Jump to content
doli

pizza.com

Recommended Posts

ale tak na marginesie to by było bardzo ciekawe jakby ktośz Polski taką domenę kupił.

Chciałbym zobaczyć wtedy miny użytkowników i komentarze na zagranicznych forach :)

 

priceless :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale tak na marginesie to by było bardzo ciekawe jakby ktośz Polski taką domenę kupił.

 

Kto kupil - nie wiadomo. Kto sprzedawal? - TEN PAN

 

Chris Clark is a tech entrepreneur who bought the Web address pizza.com in 1994 and decided to sell it at auction this year after he watched vodka.com sell for $3 million. - po tym, jak Chris Clark zobaczyl, ze vodka.com poszla za 3 mln. USD, zdecydowal sie na sprzedaz swojej pizza.com

 

Sam kupil te domene w 1994 roku za jedyne 20 USD

 

"To szalenstwo, to po prostu szalenstwo" - powiedzial Clark wczoraj rano nieco trzpiotowato w swym domu w North Potomac. Do tego czasu uczestnicy aukcji wywindowali cene do 2,6 mln dolarow.

 

"To bardzo duzo pieniedzy" -stwierdzil Clark (lat 43), ktory wlasnie niedawno otworzyl wlasna firme z oprogramowaniem. "[ta aukcja] na pewno spowoduje znaczne zmiany w moim zyciu"

 

Inne fakty dotyczace cen niektorych domen:

Business.com (w 1999) i diamond.com (w 2006) sprzedane po $7.5 mln

vodka.com (w 2006) za $3 mln,

sex.com za $12 mln (w gotowce i akcjach).

fund.com (w ub. miesiacu) za $10 mln.

 

Takie domeny jak books.com (wlasciciel: ksiegarnia[odpowiednik Empiku] Barnes & Noble) i pets.com (wlasciciel: PetSmart) zostaly wykupione juz dawno temu w okolicach poczatkow WWW

 

NIedawno firma z Illinois (USA) sprzedajaca T-shirty zaplacila za ich najnowsza domene tees.com (skrot od t-shirts) $225,000, gdy dowiedziala sie, ze domena ta generuje ruch na poziomie 17 tys wejsc miesiecznie! (i to tylko z samego type-in)

 

Rok temu Clark zamienil wraz ze znajomym strone pizza.com w platny katalog ogloszen i zarabial na tym znacznie wiecej niz te 5 000 USD, ktore kosztowalo [chyba roczne?] utrzymanie strony. W styczniu br., po tym jak oglosil zamiar sprzedazy domeny pizza.com, otrzymal duzo maili z szesciocyfrowymi ofertami kupna. Wtedy zdecydowal sie sprzedaz domene za posrednictwem Sedo. W czasie, gdy kolejne oferty przebily poczatkowa w wysokosci 100 dolarow i szybko (bo w ciagu jednego dnia) osiagnely wartosc pol miliona USD, Clark byl z rodzina w Disneylandzie. Pomimo tego, dzieciaki nie odchodzily od laptopa i tylko co jakis czas dalo sie slyszec: "O Boze, tato, popatrz na to!".

 

29 marca cena osiagnela 2mln i przekroczyla tym samy cene minimalna.

 

Sedo zarobi na aukcji 10% czyli nieco ponad 260 tys USD. Platforma nie ujawni jednak nazwiska obecnego juz wlasciciela domeny pizza.com

 

"W 1994 roku mozna bylo zarejestrowac po prostu wszystko" - mowi Clark - spogladajac w przeszlosc. "Tak, mysle nieustannie o tamtych czasach".

 

zrodlo: Baltimore Sun

 

Artykul na ten temat

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i teraz oprócz naszej klasy kolejnym argumentem przetargowym będzie pizza.com :) Już to widzę, właściciel e-bankingprivate24.info.pl na allegro: "nasza klasa została _sprzedana_ za lalala, a pizza.com za fju fju fju" (to dlaczego niby moja domena ma nie być tyle warta, lub chociaż ułamek tego?

