Jump to content
tmi

ParkingCrew opłata za przelew

Recommended Posts

Dwa ostatnie przelewy mam w tytule dodatkowo: OTHER B. CHGS: USD25

Czyli pobierają dodatkowo 25 USD. PC niby informuję, że to bank te pieniądze sobie pobiera jako opłate.


Czy u was też pobierają te 25 usd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie tego nie ma. Sprawdziłem dwa ostatnie i przelewają mi tyle ile w statystykach PC za dany miesiąc. Co do jednego centa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki bank?

U mnie T Mobile Bankowe czy jakoś tak :P

 

Sorry myślałem, że chodzi Ci o przelew na PayPala :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde, sprawdzam teraz i rzeczywiście, na credit note jest 25 usd więcej niż przyszło przelewem. Bank to mBank (multibank).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo. Piszę do nich w tej sprawie już od dwóch miesięcy (u mnie opłata jest prawie 40 USD za każdy przelew). Tłumaczą się, że wysłali właściwą kwotę i nie odpowiadają za pobraną opłatę po drodze. Tylko, że dlaczego ja mam za to ponosić konsekwencje? Nie odpuszczę im tego i Wam radzę to samo. Nadawca przelewu powinien zadbać o to, żeby przelew dotarł. Jeśli pośredniczące banki pobierają opłatę, to wystarczy, że wyślą przelew trybem OUR (wszystkie opłaty po stronie nadawcy) zamiast SHA. Wcześniej przelewy dochodziły bez tych opłat. Prowizja nie jest pobierana przez bank odbiorcy (przynajmniej w moim przypadku) a przez banki pośredniczące w przelewie. Niby Europa, UE a przelewu z banku z Niemiec do Polski wysłać normalnie nie można. Może to wina waluty USD zamiast EUR.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo. Piszę do nich w tej sprawie już od dwóch miesięcy (u mnie opłata jest prawie 40 USD za każdy przelew). Tłumaczą się, że wysłali właściwą kwotę i nie odpowiadają za pobraną opłatę po drodze. Tylko, że dlaczego ja mam za to ponosić konsekwencje? Nie odpuszczę im tego i Wam radzę to samo. Nadawca przelewu powinien zadbać o to, żeby przelew dotarł. Jeśli pośredniczące banki pobierają opłatę, to wystarczy, że wyślą przelew trybem OUR (wszystkie opłaty po stronie nadawcy) zamiast SHA. Wcześniej przelewy dochodziły bez tych opłat. Prowizja nie jest pobierana przez bank odbiorcy (przynajmniej w moim przypadku) a przez banki pośredniczące w przelewie. Niby Europa, UE a przelewu z banku z Niemiec do Polski wysłać normalnie nie można. Może to wina waluty USD zamiast EUR.

 

DD

 

Ja dzisiaj wyjasniałem to u siebie w banku i dowiedziałem się że na 100% przelew został wysłany BEN'em (mam nawet tak w potwierdzeniu tego przelewu). PC twierdzi, że wysłał SHA. Dostawałem wcześniej przelewy z PC i ND i były one wysłane SHA dzięki czemu nie ponosiłem żadnych opłat.

Dzisiaj też dostałem odpowiedź z PC, że to banki pośredniczące pobrały tą kwotę i że wysłali SHA. Domyślam się że taką wersję sobie ustalili i jest to po prostu kolejna ściema.

 

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie to samo od 2 miesięcy. T-Mobile Bankowe. Zmieniłem na inny, ale z tego co piszecie wnioskuje, że będzie to samo.

 

PC utrzymuje, że wysyła SHA i nic nie zmieniali w przelewach. Wygląda na to, że sprawa dotyczy wszystkich banków w PL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego np. ostatni przelew z NameDrive nie był obciążony tą opłatą?

 

I dlaczego w potwierdzeniu przelewu mam BEN a oni twierdzą że był SHA?

 

Niby logiczne wnioski można wyciągnąć po zwykłej konsultacji w banku ale gdzieś tu sie coś nie dodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego np. ostatni przelew z NameDrive nie był obciążony tą opłatą?

 

I dlaczego w potwierdzeniu przelewu mam BEN a oni twierdzą że był SHA?

 

Niby logiczne wnioski można wyciągnąć po zwykłej konsultacji w banku ale gdzieś tu sie coś nie dodaje.

