Jump to content
Grzegorz

101 niezwykłych pomysłów na biznes

Recommended Posts

Witam,

 

sorki za trochę prywaty, ale popełniłem książkę "101 niezwykłych pomysłów na biznes", której premiera jest dziś:-).

 

Jeśli kogoś zainteresuje linkuję do strony z info o samej książce. W zakładce spis treści jest lista wszystkich opisanych w książce pomysłów.

http://onepress.pl/ksiazki/101-niezwyklych-pomyslow-na-biznes-grzegorz-marynowicz,101nie.htm

 

Oczywiście zapraszam do zadawania pytań tu i na PW:-)

 

pozdrawiam

Grzesiek

Edited by Grzegorz
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

To twoja książka ?

Grzegorz ją "popełnił" czy napisał. W linku i na okładce też jest nazwisko autora :)

 

21101.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czemu tylko 101 ?

Pewnie jakby było 1001 to książka byłaby grubsza i droższa...

;)

 

Polubiłem, poleciłem...

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

sorki za trochę prywaty, ale...

 

Napisałeś książkę, która może okazać się warościowa a informację o tym umieściłeś w dziale w którym można dyskutować o wszystkim. Nie masz za co przepraszać :)

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na di jestem od dawna, ale wciąż nie ogarniam regulaminu:-) Nie chciałem załamać jakiegoś przepisu :-)

 

pozdr

GM

 

 

Napisałeś książkę, która może okazać się warościowa a informację o tym umieściłeś w dziale w którym można dyskutować o wszystkim. Nie masz za co przepraszać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, że mamy na forum wytrwałych ludzi z pasją. Pytania do autora:

 

1. Ile czasu zajęło ci zbieranie materiałów do książki i jej ułożenie?

2. Czym się inspirowałeś, tzn. czy są tam tylko "case studies" - z życia wziętych projektów, czy jest też coś, co nie widziało światła dziennego realizacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na di jestem od dawna, ale wciąż nie ogarniam regulaminu:-) Nie chciałem załamać jakiegoś przepisu :-)

 

pozdr

GM

 

To może wypadałoby go wreszcie przeczytać ?

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

w znakomitej większości są to już firmy działające, ale są też projekty, które są w trakcie realizacji.

Myślę, że najciekawsze jest to, że bardzo wielu z tych pomysłów w Polsce jeszcze nie ma. Nic tylko kopiować albo sprowadzać te produkty i sprzedawać w PL:-) Na przyjkład wykrywacz glutenu czy czujnik rzeczy zagubionych. Moim zdaniem bez większego ryzyka w PL by się sprzedawały.

Praca nad książką trwała pół roku.

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

 

Super, że mamy na forum wytrwałych ludzi z pasją. Pytania do autora:

 

1. Ile czasu zajęło ci zbieranie materiałów do książki i jej ułożenie?

2. Czym się inspirowałeś, tzn. czy są tam tylko "case studies" - z życia wziętych projektów, czy jest też coś, co nie widziało światła dziennego realizacji?

Edited by Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysl na książkę, w jaki sposób szukaleś materialów, bo taka liczba pomyslow jest calkiem spora. W jakim nakladzie sprzedają się podobne książki, przy jakim nakladzie książka się zwraca. Czy rozważaleś formę e-booka, czy taka forma nie sprawdza się, bo latwo jest książkę skopiować.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

@Andro: jako, że na co dzień zajmuję się tematyką przedsiębiorczości to przez długi czas zapisywałem sobie ciekawe idee w kajeciku:-) Co do sprzedaży i nakładu przy którym książka się zwraca to nie mam pojęcia. To mój debiut. Ebook też będzie w sprzedaży.

 

@mirekm: rozumiem, że to pytanie retoryczne:-)? Książkę się pisze po to by się sprzedawała:-)

 

pozdrawiam

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy napisanie (i zarabianie na tym) książki to jest jeden z tych 101 pomysłów?

 

Przy tym nakładzie to na waciki starczy...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zarabiają to w czym problem?

 

 

Wiekszość z tych pomysłów to remedium na "problemy pierwszego świata" niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiekszość z tych pomysłów to remedium na "problemy pierwszego świata" niestety.

 

Na remediach dla trzeciego świata nie bardzo da się zarobić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na remediach dla trzeciego świata nie bardzo da się zarobić

Ależ co ty mówisz, wystarczy mieć łódkę i kursować między Afryką a Europa :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ co ty mówisz, wystarczy mieć łódkę i kursować między Afryką a Europa :ph34r:

 

To raczej placebo niż remedium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ co ty mówisz, wystarczy mieć łódkę i kursować między Afryką a Europa :ph34r:

 

No teraz to tam u bram Włoch na Morzu Śródziemnym to by się przydał jakiś taki nawodny fast food dla tych podróżników z Afryki. Jeszcze nikt takowego nie wymyślił. No patrz @grzegorz, masz ode mnie darmowy pomysł nr 102 na biznes!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten typ podróżnika raczej niechętnie by płacił za fast food. Wg mnie pomysł spalony :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Wydali już na podróż i płyną z wizją wszystkiego za darmo więc raczej nie będą wspomagać małej wodnej gastronomii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z gastronomicznych pomysłów to w książce jest np. firma produkująca chipsy ze świerszczy, która udowadnia, że mają więcej białka niż mięso zwierzęce:-) Jest też "Konfliktowa restauracja", w której menu znajdują się tylko dania z państw będących w konflikcie z USA:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×