Jump to content
szmiko

Co jest z tym ruchem?

Recommended Posts

Hej,

Nie jestem znawcą tematu, ale mam problem i nie potrafię nigdzie znaleźć odpowiedzi. Otóż mam jedną z domen, która przez około dwa początkowe tygodnie miała ruch na poziomie ok. 2 tys. (w tym czasie była wystawiona na giełdzie - stąd dane).

Postanowiłem ją wsadzić na parkingcrew i od tamtego czasu do dzisiaj ruch wyniósł 13 wejść (z tego z 3 moje - sprawdzałem czy wszystko poprawnie się wyświetlało).

O co chodzi? Kompletnie tego nie rozumiem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś mi wytłumaczy czego powodem może być taka sytuacja:

 

Niedawno dodałem domenę do PC i miała całkiem ciekawe statystyki. Nagle ruch spadł praktycznie do zera. Domena nie jest zablokowana, linki prowadzące, które były na domenie nadal pozostają nie zmienione. Po prostu "od tak" nagle ruch się wyzerował mimo, że wcześniej był. To moja pierwsza taka sytuacja. Miał ktoś z Was taki przypadek lub wiadomo co może być powodem? Mi to wygląda na jakiś filtr/ograniczenie ze strony PC bo nie chce mi się wierzyć, że jednego dnia jest kilkadziesiąt odsłon a następnego dnia aż do teraz prawie zero.

 

Screen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena mogła mieć silny link gdzieś w sieci lub przekierowanie. Link został usunięty lub zdjęto przekierowanie.

 

Może to literówka i skończyła się kampania reklamowa domeny, z której to literówka?

 

Przynajmniej ja miałem takie przypadki. Ale to i tak wróżenie z fusów. A to dlatego, że brakuje tak oczywistych informacji jakiego rodzaju był to ruch? Literówka? Expired?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś mi wytłumaczy czego powodem może być taka sytuacja:

 

Niedawno dodałem domenę do PC i miała całkiem ciekawe statystyki. Nagle ruch spadł praktycznie do zera. Domena nie jest zablokowana, linki prowadzące, które były na domenie nadal pozostają nie zmienione. Po prostu "od tak" nagle ruch się wyzerował mimo, że wcześniej był. To moja pierwsza taka sytuacja. Miał ktoś z Was taki przypadek lub wiadomo co może być powodem? Mi to wygląda na jakiś filtr/ograniczenie ze strony PC bo nie chce mi się wierzyć, że jednego dnia jest kilkadziesiąt odsłon a następnego dnia aż do teraz prawie zero.

 

Screen.

 

sprawdz czy przypadkiem wildcard / catch-all nie zostal zamieniony, bowiem moglo sie zdarzyc ze konfiguracja dnsow sprawila Ci spadek ruchu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena mogła mieć silny link gdzieś w sieci lub przekierowanie. Link został usunięty lub zdjęto przekierowanie.

 

[...] jakiego rodzaju był to ruch? Literówka? Expired?

 

Masz rację. Ruch expired więc faktycznie wygląda to, że usunęli jakiś silny link, który generował tam prawie 100% wejść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może domena była w indeksie G i wyleciała z tego indeksu/została wyrzucona daleko w wynikach jak się bot skapował, że to już inna strona/parking? A sam ruch był po prostu z wyszukiwarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednego nie rozumiem. Też tak macie, że z miesiąca na miesiąc spada Wam przy jakiejś domenie RPC mimo, że odsłony i kliki utrzymują się na tym samy poziomie? screen

 

Czego to może być winą? Z miesiąca na miesiąc wchodzący klikają w gorzej płatne reklamy?! Dziwna teoria byłaby to dla mnie ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednego nie rozumiem. Też tak macie, że z miesiąca na miesiąc spada Wam przy jakiejś domenie RPC mimo, że odsłony i kliki utrzymują się na tym samy poziomie? screen

 

Czego to może być winą? Z miesiąca na miesiąc wchodzący klikają w gorzej płatne reklamy?! Dziwna teoria byłaby to dla mnie ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

U mnie od dawna to samo na wielu domenach w ciagu 6 miesiecy potrafil rpc spadac REGULARNIE bez zwyżek. Ciekawe i podejrzane :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×