 

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź od nich, że nie mają zamiaru nic w tej sprawie zrobić. Wielu konkurencyjnych firm na rynku nie ma, ale mam zamiar wrócić z częścią domen do Sedo i zobaczyć jak będzie. Myślę też, że powoli na rynku robi się miejsce dla kolejnej firmy, która zagospodaruje rynek i której będzie się chciało bardziej przykładać do świadczonych przez siebie usług. Może jeśli więcej osób z Polski przeniesie domeny do innych providerów, to da to jeszcze do myślenia ludziom z PC.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie otrzymałem odpowiedź od nich, że nie mają zamiaru nic w tej sprawie zrobić. Wielu konkurencyjnych firm na rynku nie ma, ale mam zamiar wrócić z częścią domen do Sedo i zobaczyć jak będzie. Myślę też, że powoli na rynku robi się miejsce dla kolejnej firmy, która zagospodaruje rynek i której będzie się chciało bardziej przykładać do świadczonych przez siebie usług. Może jeśli więcej osób z Polski przeniesie domeny do innych providerów, to da to jeszcze do myślenia ludziom z PC.

 

DD

 

 

PC przejmując ND trochę zmonopolizował sobię rynek dla domen .pl, pozostaje SEDO (które ma imo mniejsze stawki dla domen .pl niż PC) BODIS (który lata świetności dla .pl też ma za sobą) i praktycznie tyle... jedynie chyba VOODOO może konkurować z PC pod względem stawek dla domen polskich, ale to wciąż dużo mniej popularny parking niż PC. Dobrze by było gdyby pojawił się jakiś jeszcze jeden konkurencyjny parking.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PC przejmując ND trochę zmonopolizował sobię rynek dla domen .pl, pozostaje SEDO (które ma imo mniejsze stawki dla domen .pl niż PC) BODIS (który lata świetności dla .pl też ma za sobą) i praktycznie tyle... jedynie chyba VOODOO może konkurować z PC pod względem stawek dla domen polskich, ale to wciąż dużo mniej popularny parking niż PC. Dobrze by było gdyby pojawił się jakiś jeszcze jeden konkurencyjny parking.

 

Voodoo jest już zaorane - nie opłaca się tam parkować ani jednej domeny. Bodis to najgorszy parking na chwile obecną, totalne dno.

Na chwile obecną nie kantują zbytnio PC, SedoPro i Rookmedia. Ostatnio miło zaskoczyło mnie Sedo - ale nie wiem czy to jakieś indywidualne podkręcenie konta na zachęte czy regular.

 

Jak ktoś ma kontakty i może załatwić feed z Google to z chęcią zrobiłbym własny parking.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voodoo jest już zaorane - nie opłaca się tam parkować ani jednej domeny. Bodis to najgorszy parking na chwile obecną, totalne dno.

Na chwile obecną nie kantują zbytnio PC, SedoPro i Rookmedia. Ostatnio miło zaskoczyło mnie Sedo - ale nie wiem czy to jakieś indywidualne podkręcenie konta na zachęte czy regular.

 

Jak ktoś ma kontakty i może załatwić feed z Google to z chęcią zrobiłbym własny parking.

Jeszcze jest above i parklogic z tego co sobie przypomniałem,ale nie wiem jak wygląda tam sytuacja.

 

W rookmedia można parkować .pl?

 

Myślę że gdybyś zrobił własny parking to byłby to bez wątpienia hit podobnie jak domenos ;) (po cichu liczę że z czasem powstanie jakiś Twój parking i jest to tylko kwestia czasu.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mindryl: paypal ma kiepski kurs wymiany waluty, dlatego nie opłaca się tam przelewać pieniędzy w USD, poza tym nigdy nie wiesz kiedy Ci zablokują konto bez podania przyczyny(nopaypal.co.uk, paypalsucks.com etc)

 

u mnie ostatnie dwa przelewy w USD na konto walutowe USD w kantorze walutowym Alior Bank z PC dostałem pomniejszone o kwotę prowizji $25; (OTHER B. CHGS: USD25)

 

PC mi odpisał, że na 100% wysyłają SHA i mogą mi przesłać dowody :)(czekam na nie) w jakim trybie przelewają pieniądze. Napisali, też, że na BENa zmienia bank pośredniczący. ("Unfortunately, a large number of Polish banks are working with intermediary banks who start to charge their service more frequently. In this case you will see a lower sender amount and the code BEN on your bank statement")

 

Zgłosiłem reklamację w AliorBank'u - wątpię, że coś z tego wyniknie, ale zobaczymy - dowiedziałem się również, że bankiem pośredniczącym dla mnie jest BNY Mellon (https://www.bnymellon.com/) może oni podnieśli jakieś prowizje? (sprawdźcie jaki jest u Was bank pośredniczący i napiszcie w temacie)

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostrzegłem, że choć numer konta nadawcy się nie zmienił, zmieniła się nazwa i siedziba banku i kod SWIFT. Ciekawe, że numer pozostał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A oni opcji paypala nie mają żeby uniknąć tej opłaty?

 

 

@mindryl: paypal ma kiepski kurs wymiany waluty, dlatego nie opłaca się tam przelewać pieniędzy w USD, poza tym nigdy nie wiesz kiedy Ci zablokują konto bez podania przyczyny(nopaypal.co.uk, paypalsucks.com etc)

 

14 sierpnia jak przelewałem z PP to zrobili mi po kursie 3,65 (dolar wtedy stał po 3,75).

