Jump to content
doli

pizza.com

Recommended Posts

Skonczmy juz ta dyskusje, bo rzeczywiscie robi sie nudna, a konca nie widac <_<

Kazdy ma swoje zdanie :P Podsumowujac ciesze sie, ze w odroznieniu od kilku innych watkow na di.pl potrafilismy wymienic spostrzezenia i poglady bez napinki :P

Moj typ ceny koncowej to: 3,7 miliona dolarow.

Jak na rasowego maniaka przystalo, zarejestuje sobie kilka dome i klade sie spac ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

śliczna domena ...warta mocno ponad $3 mil

Wystarczy postawić system w stylu hub / gateway do zamawiania pizz'y i pobierać opłatę od pizzerii.

Taka inwestycja zwróciła by się w ciągu roku lub może mniej.

 

Kupienie jej na parking byłoby porażką i głupotą, ale ktoś z głowąna karku wyciągnie te pieniądze spowrotem bardzo szybko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli zrobią tak jak piszesz to już za kilka/naście lat pizza może się kojarzyć - jak sugerowałem w poście 21 - nie tyle / nie tylko z Pizza Hut lecz z pizza.com

Wystarczy, że zbudują własną sieć lub przejmą inną i zaprzęgną do tego franchising, szybko ją rozbudowując.

Może kiedyś nie jeden z nas zamiast szukać ulotek reklamowych po domu, wejdzie na tą stronę i zamówi pizzę.com z dostawą do domu.

Pożyjemy, zobaczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może kiedyś nie jeden z nas zamiast szukać ulotek reklamowych po domu, wejdzie na tą stronę i zamówi pizzę.com z dostawą do domu.

Pożyjemy, zobaczymy.

Dodatkowo słowo "pizza" jest nielicznym, oprócz takich słów jak radio, sport czy sex, które znaczą to samo na całym świecie. To niewątpliwa zaleta domeny pizza.com

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcesz zamowic pizze? Wejdz na pizza24.pl tez latwe w zapamietaniu <_<

 

No ale czemu wlasnie pizza.com, a nie pizza24.com - dla Kowalskiego to nie ma roznicy :P

To może lepiej kupić europizza2012.com? Kowalskiemu jeszcze łatwiej będzie zapamiętać. Albo może lepiej nasza-pizza.pl? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może lepiej kupić europizza2012.com? Kowalskiemu jeszcze łatwiej będzie zapamiętać. Albo może lepiej nasza-pizza.pl? <_<

 

Nie rob ze mnie glupka :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rob ze mnie glupka <_<

Po prostu nie myl generica z normalną domeną. Czy 24 jest łatwe do zapamiętania? Tak samo łatwe do zapamiętania jest pizza365.com czy pizza1.com czy pizza777.com. To że dla Ciebie 24 jest jakąś niezwykłą liczbą, nie oznacza, że każdy tak ma. Normalny użytkownik wpisze pizza i tyle. Gdyby nie aukcje24.pl (które zresztą i tak były niezłym niewypałem i zwykłą próbą odegrania się) to nikt nie rejestrowałby *24.pl. Znasz jakiś znany serwis w domenie .com, którego końcówka domeny kończy się na 24? Tylko czekam na: Yahoo24.com, Google24.com i Microsoft24.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvn24.pl <_<

 

Edycja - zle przeczytalem - "nasz jakiś znany serwis w domenie .com, którego końcówka domeny kończy się na 24?" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

active24.pl <_<

 

Moim zdaniem domena pizza24.pl jest akurat świetną domeną, bo w domyśle oznacza możliwość zamówienia na tej stronie pizzy przez 24 godziny na dobę. Nie jest to nazwa, którą użytkownik Internetu wpisze domyślnie w przeglądarkę internetową, ale za to taką nazwę dość łatwo wypromować.

