Jump to content
korneliusz.com

Kaucja dla licytujących bez historii

Kaucja dla licytujących  

20 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem na AM kaucji dla licytujących z ujemnym rankingiem i bez rankingu?

    • Tak
      13
    • Nie
      7


Recommended Posts

Tak wiele razy licytowałem z podbijaczami na aukcjach AM, że często przestaję licytować z KK, bo nie mają rankingu. Myślę, że odsetek aukcji z podbijaczmi jest za duży i AM musi coś z tym zrobić!

 

Przykład aukcji z "wesołym" podbijaczem:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2048406

 

 

Czy jesteś za wprowadzeniem na AM kaucji dla licytujących z ujemnym rankingiem i bez rankingu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje jeszcze opcji " tylko z ujemnym ", gdyż bardzo często KK po zaproszeniu do licytacji ma zerowy dorobek ( a jak by nie było parę $ wydają )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wiele razy licytowałem z podbijaczami na aukcjach AM, że często przestaję licytować z KK, bo nie mają rankingu. Myślę, że odsetek aukcji z podbijaczmi jest za duży i AM musi coś z tym zrobić!

 

Przykład aukcji z "wesołym" podbijaczem:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2048406

Czym dla Ciebie jest podbijanie? Bo podbijaniem nie może być branie udziału w aukcji osób, które nie mają ratingu, a ratingu nie mogą mieć z prostego powodu - to jest ich pierwsza (lub jedna z pierwszych licytacji) i nie wygrali jeszcze żadnej aukcji.

 

W aukcji z przykładu według wszelkich znanych nam znaków i logów brały udział po prostu dwie zupełnie różne osoby zainteresowane nabyciem domeny.

Czy jesteś za wprowadzeniem na AM kaucji dla licytujących z ujemnym rankingiem i bez rankingu?

Jeśli propozycja dotyczy wszystkich aukcji to czy chciałbyś, aby nowi użytkownicy w tym KK zainteresowani Twoimi domenami wystawionymi na aukcjach byli od razu zniechęcani kaucjami i opłatami?

 

Natomiast jeśli chodzi o aukcje domen przechwyconych to występuje w nich pewna forma kaucji (opłaty dostępowej) dla tych, którzy nie dodali domeny do przechwycenia. I jak wyraźnie widać w aukcji z przykładu jedna z licytujących osób taką opłatę musiała uiścić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak nie wiesz, czy to KK czy kolejne konto podbijacza. To nie jest margines tylko plaga.

 


Czym dla Ciebie jest podbijanie? Bo podbijaniem nie może być branie udziału w aukcji osób, które nie mają ratingu, a ratingu nie mogą mieć z prostego powodu - to jest ich pierwsza (lub jedna z pierwszych licytacji) i nie wygrali jeszcze żadnej aukcji.

W aukcji z przykładu według wszelkich znanych nam znaków i logów brały udział po prostu dwie zupełnie różne osoby zainteresowane nabyciem domeny.Jeśli propozycja dotyczy wszystkich aukcji to czy chciałbyś, aby nowi użytkownicy w tym KK zainteresowani Twoimi domenami wystawionymi na aukcjach byli od razu zniechęcani kaucjami i opłatami?

Natomiast jeśli chodzi o aukcje domen przechwyconych to występuje w nich pewna forma kaucji (opłaty dostępowej) dla tych, którzy nie dodali domeny do przechwycenia. I jak wyraźnie widać w aukcji z przykładu jedna z licytujących osób taką opłatę musiała uiścić.

 

Przede wszystkim dla domen przechwyconych. Jasne, że dla AM im więcej osób podbije tym wyższe zyski, ale my na tym tracimy. Wysokość kaucji powinna być uzależniona od kwoty licytacji, np. 20%.

Edited by korneliusz.com
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najlepiej wprowadzilbym obowiazek przedlozenia dowodu osobistego, wynikow krwi oraz metryki urodzenia jesli ktos chce cokolwiek kupic od korneliusza. Nie bierz mi za zle mojej plakatywnej ironii, korneliusz, ale zrozum ze w ten sposob tniesz sie we wlasne mieso i utrudniasz sprzedawanie na i tak bardzo mizernym rynku .pl

 

ps. Osobiscie nie interesuja mnie aukcje domen przechwyconych, robcie sobie z nimi co chcecie, tylko nie tykajcie normalnych aukcji.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście mam u siebie wyłączoną weryfikacje nr tel. osoby składającej ofertę aby ułatwić zakup KK jak tylko się da a wprowadzenie takich kaucji od osób z 0 rankingiem to przesada.

