Jump to content
Soliton

Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

Recommended Posts

Sprzedałem domenę na aukcji SEDO. Poproszono mnie o transfer domeny na konto należące do SEDO. Tak też zrobiłem ... w między czasie nabywca z Danii zażądał wystawienia mu faktury, czego jednak nie zrobiłem, gdyż nie jestem płatnikiem VAT. Poproszono mnie także o uzupełnienie danych do realizacji wypłaty. To także uczyniłem. W między czasie napisałem kilka wiadomości do przydzielonego mi agenta z pytaniami związanymi ze statusem realizacji transferu i wypłatą środków, na które nie otrzymałem dotychczas żadnej odpowiedzi. Kontaktowałem się dzisiaj z ich obsługą na Live Chatcie to mi napisali, że odezwą się do osób odpowiedzialnych za ten transfer ale poza tym to nic konkretnego ... a minęło już prawie 2 tygodnie od sprzedaży.

 

I teraz pytanie. Czy ktoś realizował sprzedaż domeny przez SEDO i pomyślnie przeprowadził wypłatę? Ile to trwało, bo już przestaje wierzyć, że kiedykolwiek zobaczę te pieniądze. Drażni mnie ten brak kontaktu z ich strony. Agent odezwał się zaraz po sprzedaży domeny ... po jej przekazaniu do nich cisza, chociaż status transakcji figuruje jako sfinalizowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba przydzielona do obsługi transakcji zazwyczaj jest zupełnie bezużyteczna gdy potrzebna jest pomoc, także tutaj brak reakcji mnie nie dziwi.

 

Jeśli kupujący prosi o fakturę, skorzystaj z dowolnego generatora faktur online (najlepiej anglojęzycznego). Nie jest to faktura VAT i Twój status podatkowy nie ma dla niego znaczenia.

 

Prośbę o info nt statusu transakcji oraz wypłaty prześlij przez ticket w helpdesku, konsultanci na czasie nie mają w to wglądu i są od załatwiania ogólnych, mało istotnych problemów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Tak też zrobiłem skontaktowałem się z obsługą serwisu SEDO poprzez system ticketowy i jedynie co mi napisali, to że skontaktowali się z moim agentem transakcji i żebym poprzez udzielenie komentarza w Panelu transakcyjnym też się do niego odezwał. Tak też wcześniej się z nim komunikowałem, ale nie było z jego strony żadnego odzewu.

 

Więc wygląda na to, że pętla się zamyka ... a jak pieniędzy za domenę nie było na koncie tak nie ma. Jak to możliwe, że tak funkcjonując mają status światowego lidera w handlu domenami to ja nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie ... po ponagleniach agenta transakcji dzisiaj uaktualnili mi status na realizacja płatności, także pozostało już czekać na wpłynięcie przelewu na konto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pieniądze po dniu wpłynęły na konto bankowe, także mogę ostatecznie zarekomendować SEDO, chociaż oczywiście to dopytywanie się o swoje i brak kontaktu ze strony agenta transakcji daje na minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już dotarłem do etapu, że pieniądze są na moim saldzie w Sedo. Teraz jestem na etapie proszenia o przelew na konto. Oni są rzeczywiście tragiczni. Po sfinalizowaniu transakcji na ostatnie zapytanie już nie było odpowiedzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Perseusz napisał:

Ja już dotarłem do etapu, że pieniądze są na moim saldzie w Sedo. Teraz jestem na etapie proszenia o przelew na konto. Oni są rzeczywiście tragiczni. Po sfinalizowaniu transakcji na ostatnie zapytanie już nie było odpowiedzi. 

 

Wydaje mi się że jesteś w gorącej wodzie kąpany. Robilem wiele transakcji na Sedo i nigdy nie było żadnych problemów - po prostu czasami trzeba poczekać kilka dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba tak jest. Mam doświadczenie z transakcjami Escrow w Aftermarket i tam po kliknięciu akceptacji transferu kasa pojawia na saldzie natychmiast i potem mogę nią dowolnie dysponować. Wysłać na konto bankowe, kupić inne domeny itd. A tam nic nie wiadomo. Gdzie jest kasa? Kiedy będzie? Czy przelew idzie albo może czeka? Zobaczymy. Teraz dostaję głupie powiadomienia na zwłokę w stylu: 

"Our Accounting department will process the credit note shortly and will release the escrow funds within 1-2 business days."

albo jeszcze lepsze pojawiło się po rzeczonych dwóch "business days":

"Please note that, depending on your payment method, the funds may take several days to arrive in your account. This applies especially to international bank transfers."

