Jump to content
tmi

Wydłużenie czasu wygasania domen .pl

Recommended Posts

Zgodnie z informacją z NASK zostanie wydłużony okres przebywania domen w stanie BLOCKED z 15 na 30 dni od 5 sierpnia w trosce o ochronę abonentów. Co wy na to? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

niezły kotlet

 

ps. sprzedam wszystkie swoje opcje (450 sztuk) za łącznie 100000 pln netto

Edited by networker
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już kiedyś było 30 dni, a domeny i tak spadały. Trzeba będzie dłużej poczekać, trudno, ale i tak lepsze to niż postulowane przez niektórych 90.

 

BTW mogliby wprowadzić zmianę po wakacjach, a nie tak znienacka. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps. sprzedam wszystkie swoje opcje (450 sztuk) za łącznie 100000 pln netto

 

Gwoli uczciwości powinni proporocjonalnie przedłużyć abonament opcji, tj. do 6 lat. ;-)

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to informacja kiepska. Wiadomo, że spadać dalej będą ale każdy dzień wydłużenia to jakiś tam mniejszy % na sukces ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to informacja kiepska. Wiadomo, że spadać dalej będą ale każdy dzień wydłużenia to jakiś tam mniejszy % na sukces ;)

 

Z danych publikowanych kiedyś przez nask wynika, że ułamek procenta domen przedłużanych jest w ostatnich dniach wygasania. Jeśli domena ma być przedłużona, to zwykle jest przedłużona w pierwszych paru dniach, zaraz po tym jak się ktoś zorientuje, że nie działa strona albo poczta. Tak że z tej "troski o dobro abonenta" skorzysta może kilka osób, a realny powód zmian to utyskiwanie rejestratorów detalicznych. ;-) Za to bardziej opłacalne stanie się przedłużanie własnych domen "na opcję", bo z każdym "przedłużeniem" dostanie się 44 dni gratis zamiast dotychczasowych 29. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., bo z każdym "przedłużeniem" dostanie się 44 dni gratis zamiast dotychczasowych 29. :D

 

Weź nie pisz tutaj takich rzeczy bo zaraz będzie kolejna zmiana w rejestrze np. doliczana opłata do rejestracji wprost proporcjonalna do ilości dni danej domeny w rezerwacji czy coś

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

rejestr strzela sobie w kolano, mniej będzie spadać, mniej zarobi na dziesięciogroszówkach ;-)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rozumiem, że to dotyczy nowych opcji bo jak zakładałem opcje na pewnych warunkach i chciałbym aby zostały one dotrzymane... Byłem w stanie dać te kilkadziesiąt złotych licząc, że ktoś przez trzy lata nie opłaci domeny w ciągu 14 dni no ale skoro ktoś to zmienia to oczywiście mam wielką nadzieję, że prawo nie działa wstecz. Zdaje sobie sprawę, że to konsekwencje poboczne ale jednak!

Edited by Maku Maku
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rozumiem, że to dotyczy nowych opcji bo jak zakładałem opcje na pewnych warunkach i chciałbym aby zostały one dotrzymane...

Rozumiem Twój tok rozumowania, ale Regulaminu opcji ta zmiana nie narusza.

Tak czy inaczej NASK nie daje zapomnieć, że żyjemy w Polsce, w której o przesadnej stabilizacji porządku prawno-organizacyjnego dla uczestników rynku, mówić nie można.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

O abonentów opcji się nie troszczą, tylko o abonentów domen?

Abonent opcji, to też abonent domeny. Tyle, że przyszły ;)

 

Bądź niedoszły.

 

OK - potencjalny abonent.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonent opcji, to też abonent domeny. Tyle, że przyszły ;)

 

Bądź niedoszły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz czekamy jeszcze z niepewnością na najważniejsze zmiany: cena rejestracji i przedłużenia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może to preludium do zlikwidowania w niedalekiej przyszłości także i opcji? DNT pożegnano bez żalu, przecież obie usługi dostępne są tylko w krajowym rejestrze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DNT dawało grosze a psuło wizerunek. Opcje dają konkretną kasę i nic nie psują. Poza tym było powiedziane explicite że nie ma planów likwidacji opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DNT dawało grosze a psuło wizerunek. Opcje dają konkretną kasę i nic nie psują. Poza tym było powiedziane explicite że nie ma planów likwidacji opcji.

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB - wieczorem w restauracji słyszeliśmy, że jest taka "opcja".

 

Opieram się wyłącznie na tym, co było powiedziane oficjalnie na spotkaniu. Mam nadzieję że nikt tam po cichu nie wydeptuje ścieżek żeby załatwiać swoje partykularne interesy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opieram się wyłącznie na tym, co było powiedziane oficjalnie na spotkaniu. Mam nadzieję że nikt tam po cichu nie wydeptuje ścieżek żeby załatwiać swoje partykularne interesy.

Jeżeli oficjalnie podkreśla ktoś, że czegoś nie będzie, to prawie pewne jest że będzie. Kwestia wybrania odpowiedniego czasu.

Myślę że większość rejestratorów ucieszyłby fakt wycofania opcji

na szczęście NASK podchodzi do sprawy biznesowo więc jest nadzieja, że się nie ugnie przynajmniej do czasu kiedy zysk z opcji stanie się niewiele znaczącym ułamkiem budżetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w każdym razie chyba będę wolał teraz nie wiedzieć, że jakaś naprawdę fajna domena, na którą mam opcję, zaczyna wygasać.

Lepiej gdy automat poinformuje mnie już po zrealizowaniu opcji.

Kilkanaście dodatkowych dni czekania, to może i troska o klienta, ale na pewno nie o serce uzyskującego opcję ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×