 

Swoją drogą ciekawe czy domena trafiła do end usera bo jeśli tak to gratuluje - cena bardzo dobra. Gorzej gdy trafiła do innego domainera, wtedy end user będzie musiał zapłacić o wiele więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobre kurde na allegro to jest nie do pomyslenia zeby windowac cene kilka godzin przed :D

 

 

A jaka to jest roznica czy licytuje sie od razu czy na minute przed koncem? Zawsze bawia mnie sytuacje na Dropped jak czekaja ludzie na ostatnia minute w nadziei, ze ktos przespi aukcje :) Ja ustawiam od razu konkretna cene i mam to gdzies :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pamiętam historię takiego jednego kolesia który kupił lata temu domenę beer.com.

Wziął pożyczkę i zapłacił w okolicach ~$80,000. Znajomi pukali sie w czoło a potem mieli słabe miny jak sprzedał ją pare lat później w okolicach $1.7 mln następnemu domeniarzowi. Było zresztąo nim głośno w mediach bo o ile pamiętam miał też domenę diamonds.com i parę innych gems.

 

Tu jest piękna sytuacja jak z kopciuszka, bo to jest first hand sale :) .....z $20 zrobił $2,6 mln w 14 lat. Czyli okolice $509 dziennie. Niezła dniówka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja pamiętam historię takiego jednego kolesia który kupił lata temu domenę beer.com.

Wziął pożyczkę i zapłacił w okolicach ~$80,000. Znajomi pukali sie w czoło a potem mieli słabe miny jak sprzedał ją pare lat później w okolicach $1.7 mln następnemu domeniarzowi. Było zresztąo nim głośno w mediach bo o ile pamiętam miał też domenę diamonds.com i parę innych gems.

 

Tu jest piękna sytuacja jak z kopciuszka, bo to jest first hand sale :) .....z $20 zrobił $2,6 mln w 14 lat. Czyli okolice $509 dziennie. Niezła dniówka :)

 

A to mi miś przypomniałeś : Artykuł o domenach z 2000 roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

to faktycznie stary artykuł :)

 

Pan ten sprzedał eflowers.com (ekwiaty) za 25 000 USD, plus 50 centów od każdej transakcji przeprowadzonej na stronie o tej nazwie 2). Na marginesie warto zauważyć, że nad Wisłą nazwa domeny kwiaty.com.pl jest wolna (20 stycznia 2000).

 

teraz to .com.pl można sobie wsadzić. Jeszcze rok czy dwa i nikt tego nie dotknie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Luke4U wygrywa rejestrację pięciu domen .com w active24.pl :D

 

Gratuluję!

 

Dodatkowo za tak idealny strzał - pięć domen .pl również za 10gr netto każda ;)

 

Zapraszam po odbiór nagrody na PW :)

 

DD

 

Chcialem pieknie podziekowac Danielowi i firmie Active24 za nagrode i za mily gest w postaci rejestracji 5 dodatkowych domen .pl

 

Co do konkursu (tylko 1 osoba oprocz mnie typowala kwote<3,000,000) .... Prawda jest taka, ze wiekszosc z Was to osoby blyskotliwe z duza wyobraznia i szerokimi horyzontami, a ja jestem prosty czlowiek z prowincji stapajacy twardo po ziemi :)

 

Serdecznie pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do konkursu (tylko 1 osoba oprocz mnie typowala kwote<3,000,000) .... Prawda jest taka, ze wiekszosc z Was to osoby blyskotliwe z duza wyobraznia i szerokimi horyzontami, a ja jestem prosty czlowiek z prowincji stapajacy twardo po ziemi :D

Żartowniś z Ciebie :) Prawda jest taka, że zdrowe spojrzenie na rynek domen jest obecnie bardzo cenne ;) Wyobraźnia wielu z nas czasami wybiega za bardzo do przodu - dobrze, że jest wśród nas ktoś, kto umie jeszcze trzeźwo myśleć :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

niektórzy wiecznie czegoś żałują, zarobił ponad 2 mln i żałuje ...