 

Oczywiście końcówka "24" nie zawsze się sprawdzi i nie dla każdej domeny będzie dobra. Ostatnio jadąc Al. Sobieskiego w Warszawie zwróciłem uwagę na dość duży napis nad sklepem "www.antyki24.eu" - może nie jest to szczyt możliwości, ale jednak dość dobrze utkwiła mi w pamięci a o to chyba chodziło :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie muszą coś kombinować, co najlepsze już dawno zajęte, a w sprzedaży cenny jak każdy widzi. Cały myk, aby ktoś na początku wypromował nowy skrót, tak aby każdy wiedział, że jak ktoś powie 'dwadzieścia cztery', to chodzi w nazwie o 24 i wiedział jak tak taki adres wklepać w przeglądarkę. TVN robi tu niezłą robotę <_< i im pasuje, ale niektórzy przesadzają z jej użyciem, ale w sumie co mają robić, kupić takich antyki.pl nie mogą :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu nie myl generica z normalną domeną. Czy 24 jest łatwe do zapamiętania? Tak samo łatwe do zapamiętania jest pizza365.com czy pizza1.com czy pizza777.com. To że dla Ciebie 24 jest jakąś niezwykłą liczbą, nie oznacza, że każdy tak ma. Normalny użytkownik wpisze pizza i tyle. Gdyby nie aukcje24.pl (które zresztą i tak były niezłym niewypałem i zwykłą próbą odegrania się) to nikt nie rejestrowałby *24.pl. Znasz jakiś znany serwis w domenie .com, którego końcówka domeny kończy się na 24? Tylko czekam na: Yahoo24.com, Google24.com i Microsoft24.com.

 

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy chciales blysnac? <_<

Ps. przeczytaj dokladnie kazdego mojego posta w tym temacie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu nie myl generica z normalną domeną. (...)

 

1) Gdzie napisalem, ze generyk to dla mnie e-pizzza-24.com (odnosze sie w szczegolnosci do Twojej pierwotnej wersji posta przed edycja) albo pizaa24.pl? <_<

 

(....) Czy 24 jest łatwe do zapamiętania? Tak samo łatwe do zapamiętania jest pizza365.com czy pizza1.com czy pizza777.com. To że dla Ciebie 24 jest jakąś niezwykłą liczbą, nie oznacza, że każdy tak ma. Normalny użytkownik wpisze pizza i tyle. Gdyby nie aukcje24.pl (które zresztą i tak były niezłym niewypałem i zwykłą próbą odegrania się) to nikt nie rejestrowałby *24.pl. Znasz jakiś znany serwis w domenie .com, którego końcówka domeny kończy się na 24? Tylko czekam na: Yahoo24.com, Google24.com i Microsoft24.com.

 

2) Polak, Niemiec, Rosjanin, Wegier, Hiszpan, Czech itd itd, jak beda glodni i beda chcieli zamowic pizze, to wpisze z palca pizza.com? Sprawdz sobie traffic dla pizza.com - ja tam szalu nie widze :P Nie potrzebuje wydawac 6 milionow zlotych dla 8 literek i jednej kropki dla zdobycia "prestizu" wsrod klientow, ktorzy tak naprawde o wartosci domen i rozmiarach rynku domen nie maja zielongo pojecia. Dlatego, gdybym byl szefem sieci pizzerni, zamiast wydawac kilka milionow dolarow na domene pizza.com, wzialbym pizza24, pizza1.com, pizza777.com etc, bo tez jest latwe do zapamietania, a reszte pieniedzy zainwestowalbym w marketing i reklame. Za ta domene miliony dolarow moze zaplacic jedynie Pizza Hut, jako podkreslenie swojej dominacji na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polak, Niemiec, Rosjanin, Wegier, Hiszpan, Czech itd itd, jak beda glodni i beda chcieli zamowic pizze, to wpisze z palca pizza.com? Sprawdz sobie traffic dla pizza.com - ja tam szalu nie widze <_< Nie potrzebuje wydawac 6 milionow zlotych dla 8 literek i jednej kropki dla zdobycia "prestizu" wsrod klientow, ktorzy tak naprawde o wartosci domen i rozmiarach rynku domen nie maja zielongo pojecia.

