Jump to content
apze

NameDrive i ParkingCrew razem

Recommended Posts

Jak już pewnie część z Was się dowiedziała domeny z NameDrive migrują do ParkingCrew. To co warto wiedzieć:

 

 

a) prawdopodobnie zmigrowane będą tylko domeny z aktywnymi DNS (przynajmniej ja mam w nowym panelu 10% domen tych z ND - czyli te z aktywnymi DNS.

 

b ) z uwagi na powyższe i nie tylko warto skopiować sobie inne domeny z panelu NameDrive.pl, który będzie jeszcze przez jakiś czas dostępny.

 

c) jeżeli dane historyczne potrzebne są Ci do odnowień domeny, to warto je pobrać gdyż w PC domeny widnieją jako świeże bez historii

 

d) to samo z układem folderów, ponieważ w PC wszystko trafia do jednego worka

 

e) warto zwrócić uwagę na to czy domeny po migracji mają oczekiwane ustawienia sprzedaży tj na sprzedaż TAK/NIE

 

f) domeny z API kierowane będą do PC

 

g) przy pobieraniu domen z ND lepiej wcześniej w ustawieniach konta wybrać opcję pokazywania punycode ponieważ statystyki dla domen IDN mogą się w excelu wkrzaczyć

 

h) prawdopodobnie domeny z ustawionymi CNAME nie będą działały, warto zmienić DNS na PC

 

i) jeżeli domeny są na DNS fastpark.net - to nie trzeba ich zmieniać by korzystać z monetyzacji PC

 

j) PC nie wykorzystuje optymalizacji ręcznej więc pobieranie tych ustawień jest raczej zbędne

 

 

Macie jeszcze pomysły na to, o czym warto pamiętać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Co z supportem ND?

2. Jakieś dodatkowe info na temat tego "połączenia"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było fajnie, jednak od dawna ND to był kiepski parking.

Miło będę wspominać, zwłaszcza początki :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co dzieje się z zarobkami, jeśli np nie mamy minimum do wypłaty? WIdze ze nie sa one migrowane odrazu jeśli w ogóle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co dzieje się z zarobkami, jeśli np nie mamy minimum do wypłaty? WIdze ze nie sa one migrowane odrazu jeśli w ogóle

No własnie też jestem ciekaw bo teraz mam przeniesioną strone na parkingCrew a środków moich brak z namedrivr

Share this post


Link to post
Share on other sites

U was też znaczne pogorszenie się update w PC?

 

U mnie też.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czekam jeszcze kilka dni i szukam innego domu dla moich domen :)

Niestety ale każdy parking ma termin przydatności do spożycia, zazwyczaj właśnie różnego rodzaju przejęcia/fuzje kończą się źle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czekam jeszcze kilka dni i szukam innego domu dla moich domen :)

Niestety ale każdy parking ma termin przydatności do spożycia, zazwyczaj właśnie różnego rodzaju przejęcia/fuzje kończą się źle.

 

tmi co polecasz z autopsji dla ruchu w zdecydowanej większości PL?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wygenerowane środki przepadły? Czy jednak mogę je przenieść do parkingcrew?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wygenerowane środki przepadły? Czy jednak mogę je przenieść do parkingcrew?

 

Środki nie przepadły - wygląda to na masową konfiskatę. Już pomijam co jak ktoś miał na parkingcrew konto - mam mieć dwa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Środki nie przepadły - wygląda to na masową konfiskatę. Już pomijam co jak ktoś miał na parkingcrew konto - mam mieć dwa?

Wtedy konta są łączone i w panelu pojawia się nowy folder NameDrive Migration, w którym są domeny z ND, a których nie było wcześniej w PC. Sprawdzane jest to prawdopodobnie po emailu. Jeżeli w PC i ND miałeś różne to będziesz miał teraz 2 konta. Nie sądzę jednak żeby po opisaniu sytuacji o zdublowanym koncie (z tytułu innego maila) odmówiono Ci prostego połączenia kont.

 

Co do wypłat to widzę, że kilka osób ma wątpliwości. Myślę że zamiast snuć teorie o konfiskatach warto napisać do BOK PC to jedno zdanie i zapytać co z wypłatą, która nie osiągnęła minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem do BOK w tej sprawie i myślę, że mogę podzielić się z Wami informacją od nich:

Namedrive will pay verified account earnings (which exceed the threshold chosen by the user) for the period up to 30. June 2015. Any outstanding revenues accrued at Namedrive, will be carried over to your ParkingCrew account. From the beginning of August, any unpaid revenues from Namedrive will be visible in your ParkingCrew account balance: https://www.parkingcrew.com/usercp.php?mode=balancehistory

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dostałem mejla żeby zweryfikować własność domen - inaczej konto zostanie zamknięte :

 

"

Following on from my email yesterday, pleas could you urgently confirm ownership of the attached list of domains that you have added to your ParkingCrew account.
If you are unable to confirm ownership of these domains by tomorrow (Friday 31-07-15), we will close your ParkingCrew account.
Thank you for your cooperation and I look forward to hearing from you,


David Thorpe

Business Development Manager
ParkingCrew.com"
Jako, że z braku czasu nie odpisałem na mejla - konto zostało zamknięte, to jest normalne?
Mam siedzieć i robić screeny np. 250 domen żeby sobie mogli zweryfikować że to moje a nie kogoś , kto miał te domeny wcześniej?
Edited by mwyczolkowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamknięte można pewnie otworzyć ponownie. Nie jestem pewien, ale w PC jest chyba unikalny serwer DNS dla konta. Ustawiłbyś jednym kliknięciem wszystkie domeny jeżeli to możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamknięte można pewnie otworzyć ponownie. Nie jestem pewien, ale w PC jest chyba unikalny serwer DNS dla konta. Ustawiłbyś jednym kliknięciem wszystkie domeny jeżeli to możliwe.

pod warunkiem, że domeny są u jednego rejestratora.

Dla mnie to żenujący e-mail z ich strony niech sobie sami sprawdzaja po whois kto jest wlascicielem domeny a ja jest ukryte to niech wysla liste i nagle z 250 domen zrobi sie 10.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem do BOK w tej sprawie i myślę, że mogę podzielić się z Wami informacją od nich:

Czy dobrze rozumie, że skoro w ND mam 13$ to ich mi nie przeleją na konto w PC ? Te pieniądze przepadną ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować poprzedniego postu.

Napisałem do PC co z moimi 13$ z ND i dostałem odp.

 

Any outstanding account balance from Namedrive will be available in your ParkingCrew account soon.

Translate:

Wszelkie należności z tytułu korzystania z NameDrive będą dostępne na Twoim koncie ParkingCrew wkrótce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi całą naleznosc z ND przesłali

przesłali na PC czy na konto ? Czy kwota była poniżej 20 $?

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może odbiegnę od tematu: dlaczego na forum został dział Name Drive, a konto tworzyć można tylko na Parking Crew?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×