Jump to content
Sign in to follow this  
koszarki

ILE WARTA JEST DOMENA Z KD = 25 i...

Recommended Posts

Nie dowiesz się dopóki nie zakupisz. Spekulować można, KD prawdy Ci nie powie. Poza tym do wyceny dajemy tylko domeny zarejestrowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

To co napisał DOm4!n to po pierwsze, a po drugie to nie dział na takie posty.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To rzeczywiście nie miejsce na takie dyskusje więc prosze o przeniesienie tematu do odpowiedniego dzialu i przy okazji powiem, ze z takim dokaldnie countem posiadam zarowno domene która ma ok 5 wejsc dziennie oraz domene ktora ma ich pona 70 wiec naprawdę, KD wszystkiego Ci nie powie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szósty zmysł ;)

 

Przy pomocy KD i OVT można się sugerować przy ocenie opłacalności rejestracji domeny, ale trzeba brać pod uwagę mechanizm ich działania. Jeśli domena ma stosunkowo duży któryś z tych wskaźników to można przypuszczać, że ruch będzie, chociaż nie jest to pewne na 100%.

Zawsze dobrze porównać te wskaźniki z jakąś inną domeną której ruch jest ci znany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto także w przypadku KD, które jest wskaźnikiem rocznym spojrzeć na wykres Alexy dotyczący strony matki. Można w ten sposób wyznaczyć domeny, którym ruch powinien się zwiekszyć od czasu liczenia KD, i te które obecnie generować bedą mniejszy wynik. Tak naprawdę to nie wiem jeszcze o jakim wyniku KD mówisz. Spotkałem się z osobami, które liczą KD dla xxx.pl oraz www.xxx.pl i podają sumę. W tym przypadku 25 to raczej mizerny wynik i może być ciężko odrobić domenę, zwłaszcza jeżeli sporą część z tych 25 stanowi www.xxx.pl.

 

To tyle ode mnie, jeżeli potrzebujesz kilka przykładów dokładnych statystyk domen z konkretnymi KD, to pisz na priva. Postaram się coś znaleźć w podobnym przedziale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ile warta jest domena z KD = 25 i czy oplacalne jest jej rejestrowanie!!!!

 

absolutnie nie da sie wycenić domeny po samym KD. mam domeny o KD powyżej 40 i prawie zerowym ruchu (albo dużym ruchu, ale małym cr). mam też domeny z KD w granicach 10, które generują sensowne zyski (tematyka: praca, edukacja).

mam dosyć długą listę wolnych domen z countem 20-30, ale raczej na pewno ich nie zarejestruję, za duże ryzyko. mam też listę wolnych z countem 35-65 i też się waham co do niektórych :-)

generalnie nauczony doświadczeniem nie zawracam sobie głowy domenami poniżej 40...

czy opłacalne - dowiesz się jak zarejestrujesz, tego nikt Ci nie powie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×