 

"Clark, który z dnia na dzień stał się milionerem, dzisiaj żałuje jedynie tego, że w latach 90-tych nie zarejestrował więcej popularnych domen internetowych."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
niektórzy wiecznie czegoś żałują, zarobił ponad 2 mln i żałuje ...

 

"Clark, który z dnia na dzień stał się milionerem, dzisiaj żałuje jedynie tego, że w latach 90-tych nie zarejestrował więcej popularnych domen internetowych."

Ja również żałuję i się mu nie dziwię :) Jedyne wytłumaczenie, które mam, to takie, że wtedy jeszcze byłem małym dzieckiem ze skromną ilością kapitału.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również żałuję i się mu nie dziwię ;) Jedyne wytłumaczenie, które mam, to takie, że wtedy jeszcze byłem małym dzieckiem ze skromną ilością kapitału.

 

Michał

dodaj do tego, ze dostep do internetu praktycznie nie istnial oraz tpsa by cie z torbami puscila jakbys chcial troche poszperac o domenach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nagroda odebrana ;)

 

Active24 w osobie DD ;) = najszybsza i najsprawniejsza obsluga z jaka mialem okazje sie spotkac ;)

 

Jeszcze raz dziekuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udało się dokończyć transakcję sprzedaży pizza.com, choć nabywcą jest ktoś inny niż osoba, która wylicytowała domenę. Ciekawe jest natomiast to, że nawet cień podejrzeń nie padł na poprzedniego właściciela domeny, który był przecież najbardziej zainteresowany podbiciem ceny... ale to tylko taka moja teoria spiskowa a ja przecież teorii spiskowych nie lubię, dlatego proszę powyższego nie czytać ;)

 

Jak podaje DomainNameWire domenę kupiła firma National A-1 Advertising, która specjalizuje się w marketingu i skupuje topowe domeny. Mają takie perełki jak Free.com, Babies.com, Antiques.com, Fun.com, Cash.com, Divorce.com, Girls.com, Boys.com a teraz również Pizza.com.

 

Nie jest znana kwota transakcji, ale cena raczej nie odbiegała znacznie od wylicytowanej ceny $2.6 mln.

 

Na stronie pizza.com znajduje się obecnie... parking :ph34r:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Udało się dokończyć transakcję sprzedaży pizza.com, choć nabywcą jest ktoś inny niż osoba, która wylicytowała domenę.

 

Ciekawe jak bedzie sie miala wartosc domeny pizza.com i mozliwosc jej wykorzystania zgodnie z najnowszymi wynikami badania pokazujacego, że Amerykanie w dobie kryzysu paliwowego lubia zamiawiac pizze do domu... :)

 

Jak donosi TechCrunch, badanie przeprowadzone na 20 tys osób przy wykorzystaniu wyszukiwarki glosowej 411system (w telefonach komórkowych) firmy V-Enable w kilku duzych metropoliach w USA pokazuje, ze w czasie recesji w gospodarce, Amerykanie nie lubia wychodzic z domu, czy jezdzic po kilka razy ogromnymi samochodami na zakupy, wola natomiast zamawiac jedzenie do domu, przy czym najpopularniejszym pokarmem okazuje sie byc pizza (jak wiadomo, wynaleziona przez wojownicze żółwie ninja :) ) Najczestsze wyniki poszukiwania restauracji w okresie 10.2007-06.2008:

 

1. Pizza Hut

2. McDonald’s

3. Domino’s Pizza

4. Starbucks

5. Papa John’s Pizza

6. Little Caesars Pizza

7. Taco Bell

8. Burger King

9. Wendy’s

10. Denny’s

 

 

Sa tez inne ciekawe wnioski z badania , jak np takie, ze na popularnosci zyskaly serwisy z nieruchomosciami oraz oferty moteli, a stracily domy towarowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tylko w 94 mozna bylo zarejestrowac doslownie wszystko, w 98 jeszcze tez :-) Gdybym wtedy mial polowe tej wiedzy i mozliwoesci, co teraz, to dzis mowilibyscie mi Panie Krolu Domen Zloty :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×