Jump to content
tmi

Domenos.pl - nowy przechwytywacz

Recommended Posts

1. Brak opcji ustawienia domyślnych serwerów DNS. Nie podoba mi się, że dopóki nie ustawię ręcznie moich DNSów, w teorii domenos.pl może np. serwować swój parking. Ja osobiście nad swoimi domenami lubię mieć kontrolę od początku.

 

2. Brak opcji opłacenia domeny szybkim przelewem nie z salda klienta. Mniej istotne niż pkt 1, ale opcja, z której często korzystam na AM.

 

Poza powyższym całkiem przyjemnie, lekki i szybki interfejs. Skuteczność także dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głównie szwabskie i może globalne.

 

Kolejne tld do przechwytywania będą analizowane pod kątem technicznym, prawnym etc. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Czy można zmieniać swoją nazwę oferenta?

Edit:

link do aukcji po zalogowaniu prowadzi do: domenos.pl/konto

 

Nazwa oferenta na chwilę obecną jest nie do zmienienia. Tutaj jeszcze ta kwestia nie jest zamknięta. Rozważam wprowadzenie nazw nicków bądź po prostu "oferent 1", "oferent 2" - wg. kolejności przystąpienia do aukcji. Przyznam, że jestem właśnie bardziej za tym rozwiązaniem.

 

Link do aukcji do weryfikacji.

 

Czy można wydłużyć termin płatności - opłatę za przechwyconą domenę do 5-7 dni ?

 

Muszę to przemyśleć.

 

1. Brak opcji ustawienia domyślnych serwerów DNS. Nie podoba mi się, że dopóki nie ustawię ręcznie moich DNSów, w teorii domenos.pl może np. serwować swój parking. Ja osobiście nad swoimi domenami lubię mieć kontrolę od początku.

 

2. Brak opcji opłacenia domeny szybkim przelewem nie z salda klienta. Mniej istotne niż pkt 1, ale opcja, z której często korzystam na AM.

 

Poza powyższym całkiem przyjemnie, lekki i szybki interfejs. Skuteczność także dobra.

 

1. Masz rację. Jednak domyślne DNS są na liście do zrobienia. W tym tygodniu będą na pewno.

2. Chodzi o wybór konkretnych zamówień a następnie płatność błyskawiczna za wybrane? Jeśli tak, to też jest to na liście do zrobienia. Też raczej ten tydzień.

 

Dzięki wszystkim za powyższe wskazówki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa oferenta na chwilę obecną jest nie do zmienienia. Tutaj jeszcze ta kwestia nie jest zamknięta. Rozważam wprowadzenie nazw nicków bądź po prostu "oferent 1", "oferent 2" - wg. kolejności przystąpienia do aukcji. Przyznam, że jestem właśnie bardziej za tym rozwiązaniem.

 

Popieram w 100% i byłoby bardziej elegancko jakby było to na takiej zasadzie. Nie wiem czemu służą przy aukcjach nicki/pseudonimy.

Powinno być incognito tak jak np na aukcjach GD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy i jak można wypłacić pieniądze ?

 

Domeny wolne do natychmiastowej rejestracji pokazywane są jako niedostępne :(

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy i jak można wypłacić pieniądze ?

 

Domeny wolne do natychmiastowej rejestracji pokazywane są jako niedostępne :(

 

Jasne, że można. To jest kaucja zwrotna. W celu zwrotu kaucji pisz na kontakt@domenos.pl

 

Domeny wolne, chodzi Ci zapewne o domeny w stanie book_blocked? W następnej paczce będzie już pokazywało te domeny jako wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, że można. To jest kaucja zwrotna. W celu zwrotu kaucji pisz na kontakt@domenos.pl

 

Domeny wolne, chodzi Ci zapewne o domeny w stanie book_blocked? W następnej paczce będzie już pokazywało te domeny jako wolne.

Rozumiem, że ta pierwsza wpłata(kaucja) w przypadku chęci wypłaty wymaga kontaktu @ a później będzie to możliwe z PA ?

Tak, chodzi o book_blocked. Kiedy można się spodziewać tej paczki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ta pierwsza wpłata(kaucja) w przypadku chęci wypłaty wymaga kontaktu @ a później będzie to możliwe z PA ?

Tak, chodzi o book_blocked. Kiedy można się spodziewać tej paczki?

 

Na chwile obecną każda wypłata to kontakt na @. Nie spodziewam się masowych wypłat na chwile obecną gdy nie ma choćby escrow. Jak dojdą nowe funkcje i wypłaty będą częste oczywiście zostanie to zaimplementowane - żaden problem.

 

Paczka może dzisiaj / jutro rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo będzie cennik hurtowy z atrakcyjnymi cenami dla osób utrzymujących więcej domen :)

Podbijam, bo rozglądam się za nowym rejestratorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, chodzi o book_blocked. Kiedy można się spodziewać tej paczki?

 

Można już rejestrować book_blocked.

