Jump to content
sensimilia

Google ma nowego właściciela: spółkę ze stroną pod adresem ABC.xyz...

Recommended Posts

Gdyby ktoś chciał kupić alphabet.com to myślę, że może tu zadzwonić:

 

Registrant Organization: Bayerische Motoren Werke AG
Registrant Street: Petuelring 130, Dept. AJ-35
Registrant City: Munich
Registrant State/Province:
Registrant Postal Code: 80788
Registrant Country: DE
Registrant Phone: +49.8938232623
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: +49.8938233050
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: domains@bmw.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestracja abc.xyz przez google ruszyła rynek nowej gtld . Wszystkie 4 cyfrowe zajęte, tak samo było z .com .

Rejestr rejestrował około 3000 nowych xyz dziennie , teraz jak piszą 250 szt w ciągu minuty . Tu źródło

 

Wydaje mi się że warto zainteresować się tą końcówką mimo mieszanego uczucia co do wyglądu i wymowy tej końcówki .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestracja abc.xyz przez google ruszyła rynek nowej gtld . Wszystkie 4 cyfrowe zajęte, tak samo było z .com .

Rejestr rejestrował około 3000 nowych xyz dziennie , teraz jak piszą 250 szt w ciągu minuty . Tu źródło

 

Wydaje mi się że warto zainteresować się tą końcówką mimo mieszanego uczucia co do wyglądu i wymowy tej końcówki .

 

 

Mam kilka .xyz w panelu jednego z rejestratorów, chociaż nigdy ich nie rejestrowałem. To jest odpowiedź na to, skąd taka ich popularność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się przemogłem , zapytania i oferty się pojawiły. Ciekawe jaka będzie cena rejestracji .web i jak będzie z domenami premium. Czy wywalą cenę za dobre generyki . cool.web , winter.web itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz już wszystkie wychodzące rozszerzenia mają pricing premium, różnią się tylko liczbą domen um podlegającym. Z .web nie powinno być inaczej.

 

Uważam, że możemy doświadczyć kilkunastomiesięcznego hype-u na .xyz, choć niekoniecznie już teraz.

Edited by PiotrSz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe co dalej z końcówką xyz ???

Jeśli w najbliższym czasie kolejne znane firmy uruchomią strony z tą końcówką, można spodziewać się sporego ruchu w interesie.

Mam mieszane uczucia co do xyz, ale profilaktycznie zainwestowałem parę złotych.

Trzeba teraz obserwować sprzedaże w najbliższych miesiącach.

Kto wie może idzie mała hossa ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już otrzymuję oferty na domeny .xyz, które wcześniej przez rok nie zebrały ani jednej. Większość na GoDaddy.

Mam pytanie czy to domeny z polskimi keywordami czy np. angielskimi ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że koniunkturę napędza stopień używalności rozszerzenia i jego ekspozycja na klienta końcowego, nie liczba rejestracji dokonywanych przez ciemną masę (abcalphabetgoogle.xyz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś dobrze artykułu :) Nic tam nie ma o zainteresowaniu Google zakupem, poza przytoczeniem słowa "plotki" w pudelkowym znaczeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś jeszcze nie czytał:

 

"Google zarejestrował lub zakupił już ponad sto domen zawierających wyraz „alphabet” lub skrót „ABC”. Najnowszy nabytek koncernu to adres ABC.club zakupiony od rejestru tej końcówki za pośrednictwem firmy Mark Monitor, zajmującej się ochroną znaków towarowych i zarządzaniem domenami. Wcześniej gigant z Mountain View nabył m.in. domenę ABC.global, również od operatora TLD, oraz Alphabet.xyz – zakupiony od domainera za 3,8 tys. dolarów."

http://rynekdomen.pl/2015/google-skupuje-domeny-alfabetyczne-najnowszy-nabytek-to-abc-club/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz kupili do kompletu abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

 

Dobrze że kolekcjonersko zarejestrowałem sobie .pl i .eu przed tym całym szałem. ;-)

Edited by pb
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egzotyczna domena w rękach Google. Nie obejdzie się bez opcji "Kopiuj i wklej"

 

Światowy potentat, właściciel najpopularniejszych na świecie przeglądarki stron www i systemu operacyjnego Android, zdecydował się na nietypowy krok. Kupił domenę z całym alfabetem w nazwie.

 

oczywiście w artykule występuje błąd w nazwie domeny. Co mnie nie dziwi. Podają, że chodzi o domenę www.abcdefghijklmnopqrstuvwxyz - oczywiście chodzi o:

www.abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

 

 

Hurt by the fact that Google wasn’t able to snatch Alphabet.com from BMW, co-founders Larry Page and Sergey Brin decided to grab the entire English language alphabet in the form of a web URL.

http://fossbytes.com/google-just-bought-abcdefghijklmnopqrstuvwxyz-com/

 

google.jpg

 

Proponuję dokupić "wersję z kreseczką"

 

www.a-b-c-d-e-f-g-h-i-j-k-l-m-n-o-p-q-r-s-t-u-v-w-x-y-z.com/

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×