Jump to content
tmi

ParkingCrew opłata za przelew

Recommended Posts

Dostałem screenshota od PC z jakiegoś programu do robienia przelewów odnosnie przelewu do mojego banku. Poszedł z PC w trybie SHA!

 

Wynika z tego, że któryś z banków korespondentów zmienił SHA na BEN.

 

Dla przelewów wychodzących w USD z Hypovereinsbank należacym do UniCredit Bank AG bankiem korespondentem jeśli dobrze to wszystko rozumiem jest

 

UNITED STATES: USD Wells Fargo Bank, N.A., New York

https://www.hypovereinsbank.de/content/dam/hypovereinsbank/cib/pdf/betreuungsmodelle/List_of_Correspondents_for_Commercial_Payments.pdf

 

Dla mojego banku Alior dla przelewu przychodzącego w USD bankiem korespondentem jest

 

USD The Bank of New York Mellon

https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/banki_korespondenci.html

 

tak z czystej ciekawości, czy ktoś z forum zna się na tym i może powiedzieć jaki jest teoretyczny przebieg takiego przelewu z DE do PL w USD ?

 

czy leci to tak: Hypovereinsbank-->Wells Fargo Bank-->The Bank of New York Mellon-->AliorBank ?

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym miesiącu znów opłata 25 usd. Wygląda na to że tak już będzie zawsze. Znalazł ktoś jakieś rozsądne rozwiązanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie i niestety PC też nie pomaga. Ograniczyli się do info o opłacie w panelu. Cały czas nie mogę wyjść ze zdumienia, że w dzisiejszych czasach ktoś z dnia na dzień może zacząć pobierać po 25$ za zwyczajny przelew i nawet nie można dokładnie ustalić kto pobiera. Nie nasze banki i nie PC. Jakieś kondominium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie i niestety PC też nie pomaga. Ograniczyli się do info o opłacie w panelu. Cały czas nie mogę wyjść ze zdumienia, że w dzisiejszych czasach ktoś z dnia na dzień może zacząć pobierać po 25$ za zwyczajny przelew i nawet nie można dokładnie ustalić kto pobiera. Nie nasze banki i nie PC. Jakieś kondominium.

 

Też się dziwie. Nie wiem też na jakiej zasadzie się to odbywa skoro nikt nie wie nawet ile będzie wynosić prowizja. Równie dobrze mogli by pobrać $200 usd i wyszło by na to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PC sugeruje żeby przyjmować wypłaty w EUR. Może to coś da, ale potem trzeba się bawić w przewalutowania, które nie są za darmo, żeby cokolwiek opłacić. Dodatkowo co stoi na przeszkodzie temu kto wprowadził opłaty za USD, żeby to samo zrobić dla EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PC sugeruje żeby przyjmować wypłaty w EUR. Może to coś da, ale potem trzeba się bawić w przewalutowania, które nie są za darmo, żeby cokolwiek opłacić. Dodatkowo co stoi na przeszkodzie temu kto wprowadził opłaty za USD, żeby to samo zrobić dla EUR.

 

Wiesz może jaki jest kurs wymiany w PC w przypadku wypłaty w EUR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz może jaki jest kurs wymiany w PC w przypadku wypłaty w EUR?

 

Po długich naradach z PC zmieniłem walutę na EUR i za sierpień otrzymałem już wypłatę w euro. Nie została pobrana żadna dodatkowa prowizja przez bank. Kurs przewalutowania był korzystny. Gdybym przewaluotwał źródłową kwotę USD na PLN, to wyszłoby tyle samo złotówek (+- kilka PLN).

 

Druga opcja, którą rozważałem, to podniesienie limitu wypłat. 25 USD od 2500 USD to tylko 1%, więc do przełknięcia.

 

Póki co testuję wypłaty w euro. Na razie jestem zadowolony z tego rozwiązania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem się, że wymiana jest po kursie eur/usd z dnia wypłaty tak więc wydaje się być to najlepsze rozwiązanie. Zmieniam też na EUR w takim razie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety reklamacja w moim banku AliorBank nie odniosła skutku. Bank uważa, że dostaje taką kwotę i tyle. Udało mi się natomiast uzyskać loga z systemu SWIFT dotyczącego ostatnich przelewów z PC. ParkingCrew ma konto w HypoVereinsbank (unicredit) i ten bank wysyłając płatności w USD do polskich banków używa banku DEUTCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS (tak wynika z logu SWIFT) i ten bank właśnie pobiera tą opłatę 25USD, najlepsze jest to że DB wysyła tą transakcje jako BEN, po drodze leci to jeszcze przez bank pośredniczący dla AliorBanku(Melon). Teraz pytanie czy wcześniej też był używany ten bank przez Hypo? (spróbuję uzyskać potwierdzenie SWIFT z poprzednich transakcji) Czy DB po prostu zaczął pobierać od Lipca dodatkowe opłaty? Tak czy siak wydaję się to walką z wiatrakami... banki pośredniczące pobierają sobie ot tak opłaty pomimo, że umowy są pomiędzy nimi a bankami z którymi są wysyłane i otrzymywane pieniądze a nie z klientami końcowymi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłem na EUR i czekam na pierwszy przelew z PC. Wydaje mi się, tak jak piszesz że jest to walka z wiatrakami.