 

1. Brak opcji ustawienia domyślnych serwerów DNS. Nie podoba mi się, że dopóki nie ustawię ręcznie moich DNSów, w teorii domenos.pl może np. serwować swój parking. Ja osobiście nad swoimi domenami lubię mieć kontrolę od początku.

 

2. Brak opcji opłacenia domeny szybkim przelewem nie z salda klienta. Mniej istotne niż pkt 1, ale opcja, z której często korzystam na AM.

 

Poza powyższym całkiem przyjemnie, lekki i szybki interfejs. Skuteczność także dobra.

 

1. Domyślne DNS dla przechwytywanych domen już dostępne pod adresem https://domenos.pl/konto/ustawienia

DNS są zmieniane w momencie przekazania domeny - jeśli w ogóle są domyślne ustawione przez usera.

2. Prace trwają :)

 

 

ink do aukcji po zalogowaniu prowadzi do: domenos.pl/konto

 

Faktycznie był problem z przekierowaniem po zalogowaniu. Teraz już działa.

 

 

Podbijam, bo rozglądam się za nowym rejestratorem.

 

Przed wprowadzeniem cennika hurtowego chciałbym wprowadzić nowe możliwości (głównie handlu) tak aby nie było rotacji transferów do domenos -> przedłużenie -> transfer out :)

Chodzi o stworzenie naprawdę fajnego miejsca dla waszych domen.

 

 

Dzięki wszystkim za wskazówki po raz kolejny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może dałoby się coś zrobić by teraz była jakakolwiek możliwość kupienia domeny w Domenos ? np przy formularzu opcja "kup teraz" ?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może dałoby się coś zrobić by teraz była jakakolwiek możliwość kupienia domeny w Domenos ? np przy formularzu opcja "kup teraz" ?

 

Technicznie - nie ma problemu. Tutaj głównie rozchodzi się o kwestie prawne. W tej sprawie mogę powiedzieć jedynie, że pracę trwają. Celem jest minimum formalności w przypadku zakupu/sprzedaży domeny. Zobaczymy co da się tutaj wprowadzić nowego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy jest możliwość żeby zamiast info "Domena zaparkowana na serwerach serwisu" był formularz kontaktowy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie można wstawić kodu Adsense. Przyznam, że gdyby była taka możliwość przeniósłbym domeny bez wahania i do tego jeszcze możliwość sprzedaży domen... miód malina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie można wstawić kodu Adsense. Przyznam, że gdyby była taka możliwość przeniósłbym domeny bez wahania i do tego jeszcze możliwość sprzedaży domen... miód malina :)

 

Chcesz wstawiać kod adsense na stronę formularza kontaktowego? :)

 

Pod mniejsze rozdzielczości trzeba logo zmienić ;)

 

https://www.dropbox.com/s/7rttia6ths0oewk/2015-06-25%2020.11.08.png?dl=0

 

Jest to w budowie, będzie mobilnie działać w ciągu kilku dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz wstawiać kod adsense na stronę formularza kontaktowego? :)

Dokładnie tak. Moim zdaniem jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż parking :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Moim zdaniem jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż parking :)

 

Czemu tak uważasz? Na parkingu domena dodatkowo zarabia a i tak masz tam wyraźną informację o kontakcie/możliwości kupienia. Mam wszystkie domeny ustawione w ten sposób. Sprzedaję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu tak uważasz? Na parkingu domena dodatkowo zarabia a i tak masz tam wyraźną informację o kontakcie/możliwości kupienia. Mam wszystkie domeny ustawione w ten sposób. Sprzedaję.

Wiem ale po wejściu na stronę z widocznym jak byk info, że domena jest na sprzedaż i zamieszczonym od razu formularzem kontaktowym klient ma wszystko na tacy a dodatkowo można zarabiać na Adsense. Jest to tylko moja skromna opinia.

 

Na marginesie, jeżeli masz zaparkowane domeny na parkingcrew jak rozwiązałeś sprawę wystawienia ich na AM i Premium ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cannot, z Adsense jest taki problem, że jest zakaz umieszczania reklam na stronach bez treści.

Racja :blush: zaraz byłby ban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na marginesie, jeżeli masz zaparkowane domeny na parkingcrew jak rozwiązałeś sprawę wystawienia ich na AM i Premium ?

 

No przecież jedno nie konfliktuje się z drugim. Na premium utrzymuje, na AM wstawiam jako zewnętrzne. Parkuje normalnie.

Mam więc parking + 2 giełdy. Starcza na chleb :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Czemu tak uważasz? Na parkingu domena dodatkowo zarabia a i tak masz tam wyraźną informację o kontakcie/możliwości kupienia. Mam wszystkie domeny ustawione w ten sposób. Sprzedaję.

Jakis czas temu przechwycilem i sprzedalem w ciagu tygodnia, za srednie x xxxx, domene, ktora przez kilka lat gnila na parkingu. Ponadto uzyskalem za nia wiecej, niz chcial jej poprzedni abonent (wiem, bo wczesniej nosilem sie z zamiarem jej zakupu). Tyle w sprawie sprzedazy przez parking do kk.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×