 

wpiszą .... ale nie ma to nic wspólnego z nazwą ale jej łatwością zapamiętania. To podstawa przy planowaniu branding'u. Na większości generyków które nigdy nie miały marketingu ruch jest słaby i dopiero wzrasta znaczaco po odpowiedniej kampanii marketingowej. Jedno jest pewne że osoba która chociaż raz odwiedzi ten adres nie będzie miała problemu go zapamiętać i drugim razem wpisze go machinalnie, bo będzie wiedziec że taki serwis istnieje. Dlatego taki ważny jest tu marketing.

 

co do końcówek 24 to czemu nie...nawiązuje do całodobowej obsługi co na pewno wyeliminuje część pizzerii nieotwartych 24 na dobę, ale też nie jest to trudna nazwa do zapamiętania. Wszystko leży w gestii reklamy.

 

Ja osobiście optuję za czystymi keywordami, a fakt że pizze zamawia sie przez internet bardzo ładnei łączy się z końcówką .com

Jako ciekawostkę dodam że firmy oferujące pizze przescigają sie w funkcjonalnościach systemów internetowych. Dominos na przykład pozwala śledzić cały proces od przygotowania po dostawę:

 

http://www.dominos.com/home/tracker/pizzatracker.jsp

Share this post


Link to post
Share on other sites

pizza.com to jedna z najlepszych domen, osobiscie mysle, ze wiecej warte moga byc tylko domeny bankow, lini lotniczych, towarzystw ubezpieczeniowych i tacy giganci jak np. fly.com czy realestate.com, gdybym byl biznesmenem z taka kasa jak ludzie, ktorzy licytuja pizza.com, to znacznie bardziej cenilbym sobie taka domene niz np sex.com - bo dla kogos z pomyslami daje ona znacznie wieksze mozliwosci inwestycyjne.

 

Zapewniam was, ze nie tylko Pizza hut moze byc zainteresowana kupnem tej domeny - nawet mam watliwosci czy to jest najwieksza siec pizzerii, 3mln czy 5mln $ to dla rynkowych gigantow smieszne pieniadze - tyle to czesto dostaja prezesi i dyrektorzy jak sie ich zwalnia, ten ktory kupi pizza.com smialo moze sobie pogratulowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Gdzie napisalem, ze generyk to dla mnie e-pizzza-24.com (odnosze sie w szczegolnosci do Twojej pierwotnej wersji posta przed edycja) albo pizaa24.pl? ;)

1. Żaden z moich postów w tym temacie nie był edytowany!

2. Nigdzie nie pisałem o e-pizzza-24.com.

3. Nigdzie nie twierdziłem, że dla Ciebie pizza24.pl to generyk.

4. Przestań mylić domeny, temat jest o pizza.com, ty w niektórych postach piszesz o pizza.pl i dorzucasz do tego jeszcze takie domeny jak e-pizzza-24.com o których wcześniej mowy nie było.

5. Trochę więcej dystansu, mój pierwszy post był częściowo żartem (bo kto pisze na serio o europizza2012? ;))

6. Dbaj o ciśnienie. Forum to miejsce wymiany doświadczeń. To nie miejsce na pojedyńcze posty zaczepne jakie stosujesz. Albo pisz merytorycznie, albo skończmy ten temat, bo dyskusje kto komu dokopie mnie nie bawią.

 

Napisałeś, cytuje:

 

Chodzi też o to, że taki adres jest bardzo łatwy do zapamiętania. Chcesz zamówić pizzę? Wejdź na pizza.com. Po prostu nie ma lepszego adresu ;) Na pewno nie jest to inwestycja krótkoterminowa ;) Argumentuj tak samo jak w zagadnieniu dlaczego jakiś sklep czy jakieś biuro ma płacić wysokie sumy za wynajem/kupno lokalu w dobrym miejscu dużego miasta, gdzie czy będą chcieli czy nie, dotrą do dużo mniejszej ilości osób.