 

Myślę, że korneliusz jest trochę wściekły bo nie udało mu się wygrać aukcji (kupić tanio) i stąd ten temat ;)

 

edit. co do ujemnych się zgodzę.

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja z aftermarket zacząłem przygodę ze 3 miesiące temu, ale nie bardzo rozumiem jednej kwestii z tym związanej: po co ktoś miałby podbijać (dla podbijania) aukcję domeny przechwyconej? Jak rozumiem, tutaj stroną umowy jest Aftermarket (a ich o to nie podejrzewam), więc co daje osobom postronnym, że kwota aukcji jest wyższa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz ale kiedyś na AM były limity dotyczące licytacji bez wpłaty kaucji dla nowszych użytkowników.

Osobiście jestem temu przeciwny chociaż z punktu widzenia kogoś kto dużo kupuje na AM może to być korzystne. Zawsze można taniej kupić gdyż nowy użytkownik nie zawsze zdaje sobie sprawę z kaucji a pod koniec licytacji może nie zdążyć z wpłatą środków na poczet kaucji co ograniczy jego możliwości licytacji. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat podbijania i licytacji przez użytkowników z ujemnym rankingiem wraca co jakiś czas jak bumerang...ale nowi użytkownicy kaucji wpłacać nie powinni. Jakby nie było, nowi kupujący to spory procent naszych dochodów.

I nie ważne czy to aukcja czy oferta.

Za to porządek powinien już dawno być zrobiony z minusowcami.

Analizując obecny sposób naliczania punktów, uważam że jest niesprawiedliwy. Bo skoro za opłaconą domenę dostaję punkt to również punkt powinien być przyznawany ( ujemny ) za nieopłaconą.

Uprościł bym za to zasady funkcjonowania minusowców...

Za pierwszą nieopłaconą domenę ostrzeżenie za drugą wylot...z automatyczną blokadą konta w momencie pojawienia się pierwszej nieopłaconej domeny aby uniemożliwić dalsze licytacje. Z tym jednak iż powinna być wprowadzona funkcja aby możliwość licytacji dla takiego delikwenta pojawiała się dopiero w momencie opłacenia tej pierwszej nieopłaconej za które otrzymuje ostrzeżenie.

Za ujawnienie podbijania wylot od razu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wiele razy licytowałem z podbijaczami na aukcjach AM, że często przestaję licytować z KK, bo nie mają rankingu. Myślę, że odsetek aukcji z podbijaczmi jest za duży i AM musi coś z tym zrobić!

 

Przykład aukcji z "wesołym" podbijaczem:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2048406

Dlaczego sugerujesz, że aukcja była podbijana?

 

 

Czy jesteś za wprowadzeniem na AM kaucji dla licytujących z ujemnym rankingiem i bez rankingu?

Oczywiście nie, nie raz w moich aukcjach brali udział nowo zarejestrowani użytkownicy i wywiązywali się z zapłaty bez zarzutu, ponadto zdarzało mi się zapraszać do licytacji osoby, które wcześniej kontaktowały się innymi kanałami w sprawie zakupu - chciałbym mieć możliwość traktować ich poważnie, czyli nie wymać jakichś dziwnych zabezpieczeń skoro sam ich zapraszam do wzięcia udziału w aukcji.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jenda z najwazniejszych i najbardziej efektywnych strategii w sprzedazy jest maksymalne ulatwienie zakupu klientowi i usuniecie wszystkich przeszkod (formalnych, organizacyjnych, technicznych, finansowych, psychologicznych), ktore stoja na drodze do zakupu.

 

Propozycje korneliusza przecza wszelkim zasadom sprzedazy i sa szkodliwe dla sprzedawcow, kupujacych i gieldy.

Mysle, ze dla wszystkich, ktorzy sa w biznesie od kilku, klikunastu, kilkudziesieciu lat to najwieksza oczywistosc.

 

Czy w moim niedomenowym (osmiocyfrowym) biznesie zdazaja sie oszusci? Oczywiscie ze tak! Ponosze nawet ze wzgledu na nich konkretne straty finansowe, w przeciwienstwie do tego przypadku, gdzie korneliusz poniosl jedynie strate moralna. Natomiast biznesowym samobojstwem byloby karanie wszystkich moich klientow za grzechy czarnych owiec. Znacznie zmniejszyloby to obrot i oplacalnosc firmy.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×