Jump to content
karolinac

Dlaczego warto zarejestrować kilka nazw domen dla Twojej firmy

Recommended Posts

Biorąc pod uwagę duże ryzyko zagrożeń dla firm promujących swój biznes w Internecie, Domeny.tv postanowiło przygotować artykuł, w którym chcemy zwrócić uwagę internautów na znaczenie rejestracji kilku domen internetowych, by chronić ich firmę w sieci i pokazać jak można to wykorzystać do promocji marki. Zapraszamy do lektury artykułu:

 

Od mojego biznesu ręce precz, czyli dlaczego warto zarejestrować kilka nazw domen dla Twojej firmy

Edited by karolinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Biorąc pod uwagę duże ryzyko zagrożeń dla firm promujących swój biznes w Internecie, Domeny.tv postanowiło przygotować artykuł, w którym chcemy zwrócić uwagę internautów na znaczenie rejestracji kilku domen internetowych, by chronić ich firmę w sieci i pokazać jak można to wykorzystać do promocji marki. Zapraszamy do lektury artykułu:

 

Od mojego biznesu ręce precz, czyli dlaczego warto zarejestrować kilka nazw domen dla Twojej firmy

Oczywista oczywistość.

 

Nie wiem tylko, czy jak początkujący "byznesmen" zapłaci ZUS 1200 zł na miesiąc i bedzie okazjonalnie sprzedawał na dawanda.com, to czy stać go będzie na .pl bez kreski (50-80 zł), .pl z kreską (50-80 zł), .pl z polskimi znakami (20 zł) .com.pl (60 zł), .eu (30 zł), .com (35 zł) = 300 zł rocznie! + giga serwer na home.pl za 300-600 zł rocznie (na stronkę-wizytówkę mającą parę MB). To niestety nie przemówi, że to tylko 50 zł miesięcznie wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej zdajemy sobie sprawę z kosztów związanych z rejestracją i utrzymaniem kilku domen - często są one zbyt duże dla początkującego biznesu. W naszym artykule sprecyzowaliśmy, że rejestracja tak wielu domen nie jest niezbędna na początku prowadzenia działalności, kiedy dany serwis nie odnotowuje jeszcze bardzo dużej liczby odwiedzin.

 

Natomiast firma, która jest coraz bardziej rozpoznawalna i może się pochwalić dużą liczbą klientów z pewnością będzie mogła sobie pozwolić na wydatek 300 zł rocznie, aby zabezpieczyć nazwę swojej strony firmowej. Trzeba na to spojrzeć jako na inwestycję w ochronę marki na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im więcej takich artykułów ujrzy światło dzienne, tym lepiej. Także duży plus.

 

Bardzo dziękujemy za miłe słowa i cieszymy się, że artykuł się podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Niedawna walka Apple o domenę ap.pl...

Po przeczytaniu ww fragmentu odechciało mi się dalszego czytania.

I wierzę że oszczędzając czas za wiele nie straciłem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×