Jump to content
sensimilia

Raport NASK za drugi kwartał 2015 r.

Recommended Posts

1 godzinę temu, Draft napisał:

 

Jest tylko informacja, że odnotowano 33067 zmian abonentów nazw domeny .pl w I kwartale 2019 roku, czyli 367 dziennie. Co oczywiście obejmuje wszelkie transakcje D2D.

 

Oraz wszystkie domeny przechwycone (i opłacone).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.09.2019 o 20:58, Draft napisał:

 

Jest tylko informacja, że odnotowano 33067 zmian abonentów nazw domeny .pl w I kwartale 2019 roku, czyli 367 dziennie. Co oczywiście obejmuje wszelkie transakcje D2D.

I teraz się niejeden zastanawia. Skoro kilkaset domen dziennie zmienia abonenta, to czyje to domeny? I dlaczego nie moje? ;)

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.09.2019 o 22:28, pb napisał:

Oraz wszystkie domeny przechwycone (i opłacone).

Czyli można śmiało wyciągnąć stare i mało oryginalne wnioski mówiące, że ludzie nadal nie kochają płacenia większych kwot za domeny? I,  że należy takie większe transakcje traktować jako rzadkie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że trochę offtop. Długo mnie tu nie było, ale widzę, że NASK nadal nie widzi potrzeby obniżenia ceny odnowień PL ....masakra :(

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, michaelt napisał:

Wiem, że trochę offtop. Długo mnie tu nie było, ale widzę, że NASK nadal nie widzi potrzeby obniżenia ceny odnowień PL ....masakra :(

 

No aż dziwnie, że ani Nazwa.pl ani Home.pl nie lobbuje tego pomysłu. ^_^ Aż z ciekawości wszedłem na Nazwa.pl, koszt przedłużenia fajnie wygląda w cenniku - 10zł / mc :D https://nimb.ws/oqe7nG

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie liczyłbym na obniżkę.

 

Dla porównania .com kosztuje obecnie $7.85 (Verisign) + $0.18 (ICANN) = $8.03 ~ 31.00 PLN

 

ale w ciągu najbliższych 6 lat Verisign ma możliwość podnoszenia cena o 7% w czterech z sześciu lat. Wtedy ceny .com zbliżą się do .pl.

 

Oczywiście porównując zarobki, to płacimy za .pl wielokrotnie więcej niż przeciętny Amerykanin za .com.

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, DD napisał:

Oczywiście porównując zarobki, to płacimy za .pl wielokrotnie więcej niż przeciętny Amerykanin za .com.

Niemiec też płacze jak chce biznes prowadzić w Polsce na domenie .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 10.12.2019 o 16:21, DD napisał:

Nie liczyłbym na obniżkę.

 

Dla porównania .com kosztuje obecnie $7.85 (Verisign) + $0.18 (ICANN) = $8.03 ~ 31.00 PLN

 

ale w ciągu najbliższych 6 lat Verisign ma możliwość podnoszenia cena o 7% w czterech z sześciu lat. Wtedy ceny .com zbliżą się do .pl.

 

Oczywiście porównując zarobki, to płacimy za .pl wielokrotnie więcej niż przeciętny Amerykanin za .com.

 

DD

4/5 moich domen to holenderskie .nl ,których jest zarejestrowanych prawie 6 milionów w 16 milionowym kraju. Za odnowienie płacę 3,68 euro brutto, czyli ok. 16pln (dodatkowo postaję 10% rabatu za ilość i automatyczną płatność). W Polsce naszej prawie 40 milionowej zarejestrowanych jest 2 miliony peelek ze skandaliczną ceną za odnowienie w stosunku do chociażby zarobków. Co nask robi z tymi pieniędzmi? Wypłacają z nich 500plus, czy jak? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK ma w dupie, ważne że na stołkach siedzą. Im nie zależy na rozwoju rynku domeny .pl

Takie są fakty, dla mnie jest to niedopuszczalne, że nikt tych bubków nie rozlicza za przyczynianie się do karłowacenia rynku. Za brak inicjatyw itp. Cała praca sprowadza się do robienia ww. raportów...

