Jump to content
edanny

Zagadnienie Cybersquatting, a nazewnictwo domen

Recommended Posts

Witam,

Jestem Nowy więc pragnę powitać szanownych forumowiczów:)

Napisałem tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu, ponieważ wydaje mi sie, że jest on zbliżony do moich wątpliwości.

Mianowicie mam na myśli tzw. "Cybersquatting". Cyt.:"praktyka rejestrowania domen internetowych znanych marek, osób lub nazw identycznych z nazwą wybranej firmy i odsprzedawania ich po zawyżonej cenie. Cybersquatter to "dziki lokator internetowy"- Źródło Wikipedia.

Jak dobrze rozumiem zajwisko "cybersquatting'u"- w praktyce wygląda tak.... Znana marka produkująca samochody (nazwa marki: "SuperAuto") posiada swoją stronę firmową o adresie: "www.superauto.com". Teraz ktoś rejestruje domenę o nazwie: "www.superauto.pl"- dopuszcza się "cybersquatting'u"? Dobrze rozumiem?

Z kolei, rejestrując domenę o nazwie: "www.superautos.com"- chyba już nie popełniamy tego "występku"? Czy jednak tak? I czy ma znaczenie, w takim przypadku posiadanie przez firmę "SuperAuto" tzw. Znaku zastrzeżonego (patantowego)?

Druga srpawa jak sprawdzić czy dana marka/firma i jej adres internetowy posiada znak zastrzeżony oraz skąd "wiedzieć" czy np. dodanie na końcu nazwy domeny tej jednej literki "S", w tym przypadku (lub innych, w innym przypadku), które jednocześnie mogą zmienić znaczenie nazwy-domeny, podlega pod cybersquatting?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, myślę że na wszystkie Twoje wymienione pytania/wątpliwości znajdziesz tutaj na Di odpowiedzi, lub chociaż próby ich wyjaśnień. Zacznij po prostu szukać i czytać. Raczej nikt Ci tego nie poda "na tacy". ;)

Edited by css

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×