Chcesz zamowic pizze? Wejdz na pizza24.pl tez latwe w zapamietaniu ;)

 

Michal wskazał Ci jaki potencjał siedzi w genericach, a Ty stwierdziłeś, że "pizza24.pl też latwe w zapamiętaniu". Rozważ sobie dwie sytuacje.

 

Nowy właściciel pizza.com otwiera na tej domenie site e-commerce dla pizzerii. Pizzerie z całego świata mogą się zapisać i współpracować z serwisem. Wykorzystując taki mechanizm jak geolokalizacja, każdy użytkownik wpisujący pizza.com trafia na stronę w swoim ojczystym języku i zamawia sobie pizzę z lokalu znajdującego się w jego okolicy.

 

Sytuacja #1: Na cel tego serwisu kupiono pizza.com za 4 mln USD (sądze, że za taką kwotę pójdzie ta domena), na marketing wydano 11 mln USD.

 

Sytuacja #2: Na cel tego serwisu kupiono pizza24.com za $9,29 USD (przyjmuje najniższa kwotę jakby ta domena nie istniała, ale istnieje i zapewne teraz jej cena podskoczyła wraz ze wzrostem zainteresowania), na marketing wydano 11 mln USD + 4 mln USD (zaoszczędzone na kupnie domeny): 15 mln USD.

 

Na początku z uwagi na wydatek marketingowy pizza24.com będzie bardziej rozpoznawalna, ale już od samego początku część ludzi będzie wpisywać pizza.com i będą to straceni klienci, którzy trafią na inną stronę, np. konkurencji bądź parkingu gdzie zostaną przekierowani do konkurencji. Im mniejsze z czasem będą nakłady marketingowe tym większy odsetek ludzi zacznie się mylić. Jeśli w mniej więcej podobnym czasie ktoś odpali konkurencyjny serwis (dla Twojego pizza24.com) pod pizza.com to zabieranie klientów zacznie się na poważnie. Potencjał marketingowy generica jest o wiele większy, czyli mniej trzeba wydać na jego wypromowanie.

 

2) Polak, Niemiec, Rosjanin, Wegier, Hiszpan, Czech itd itd, jak beda glodni i beda chcieli zamowic pizze, to wpisze z palca pizza.com?

Widzisz nie masz doświadczenia z innych rynków. Znasz Polskę i tylko Polskę. W Polsce większość ludzi wpisuje odruchowo .pl. Jeśli zobaczysz na Wielką Brytanię to tam nadal ccTLD odgrywa duża rolę, ale wartość .com jest zdecydowanie większa niż u nas. Google musiał specjalnymi algorytmami oddzielać strony amerykańskie od angielskich (m.in. geolokalizacja na podstawie backlinków). Teraz podałbym Ci przykład pewnego europejskiego państwa, którego mieszkańcy zamiast korzystać z ccTLD namiętnie korzystają z końcówek globalnych. Nie przypominam sobie niestety które to państwo, musiałbyś poszukać na DNF, był kiedyś o tym temat. Tak dzieje się na szeroką skalę w krajach, w których rejestracja domeny jest bardzo droga, bądź ograniczona przez bardzo restrykcyjne przepisy registrara.

 

Sprawdz sobie traffic dla pizza.com - ja tam szalu nie widze ;) Nie potrzebuje wydawac 6 milionow zlotych dla 8 literek i jednej kropki dla zdobycia "prestizu" wsrod klientow, ktorzy tak naprawde o wartosci domen i rozmiarach rynku domen nie maja zielongo pojecia. Dlatego, gdybym byl szefem sieci pizzerni, zamiast wydawac kilka milionow dolarow na domene pizza.com, wzialbym pizza24, pizza1.com, pizza777.com etc, bo tez jest latwe do zapamietania, a reszte pieniedzy zainwestowalbym w marketing i reklame. Za ta domene miliony dolarow moze zaplacic jedynie Pizza Hut, jako podkreslenie swojej dominacji na rynku.

