Jump to content
morderrca

Domenos.pl - Sugestie i uwagi.

Recommended Posts

Czy tylko u mnie przechwytywanie light zostało wycofane ? To jakaś chwilowa awaria ?

 

Na chwile obecną nie ma lightów. Ciężko powiedzieć czy się w przyszłości pojawią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną nie ma lightów. Ciężko powiedzieć czy się w przyszłości pojawią.

 

To będziemy dodawać o 2/3 mniej domen. Przynajmniej obniż cenę normalnego przechwytywania.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Śmiechu warte :D Twoją kłodą był zapewne bank, polecam zmianę w tym aspekcie, a nie oczernianie Firmy, która ożywiła rynek i mam nadzieję, że jeszcze w nim sporo zamiesza w przyszłości :)

no to nie musiales dlugo czekac :D :

 

Na chwile obecną nie ma lightów. Ciężko powiedzieć czy się w przyszłości pojawią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną nie ma lightów. Ciężko powiedzieć czy się w przyszłości pojawią.

Zbyt pięknie to wyglądało...

Może zamiast wycofywać to podnieść cenę...

Edited by sebastian0000
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i po Domenosie... ;) Ja będę dodawał może 5-10% domen w takiej cenie, reszta w trybie light u konkurencji. Jeżeli pozostali pójdą tą samą drogą to szybko wróci przechwytywanie light w Domenosie :) Po prostu spady są tak niskiej jakości, żenie warto za nie płacić 60 PLN.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

W sprawie cennika chcialbym dodac swoja opinie: nie przechwytuje domen masowo, lecz selektywnie; w domenos przechwycilem jak dotad 4, z czego tylko 1 w trybie light, wiec nie bedzie mi bardzo brakowac tej funkcji. Cene standard uwazam za bardzo rozsadna.

A jezeli 49 pln to dla kogos za duzo, to ja nie mam pytan.

 

 

edit: uwazam natomiast, ze bardzo brakuje platformy sprzedazowej, bo biorac pod uwage czas transferu do panelu, a nastepnie karencje do czasu wytransferowania do docelowego registrara - to przy uwzglednieniu wydluzonego czasu wygasania, jest to wiecznosc !!

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) nie przechwytuje domen masowo, lecz selektywnie;

(...) A jezeli 49 pln to dla kogos za duzo, to ja nie nie mam pytan.

Twoja opinia jest nielogiczna. 49 zł netto na domenę to za dużo właśnie dla kogoś, kto masowo zleca przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Twoja opinia jest nielogiczna. 49 zł netto na domenę to za dużo właśnie dla kogoś, kto masowo zleca przechwycenia.

nielogiczne jest masowe przechwytywanie i narzekanie na niska jakosc spadow...

 

edit: biore tez udzial w licytacjach, wiec to nie jest tak, ze place 49 pln i juz

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Po prostu spady są tak niskiej jakości, żenie warto za nie płacić 60 PLN.

chcialbym, zeby wszyscy tak mysleli, wtedy nie musialbym placic po kilkaset pln za sztuke na licytacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

hans przykro mi ale Domenos nie zarabia na takich niedzielniakach jak Ty, tylko na hurtownikach. Dla przykładu skali Ty przechwyciłeś w Domenosie 5 domen, a ja 300... Policz ile takich hansów musi być, żeby pokryć straty po mnie?

 

Prosty rachunek?

 

Ja nie twierdzę, że nie licytuję w aukcjach domen przechwyconych, ale tak jak wspomniałem może 5% spadów jest warta większych pieniędzy niż cena zwykłego przechwycenia. Jeżeli po selekcji zostało Ci aż 5 domen to masz dowód... Ja nie narzekam, że jakość spadów jest niska, tylko tak właśnie jest - sam sobie na to odpowiedziałeś przecząc jednocześnie. Czasami trafi się perełka i warto licytować XXX PLN, a nawet XXXX PLN. Z reguły najczęściej jest to aukcja UserPremium w Aftermarket.pl. Tak czy inaczej to jednak jest naprawdę rzadkość, a istnienie serwisu zapewnia codzienność, czyli spady nie warte więcej niż 20 PLN.

 

Na chacie Di.pl była swego czasu rozmowa na temat opłacalności i zmian w Domenosie. Podrzuciłem jedyne moim zdaniem sensowne rozwiązanie... Jako, że Domenos nie posiada giełdy domen, ani platformy sprzedażowej to niezbyt zależy mu na ilości utrzymywanych domen w serwisie. Cena przechwycenia powinna zatem być uzależniona od ilości pieniędzy pozostawionych w kasie Domenosa w poprzednim miesiącu.

 

Przykład:

light/zwykłe / kasa

20/50 PLN 1001 PLN

25/55 PLN 501 -1000 PLN

30/60 PLN 500

 

Dlaczego liczyłby się poprzedni miesiąc? W ten sposób uniknęlibyśmy cen hurtowych dla osób, które jednorazowo w danym okresie były aktywne po to, aby mieć przyznane rabaty. Aby zachować rabat trzeba być aktywnym cały czas. Według mnie tylko takie rozwiązanie ma sens i utrzyma wszystkich klientów przy serwisie, zarówno niedzielniaków, jak i hurtowników. Niedzielniak, który przechwytuje 5 domen w miesiącu nie będzie zwracał uwagi na te 5 PLN różnicy, natomiast hurtownik już jak najbardziej. Brak przechwytywania light to nie 5, a 30 PLN różnicy, a to już jest wręcz samobójstwo.

