Jump to content
morderrca

Domenos.pl - Sugestie i uwagi.

Recommended Posts

Między innymi ograniczona możliwość ustawiania aukcji przez użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Została możliwość dołączenia statystyk Google Analytics na stronach z formularzem kontaktowym.

Dlaczego Analytics? Jest to najbardziej wiarygodna opcja monitorowania ruchu niż w przypadku gdyby trzeba było go zliczać samemu.

 

W celu implementacji tej opcji należy stworzyć w Analytics nową usługę (administracja -> usługa -> utwórz nową usługę). Podajemy jako url witryny jedną z zaparkowanych domen. Następnie utworzony identyfikator śledzenia (w formacie UA-XXXXXX-YY) wklejamy na stronie https://domenos.pl/konto/ustawienia/formularz

Kolejnym etapem jest utworzenia raportu niestandardowego w panelu Analytics:

Wybieramy Dostosowania -> Nowy raport niestandardowy

W analizie wymiarów podajemy: nazwa hosta

W grupie danych (co tylko chcecie śledzić): np. sesje oraz odsłony

 

Zapisujemy i mamy wgląd do pięknych i co najważniejsze - wiarygodnych statystyk na domenach.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo. Jeśli jeszcze będzie to działać, o czym pozwolę się pochwalić poprzez wpis, to Brawo Bis :-)

Konsekwencja w dążeniu do wdrożeń istotnych rzeczy godna podziwu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym weekendem to fakt. Wkrótce nowe aukcje będą się kończyć w dni robocze.

Wg. mnie to nie jest najlepszy pomysł. Ja odpoczywam od domen wieczorami ale żeby coś fajnego wygrać muszę licytować i wejść na aukcje wieczorem, nie wejdę to moja strata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo. Jeśli jeszcze będzie to działać, o czym pozwolę się pochwalić poprzez wpis, to Brawo Bis :-)

Konsekwencja w dążeniu do wdrożeń istotnych rzeczy godna podziwu.

 

Coś tam liczy GA - sumarycznie i chyba dla wszystkich domen. Ale w jaki sposób zobaczyć jaki ruch ma konkretnie dana domena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś tam liczy GA - sumarycznie i chyba dla wszystkich domen. Ale w jaki sposób zobaczyć jaki ruch ma konkretnie dana domena?

 

Przeczytaj jeszcze raz mój post o implementacji GA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Oczywiste jest to że dla wszystkich jest to oczywiste...

 

ale z obowiązku podam dalsze postępowanie by ktoś inny nie błądził.

 

po stworzeniu raportu niestandardowego (odczekując kilka godzin by dane się zliczyły), należy wejść w dostosowania i wybrać właściwy raport. GA zlicza dla poszczególnych domen wejścia/odsłony. zatem wszystko działa jak należy.

 

skrót do tego raportu można wyciągnąć na stronę główną GA i mieć pogląd do statystyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

ile wynosi czas oczekiwania na transfer domeny do panelu po przechwyceniu i oplaceniu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hans_2000 sprawdz kto zlapal domene, jak to domenos to powinna byc natychmiast.

Mozliwe tez, ze zlapal ktorys partner domenosa i w tym przypadku bedziesz musial poczekac 5 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

BartX dzieki

 

nie lapalem tam wczesniej i nie wiem, jak wyglada oczekiwanie na partnerow, mam 2 zlapane przez: REGISTRAR:

TMI sp. z o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BartX dzieki

 

nie lapalem tam wczesniej i nie wiem, jak wyglada oczekiwanie na partnerow, mam 2 zlapane przez: REGISTRAR:

TMI sp. z o.o.

 

To jak złapał tmi to musisz czekać 5 dni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

To jak złapał tmi to musisz czekać 5 dni

ok, dzieki na info; dzis widze, ze na transfer z Netibo tez trzeba czekac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

W jakim celu na stronie przechwyconej domeny bedacej w trakcie licytacji wyswietlany jest formularz kontaktowy ??

 

edit: biorac pod uwage ukrycie nazw licytantow mam na to pewna teorie, ale jestem ciekaw wyjasnienia...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakim celu na stronie przechwyconej domeny bedacej w trakcie licytacji wyswietlany jest formularz kontaktowy ??

 

edit: biorac pod uwage ukrycie nazw licytantow mam na to pewna teorie, ale jestem ciekaw wyjasnienia...

 

Nie ma celu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się nie wyświetla żaden formularz na stronie domeny przechwyconej na której trwa aukcja. Sprawdzałem na 3 różnych domenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Mi się nie wyświetla żaden formularz na stronie domeny przechwyconej na której trwa aukcja. Sprawdzałem na 3 różnych domenach.

mi wyswietlal sie na 2 roznych - na jednej wyswietla sie nadal (druga aukcja sie skonczyla)

 

edit: z postu @vula wnioskuje, ze formularz pojawia sie tylko przy wybranych domenach...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formularz wyświetlał się bo domena po transferze trafiała do admin usera na czas przekazania domeny, ten user miał włączony formularz kontaktowy który właśnie został wyłączony. Temat z formularzem można uznać za wyczerpany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Formularz wyświetlał się bo domena po transferze trafiała do admin usera na czas przekazania domeny, ten user miał włączony formularz kontaktowy który właśnie został wyłączony. Temat z formularzem można uznać za wyczerpany.

Potwierdzam, zaszla zmiana. Dziekuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Nie moge znalezc w regulaminie zapisu, ze oferta zlozona na aukcji domen przechwyconych w ciagu ostatnich 5 minut trwania aukcji wydluza automatycznie czas trwania takiej aukcji. Jezeli sie myle, prosze o wskazanie takiego zapisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy można na chwilę obecną coś zrobić z cenami odnowień ;-P. rozważam przejście do domenosa, tylko jest właśnie to jedno ale...

 

Będzie obniżka za jakiś czas.

 

Nie moge znalezc w regulaminie zapisu, ze oferta zlozona na aukcji domen przechwyconych w ciagu ostatnich 5 minut trwania aukcji wydluza automatycznie czas trwania takiej aukcji. Jezeli sie myle, prosze o wskazanie takiego zapisu.

 

Nie ma takiego zapisu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×