- kilkanaście dni to oni chyba idą piesz do banku raz na tydzień i stoją w kolejce do obsługi :D

Na razie sobie czekam spokojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałeś przecież dokładnie odpowiedzi, że pieniądze wyślą w ciągu 1-2 dni a później dostaniesz je w ciągu kilku dni. Bez obaw, Sedo to bardzo dobry pośrednik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo jest uczciwe... sam mam Sedo Pro i bardzo dobry kontakt z nimi. Moją osobistą "kuratorkę" (mówiącą po Polsku) - która zmieniała się przez lata, bo ludzie przychodzili i odchodzili. Nie ma powodów do obaw. Po prostu cierpliwości. Korzystam z ich usług od 13 lat i mogę za nich ręczyć. Było nawet kilka sytuacji, gdzie klient próbował mnie oszukać, ale Oni zawsze doprowadzili sprawę do końca po mojej myśli.

 

PS. Nie mam pojęcia, czy za Sedo Pro normalnie się płaci. Ja zostałem do programu zaproszony.

 

PPS. Tak samo Michał (właściciel AfterMarket) jest dobrym człowiekiem. Bardzo mi pomógł. Bezinteresownie.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że kasa będzie i nie w tym problem, że nie mam zaufania. Chodzi o to, że w dobie tak zaawansowanej cyfyzacji, na proste operacje finansowe tyle trzeba czekać. Każdy wie o co chodzi a chodzi o to, że przetrzymują kasę na kredytowanie cash-flow.

A to, że dostałem odpowiedź, że będą przeginać nie oznacza, że musi mi się to podobać i wszystko jest fajnie. Następnym razem nie zgodzę się na namowy klienta, że zrobimy Escrow poprzez Sedo.

A co do Aftermarket to też mam tylko jak najlepsze doświadczenia - kilkadziesiąt domen poprzez nich sprzedałem i też sporo kupiłem.

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasami to Escrow dużo daje... ponieważ klient w zasadzie nie może się wycofać z danej oferty. Jest prawnie zobowiązany do zapłacenia Ci danej kwoty. W innym wypadku dział prawny Sedo się tym zajmuje. Co ciekawe w drugą stronę to już działa różnie... w sensie Ty wycofać (jako sprzedający) się zazwyczaj możesz :D

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, FlashT napisał:

Czasami to Escrow dużo daje... ponieważ klient w zasadzie nie może się wycofać z danej oferty. Jest prawnie zobowiązany do zapłacenia Ci danej kwoty. W innym wypadku dział prawny Sedo się tym zajmuje. Co ciekawe w drugą stronę to już działa różnie... w sensie Ty wycofać (jako sprzedający) się zazwyczaj możesz :D

 

No nie powiedziałbym, kiedyś (jakoś 2009) sprzedałem domenę przez sedo za ~2k euro, wpłynęła kasa, przekazałem authinfo, po czym zaczęła się zabawa: kupujący twierdził, że authinfo jest złe i nie może przetransferować, podczas gdy ja jako rejestrator byłem na 100% pewny że authinfo jest dobre, a transfer nie był nawet zlecony. Wysłałem szczegółową instrukcję transferu .pl, ale nadal nie podjął żadnej próby - ewidentnie rozmyślił się co do zakupu i znalazł "fajny" sposób by z tego wybrnąć. Ostatecznie sedo oddało mu kasę, a mnie postraszyli, że jeszcze raz i zawieszą mi konto czy coś takiego. Więcej z ich usług "pośrednictwa" nie korzystałem.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... może to tylko Sedo Pro ma takie bonusy? Ja miałem bardzo podobną sytuację, dałem im screena z bazy danych oraz z komendy wykonanej na domenie przez EPP na dany kod authinfo i przycisnęli klienta, żeby zapłacił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, nie ciągnąłem tematu, nie pomyślałem o screenshocie, a "obsługant" nie był zbyt pomocny. Było, minęło, mam nadzieję, że teraz jest lepiej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×