.

Przy czym ja bym się nie doszukiwał tutaj kontrastów w celu pokazania, że inne ceny są maleńkie lecz raczej chęci uatrakcyjnienia serwisu, który podobnie jak inne strony a nawet tradycyjne punkty handlowe czy usługowe muszą raz po raz zrobić troszkę szumu wokół siebie i pojawić się na ustach innych.

Gdyby wszystkie ciekawe aukcje pojawiły się w jednej chwili a później długo nic by się nie działo, ilość odwiedzin na stronie znacznie by spadła a to by oznaczało dla nich straty gdyż te perełki rozeszłyby się taniej a wielu pozostałych aukcji nikt by nawet nie dostrzegł.

 

 

 

kontrasty.com ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2,000,000 $US. Do końca 5d 2h. W takim tempie cena możne być ;) bardzo interesująca.

Wydaje mi się, że teraz licytacja trochę wyhamuje. Będzie dużo obserwujących i przed końcem znowu ruszy lawina licytujących. Jednakże aukcja (akcja ;)) będzie ciekawa i należy się jej przyglądać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne pizza.com znajdzie się TOP 10 najdrożej sprzedanych domen w 2008 roku <_<

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takei przeczucie, ze licytacja zatrzyma sie 3,7 mil dolarow <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że to będzie jak w przypadku KupLaptop, że oni nie chcą kupić domeny, tylko pizzę przez internet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
A ja myślę, że to będzie jak w przypadku KupLaptop, że oni nie chcą kupić domeny, tylko pizzę przez internet.

Droga ta pizza... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Kurcze jaką pizzernie na to stać ? <_<

Pizza Hut? Dla nich 2 mln to pestka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy ktos jest mi w stanie sensownie uzasadnic fakt, ze cena za pizza.com przekroczyla juz dwie banki?

Generyk *.com, wszyscy jedza pizze i co dalej?

 

Przyznam, że sam się czasami zastanawiam czy takie domeny są aż tyle warte ?

Ale jeśli ktoś inwestuje kilka milionów w domenę pizza.com czy vodka.com to powinien pójść za ciosem i zatrudnić naprawdę najlepszych speców od marketingu i przygotować spory budżet reklamowy na następne, długie lata.

Po to by w dłuższym okresie czasu wyrobić w konsumentach przekonanie / skojarzenie pizzy czy wódki z jedną, konkretną marką.

Podobnie jak to miejsce u nas w kraju gdzie gro ludzi kojarzy obuwie sportowe z Adidasami, piece gazowe z Junkersem a dobre auta z Mercedesem.

Jeżeli ktoś tak potrafi w skali globu trwale wypromować swoją pizzę to 1, 2 lub 5 milionów na taką domenę będą bardzo dobrą inwestycją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznam, że sam się czasami zastanawiam czy takie domeny są aż tyle warte ?

Ale jeśli ktoś inwestuje kilka milionów w domenę pizza.com czy vodka.com to powinien pójść za ciosem i zatrudnić naprawdę najlepszych speców od marketingu i przygotować spory budżet reklamowy na następne, długie lata.

Po to by w dłuższym okresie czasu wyrobić w konsumentach przekonanie / skojarzenie pizzy czy wódki z jedną, konkretną marką.

Podobnie jak to miejsce u nas w kraju gdzie gro ludzi kojarzy obuwie sportowe z Adidasami, piece gazowe z Junkersem a dobre auta z Mercedesem.

Jeżeli ktoś tak potrafi w skali globu trwale wypromować swoją pizzę to 1, 2 lub 5 milionów na taką domenę będą bardzo dobrą inwestycją.

 

Wg mnie nie mozna porownywac pizza.com do vodka.com.

Vodka.com to produkt wytwarzany przez wiele firm pod roznymi markami, roznymi patentami i wg odpowiednich standardow scisle uregulowanych przepisami.

Pizza.com to chyba tylko i wylacznie domena dla pizzerni, bo producentami pizzy mozesz byc Ty, ja i kazdy, kto umie czytac i ma w domu piekarnik :P

 

 

 

edit:

"Woooh... twórcy naszej-klasy się powinni od nich uczyć a te swoje torciki za 10 zł psom oddać."

Komentarz na wykupie odnosnie aukcji pizza.com na Sedo.

 

<_<:P:):P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba czas wystawić ponownie pizza.net.pl... ;-)

pb - teraz albo nigdy - lepszej okazji już nie będzie <_<

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmm pizza mniam <_< ta potrawa niemal kultowa i zapewne nieśmiertelna była już znana starożytnym Grekom a czyż oni mogli się mylić? :P Domena jest warta swojej ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mmm pizza mniam <_< ta potrawa niemal kultowa i zapewne nieśmiertelna była już znana starożytnym Grekom a czyż oni mogli się mylić? :P Domena jest warta swojej ceny.

 

Czyli kto wg Ciebie ja kupi? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×