Nie pisz już któryś raz, że tylko Pizza Hut może kupić ten adres. Niewiele mniejsze międzynarodowe sieci (Domino's Pizza, Little Caesars, Papa John's Pizza) też bez problemu na to stać. Jednak najlepsze przeznaczenie tej domeny przedstawiłem wyżej.

 

Dla Ciebie pizza.com to "8 literek i jedna kropka", dla innych to realny biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziwi mnie jedno, o ile moge zrozumiec, ze niektorzy biznesmeni patrza na domene i widza tylko adres internetowy, o tyle nie zrozumiale dla mnie jest, ze osoba ktora zajmuja sie handlem domenami nie dostrzega, ze jest to rowniez platforma sprzedazy

na takiej stronie nikt rozsadny nie zamiesci informacji, ze pizzeria xxx jest na ulicy yyy i robi pizze zzz za 9$ - to bedzie kanal sprzedazy, generujace ogromne zyski, albo wizytowka globalnej firmy, ktora bedzie miala realne kozysci z wejsc na strone i prestizu jaki zyska wykupujac za "grosze" taka domene

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
1. Żaden z moich postów w tym temacie nie był edytowany!

Teraz podałbym Ci przykład pewnego europejskiego państwa, którego mieszkańcy zamiast korzystać z ccTLD namiętnie korzystają z końcówek globalnych. Nie przypominam sobie niestety które to państwo, musiałbyś poszukać na DNF, był kiedyś o tym temat. Tak dzieje się na szeroką skalę w krajach, w których rejestracja domeny jest bardzo droga, bądź ograniczona przez bardzo restrykcyjne przepisy registrara.

 

Na przykład Paragwaj:

In many countries, the local ccTLD extension is very popular, even rivaling .com in places like Germany (.de) and the UK (.co.uk). We wondered what Chena thought of the prospects for his country’s extension - .py. “To tell you the truth I only have the .com.py extensions for my own businesses," Chena said. The main reason is that Paraguayan traffic operates in a strange way, and they are more used to typing the .com than the ccTLD, probably more than most other countries. Even Paraguayan companies register more .coms nowadays, and that’s one of the reasons why my domain registration service, ProDominios.com, has become so popular.

http://www.dnjournal.com/columns/cover070405.htm

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow

 

21,744 w ciagu 32 dni i to są tylko wejścia na aukcję bo domena ma pewnie sporo wiecej

 

Może być ciekawie tym bardziej że przypadkowo dowiedziałem się kto jest jednym z bidujących. Nie powiem po nazwisku, bo aukcja jest anonimowa nie bez powodu, ale ci co zajmują sie domenami amerykańskimi kojarzą chłopaka z Korei który inwestuje niesamowitą ilość pieniędzy w generyki.

 

Ja myśle że okolice $3 mil to bardzo realna cena, tym bardziej że dolar nisko stoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myśle że okolice $3 mil to bardzo realna cena, tym bardziej że dolar nisko stoi.

Cena końcowa poniżej $5 mln to będzie "bargain" moim zdaniem :) I tak jak mówisz - $ słaby, więc przewagę ma kapitał spoza USA.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mysleliscie kiedys, zeby przy takiej aukcji na pare godzin przed koncem podbic cene tak jak teraz np. do 3 milionow? :)

 

Przeciez na chwile przed koncem i tak ktos przebije, a moglibyscie powiedziec, ze licytujecie za 3 bańki :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mysleliscie kiedys, zeby przy takiej aukcji na pare godzin przed koncem podbic cene tak jak teraz np. do 3 milionow? :P

 

Przeciez na chwile przed koncem i tak ktos przebije, a moglibyscie powiedziec, ze licytujecie za 3 bańki :P

 

Ryzykowne, ale jak to mowili kiedys na ircu "Mastah i 0wn3d" :P

Gorzej, jakby nikt Cie nie przebil :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×