Teraz patrze u mnie w banku to dostałem 5 dni temu przelew z RookMedia w USD gdzie potrącili też $20. Czyli wydaje się, że jest to już standardem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dałem sobie spokój bo pewnie przewalutowanie z EUR na USD by mnie gdzieś tyle kosztowało, wliczając czas. Ale jestem przyczajony do jakiegoś skoku jak tylko pojawi się alternatywa. Zobaczę jak kasa przyjdzie z Bodis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłem na EUR i czekam na pierwszy przelew z PC.

Ciekawe po jakim kursie przewalutują i czy sumarycznie wyjdzie to na plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3rd and 4th of October - Above.com suffered a DOOS attack
Hi Kamil,

this is a headsup for those of you using the above.com nameservers: Above.com suffered a DDOS attack this past weekend (3rd and 4th of October). As a result, a lot less traffic made it to our landing pages and thus, revenues for Above.com users are down significantly for the weekend. Unfortunately, there is nothing we can do about it as this is a third party we have no influence over.

Cheers
ParkingCrew.com Support

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam credit note z 12 października na którym jest przewalutowanie eur/usd po 1.1309 czyli minimalnie mniej korzystnie. 12 października eur/usd był na poziomie ~1.1350 więc w moim przypadku bardziej mi się opłaca ta opłata $25 usd niż choćby ta minimalna różnica w przewalutowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam credit note z 12 października na którym jest przewalutowanie eur/usd po 1.1309 czyli minimalnie mniej korzystnie. 12 października eur/usd był na poziomie ~1.1350 więc w moim przypadku bardziej mi się opłaca ta opłata $25 usd niż choćby ta minimalna różnica w przewalutowaniu.

Jeśli dobrze liczę, wynika, że przy zarobkach powyżej ~4932USD oplaca się zostać przy opłacie 25USD w innym wypadku można zamieniać na eur. Wiadomo, że od momentu przewalutowania do wysłania pieniędzy kurs eur/usd może się diametralnie zmienić (na korzyść lub niekorzyść) (wziałęm do obliczen dzisiejszy bieżący kurs kupna usd/pln 3,7004 oraz eur/pln 4,2223 z kantoru walutowego Alior oraz kurs eur/usd z PC 1.1309 który podał tmi )

 

na koniec pytanie: fakturę dla PC po przewalutowaniu wystawiacie w EUR czy nadal w USD ?

Edited by scav
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dostaje w EUR więc wystawiam w EUR

a tak z ciekawości jak to wygląda na Credit Note? Czy kwota naliczona za dany miesiąc jest w USD i potem przewalutowana czy jest tylko w EUR ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdźcie jak została przeliczona wypłata za parking z ParkingCrew za miesiąc październik (dotyczy osób, które konwertują USD na EUR). Z moich obserwacji wynika, że kurs wymiany waluty znacznie się pogorszył w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W porównaniu z poprzednimi miesiącami (myślę, że od momentu fuzji z ND), na PC daje się przede wszystkim zauważyć znaczny spadek PRM i RPC.

Gdybym nie był aż tak leniwy, przeniósłbym już dawno temu większość domen do Sedo.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdźcie jak została przeliczona wypłata za parking z ParkingCrew za miesiąc październik (dotyczy osób, które konwertują USD na EUR). Z moich obserwacji wynika, że kurs wymiany waluty znacznie się pogorszył w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

 

DD

 

U mnie 3% na minusie

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie też kurs tragiczny. Wracam na USD. Oni to wymienili chyba początkiem miesiąca przed umocnieniem USD. Szkoda, że nie podają dokładnie z jakiego dnia jest kurs. (piszą tylko że: "We are buying Euros in a forward exchange transaction. The rate for October was 0,9053 ). Chyba bardziej jednak przewidywalna jest opłata 25USD (chociaż też nie do końca) niż wahania kursowe.).

 

Zastanawia mnie też ten wysoki kurs który mieliście we Wrześniu 1.1309 przecież w histori nie ma takiego.

 

http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=EUR&view=1Y (USD to EUR bo chyba kupują EURo za otrzymane od Google $). Może to był taki kurs na zachętę :D

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×