Gdzie jest Minister właściwy do spraw cyfryzacji, od lat słychać że pochyli się nad problemem. Już lepiej być wprost powiedział spierd**** i dajcie mi spokój.

Szkoda, że środowisko inwesterów nie istnieje, tym samym nie jest słyszalne przez nikogo.

RIP .pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 10.12.2019 o 17:21, DD napisał:

Dla porównania .com kosztuje obecnie $7.85 (Verisign) + $0.18 (ICANN) = $8.03 ~ 31.00 PLN

 

@DD ale każdy rejestrator .COM płaci rocznie blisko $5,000 za przywilej bycia rejestratorem i korzystania z protokołu EPP, niezależnie czy ma jedną domenę czy 50 milionów jak Godaddy.

 

Przy ponad 2,000 akredytowanych rejestratorach to "skromna" różnica 10 milionów dolarów rocznie, do tego blisko 150 milionów domen .COM + .NET razy $8 ...

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z raportu NASK za Q4 2019 wynika iż ubyło blisko 100 tysięcy domen i blisko 10 tysięcy IDN-ów w roku 2019 (porażki IDN ciąg dalszy). Najmniej też założono opcji od 2016 roku ale już nie za wiele domen zostało na które warto założyć opcję. No i wisienka na torcie - ilość odnowień domen regionalnych: 4,22 % ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie tego wskaźnika odnowień, wie ktoś jak to jest liczone? Czy jeżeli domena zostanie odnowiona przykładowo na 5 lat to liczą 100 procent czy 500? Bo odpowiedź może być nieoczywista.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 22.02.2023 o 23:14, Pan_Grzegorz napisał:

Odnośnie tego wskaźnika odnowień, wie ktoś jak to jest liczone? Czy jeżeli domena zostanie odnowiona przykładowo na 5 lat to liczą 100 procent czy 500? Bo odpowiedź może być nieoczywista.

 

Myślę, że faktycznie sprawa nie jest oczywista :) Ale raczej nie spodziewałbym się 500% przy odnowieniu na 5 lat. Widzę dwie możliwości: albo liczy się % odnowień tylko w momencie kiedy dana domena wygasa. Czyli jak wygasa i jest odnowiona na więcej 1 rok, to tylko w tym jednym roku jest brana pod uwagę do statystyk. W kolejnych latach, kiedy jest ważna i nie wygasa, to nie jest liczona. Pytanie czy jak jest ważna jeszcze np. 3 lata i zostanie odnowiona o dodatkowe 3, to czy to jest brane pod uwagę? Druga możliwość, to w przypadku odnowienia na 5 lat w każdym roku przez 5 kolejnych lat bierzemy domenę do statystyk i uznajemy, że została odnowiona na kolejny okres.

 

Choć strzelam, że jednak jest to liczone jak w wersji 1. W sumie można spytać NASK :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, DD napisał:

 

Myślę, że faktycznie sprawa nie jest oczywista :) Ale raczej nie spodziewałbym się 500% przy odnowieniu na 5 lat. Widzę dwie możliwości: albo liczy się % odnowień tylko w momencie kiedy dana domena wygasa. Czyli jak wygasa i jest odnowiona na więcej 1 rok, to tylko w tym jednym roku jest brana pod uwagę do statystyk. W kolejnych latach, kiedy jest ważna i nie wygasa, to nie jest liczona. Pytanie czy jak jest ważna jeszcze np. 3 lata i zostanie odnowiona o dodatkowe 3, to czy to jest brane pod uwagę? Druga możliwość, to w przypadku odnowienia na 5 lat w każdym roku przez 5 kolejnych lat bierzemy domenę do statystyk i uznajemy, że została odnowiona na kolejny okres.

 

Choć strzelam, że jednak jest to liczone jak w wersji 1. W sumie można spytać NASK :P

 

DD

 

wersja 1 jest najmniej korzystna wizerunkowo, więc z góry założyłbym że nie wchodzi w grę

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

 

wersja 1 jest najmniej korzystna wizerunkowo, więc z góry założyłbym że nie wchodzi w grę

 

chyba ich tam przeceniasz ;)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×