Zawsze jakoś wychodzi, że "zabierają" 10gr na każdym dolarze. Daje to stratę 100 zł na każde $1000.

Zależy więc kto ile przelewa bo przy małych kwotach przelew z PC do banku (gdy pobiorą te $25) może okazać się większą stratą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie przy kursie 3,75 przeliczają na 3,61 czyli prawie 4%. Biorąc pod uwagę ewentualną blokadę konta zupełnie się nie opłaca. Paypala nie polecam nikomu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem potwierdzenie przelewu od PC z banku z którego robią wypłaty, niestety nie ma tam zaznaczonej informacji, w jakim trybie został wysłany przelew. (SHA czy BEN). Wiem tylko, że wysyłają z konta walutowego USD, w banku hypovereinsbank i płacą jakąś kilku dolarową prowizję za przelew.

 

Przelew od nich wychodzi bez dopisku w tytule przelewu OTHER B. CHGS:.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dokładnie takie samo potwierdzenie.

 

Edit: Kolejny raz kontaktowałem się z bankiem. W potwierdzeniu przelewu mam BEN. PC twierdzi, że wysłał SHA a bank pośredniczący pobrał opłatę i zmienił na BEN. W banku twierdzą, że nie ma możliwości aby bank pośredniczący zmienił tryb przelewu.

Wg mnie wysłali po prostu BEN a ściemniają że wysłali SHA.

Edited by tmi
dopisek

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie teraz pytanie czy przy przelewie SHA jeżeli pojawi się opłata pobierana przez bank korespondent to kto za nią płaci? Zleceniodawca czy odbiora przelewu ?

 

Pozatym skoro pojawiła się u nich kilku dolarowa prowizja to gdyby wysłali BENem to ta prowizja być może obciążyła by nasze konto.

 

 

Rozliczenie kosztów

BN1: 0 Opłaty pobierane przez bank zleceniodawcy płaci zleceniodawca, pozostałe koszty obciążają beneficjenta płatności

BN2: 1 opłaty bankowe obciążają kontrahenta

OUR: 2 wszystkie koszty ponosi zleceniodawca.

 

Poniższe mapowanie będzie używane w rozpoznawaniu rozliczeń kosztów:

BN1 = SHA

BN2 = BEN

OUR = OUR

 

https://www.pkobp.pl/media_files/326f7c4c-a2e0-4951-93ad-6dba2c6609a4.pdf/

 

Znalazłem również informację, np od takiego banku Unicredit który też jest bankiem korespondentem, że:

UniCredit Bank AG as Intermediary Bank forwards payments to the beneficiary’s bank without modifying the message received (OUR / BEN / SHA). Po co taki zapis - może są jakieś banki koresponenci, które modyfikują te zapisy np. SHA na BEN :)

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostrzegłem, że choć numer konta nadawcy się nie zmienił, zmieniła się nazwa i siedziba banku i kod SWIFT. Ciekawe, że numer pozostał.

jaki masz swift i nazwe banku nadawcy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voodoo jest już zaorane - nie opłaca się tam parkować ani jednej domeny. Bodis to najgorszy parking na chwile obecną, totalne dno.

Na chwile obecną nie kantują zbytnio PC, SedoPro i Rookmedia. Ostatnio miło zaskoczyło mnie Sedo - ale nie wiem czy to jakieś indywidualne podkręcenie konta na zachęte czy regular.

 

Jak ktoś ma kontakty i może załatwić feed z Google to z chęcią zrobiłbym własny parking.

 

moje aktualne wnioski:

 

Voodoo - zupełnie mi się nie sprawdza

Bodis - zgadzam się zupełnie

Rookmedia, korzystam z domainsponsor i dla .pl generuje bardzo przyzwoite stawki (lepsze jak PC), dla .com bardzo dobre

dla com. DNS jest ok, lepszy jak PC

 

Macie jakieś złe doświadczenia z paypal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcześniej z sedo, nd i pc robiłem wypłaty na konta walutowe w mbanku (nie odnotowałem żadnych opłat za przelewy - przychodziły dokładnie takie kwoty jakie były deklarowane przez parkingi), ale po tym jak wprowadzili opłaty za prowadzenie kont, podziękowałem i od tamtej pory (na pewno ponad rok) robię wypłaty na paypal. Nie robię przewalutowania bo mi to niepotrzebne, za to całkiem wygodnie jest mieć zawsze pod ręką trochę usd i eur do zakupów on-line, zwłaszcza jak się trafi jakaś ciekawa okazja na zakup gtld. Ogólnie paypala założyłem kilka lat temu, zweryfikowałem i póki co mi nie zblokowali. Potwierdzenia wpływów na paypal za parking są normalnie księgowane (i pani z US je widziała ;-), więc z tym też nie ma problemu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×