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Light to mogę sobie z palca regnąć.

Dla mnie w ogóle takie przechwytywanie nie ma sensu.

 

EDIT:

I nie mylmy hurtownika ze śmieciarzem

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

@CzarnyElo

 

w swoim rachunku nie uwzgledniles kwot licytacji; aby pokryc jedna licytowana domene takiego niedzielniaka jak ja, taki hurtownik jak Ty musi zlapac kilkadziesiat light - a wartych licytacji domen nie jest tak malo, jak Ci sie zdaje: na 6 interesujacych mnie domen byly 2 licytacje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fajnie jak czasem coś stoi, natomiast jak stoi cały czas to już tak fajnie nie jest :P - mam tutaj na myśli oczywiście brak odliczania czasu pozostałego do końca aukcji . Można by coś z tym zrobić ? Kolejny raz przegapiłem końcówkę aukcji bo zapomniałem odświeżyć stronę...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W regulaminie brakuje trochę zapisów - np. to o czymś już ktoś tu wspominał - przedłużanie licytacji o 5 min po ostatniej ofercie.

 

Mnie również zdziwiło to, że po dodaniu domeny do przechwycenia domena trafiła na aukcję i musiałem licytować się z użytkownikiem, który zlecił przechwycenie light.

Trochę było to nielogiczne, że mógł uczestniczyć w licytacji domeny, która została de facto przechwycona dzięki mojemu zleceniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

W regulaminie brakuje trochę zapisów - np. to o czymś już ktoś tu wspominał - przedłużanie licytacji o 5 min po ostatniej ofercie.

 

Mnie również zdziwiło to, że po dodaniu domeny do przechwycenia domena trafiła na aukcję i musiałem licytować się z użytkownikiem, który zlecił przechwycenie light.

Trochę było to nielogiczne, że mógł uczestniczyć w licytacji domeny, która została de facto przechwycona dzięki mojemu zleceniu.

Nielogiczne i co najmniej niesprawiedliwe .

Ale nie ma juz light - nie ma tez problemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na chwile obecną nie ma lightów. Ciężko powiedzieć czy się w przyszłości pojawią.

 

W takim bądź razie na chwilę obecną, Twoje meta descriptoion w domenos jest mocno nieaktualne, co wprowadza w błąd potencjalnych nowych klientów:

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

W takim bądź razie na chwilę obecną, Twoje meta descriptoion w domenos jest mocno nieaktualne, co wprowadza w błąd potencjalnych nowych klientów:

attachicon.gifdomenos.jpg

przechwytywanie "light" to de facto tylko proba rejestracji, a wiec opis jest imo prawidlowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

przechwytywanie "light" to de facto tylko proba rejestracji, a wiec opis jest imo prawidlowy

To może uświadomisz mniej ogarniętych technicznie klientów Domenosa, czym ta „próba rejestracji” różni się od prawdziwego przechwytywania, bo według mnie do jednego i drugiego jest wykorzystywany ten sam sprzęt i oprogramowanie, a różnią się one chyba tylko i wyłącznie ceną.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

To może uświadomisz mniej ogarniętych technicznie klientów Domenosa, czym ta „próba rejestracji” różni się od prawdziwego przechwytywania, bo według mnie do jednego i drugiego jest wykorzystywany ten sam sprzęt i oprogramowanie, a różnią się one chyba tylko i wyłącznie ceną.

To jest pytanie do podmiotow, ktore przechwytuja domeny - ale jak mozesz zobaczyc np w AM, tam jest to doslownie nazwane "proba rejestracji".

Natomiast wszystkim niezadowolonym z faktu braku dostepnosci light polecam uruchomienie wlasnych laparek i zapelnienie tej rynkowej luki - w cenie 19 pln oczywiscie :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest pytanie do podmiotow, ktore przechwytuja domeny - ale jak mozesz zobaczyc np w AM, tam jest to doslownie nazwane "proba rejestracji".

W regulaminie przechwytywania domen domenos'a §2.2.B

Usługodawca nie gwarantuje skuteczności próby Przechwycenia Domeny.

Choć AM też nie gwarantuje, to ma tańsze przechwycenie, co notabene w cenniku AM nazwane jest "Niski priorytet".

Dlatego sądzę, że meta description domenos'a może wprowadzać w błąd.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Usługodawca nie gwarantuje skuteczności próby Przechwycenia Domeny.

w meta jest mowa o najnizszej cenie za przechwytywanie, a nie za "probe przechwycenia"

Share this post


Link to post
Share on other sites

w meta jest mowa o najnizszej cenie za przechwytywanie, a nie za "probe przechwycenia"

 

Żeby Wam skrócić dyskusję, to najniższa cena przechwytywania jest w premium.pl i wynosi 20 zł netto. Nie jest to "próba rejestracji" ani "próba przechwycenia". :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Żeby Wam skrócić dyskusję, to najniższa cena przechwytywania jest w premium.pl i wynosi 20 zł netto. Nie jest to "próba rejestracji" ani "próba przechwycenia". :P

"od" 20 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×