Jump to content
edanny

Parking domeny

Recommended Posts

Witam,

Posiadam domenę, która chciałbym gdzieś zaparkować lub wynająć pod nią hosting. Z racji tego, iż jestem zielony, w temacie pragne zapytać sie doświadczonych kolegów i koleżanki:)

Może napisze o co mi chodzi....Domena jest, z końcówką ".pl", załóżmy, że nazywa się www.domena.pl.

Chciałem sprzedać tą domenę i utworzyć taką "stronę wizytówką" gdzie na stronie będzie tylko tyle" Domena na sprzedaż. Kontakt...........". To wszystko. Po prostu ktoś kto wpiszę nazwę domeny, w przeglądarkę ma ujrzeć prostą witrynę z kontaktem. Adres domeny musi być, w 100% zgodny, tzn. www.domena.pl , a nie np. www.domena.biz.pl.

Więc czy muszę wykupić specjalnie hosting czy wystarczy zaparkować gdzieś domenę (tutaj pytanie, ponieważ gdzies wyczytałem, że "usługodawca parkingu" nie pozwala na linkowanie do adresu domeny, reklamę i udostępnianie kontaktu do właściciela domeny)?

Reasumując.....Adres oryginał,w 100%, najlepiej za darmo, możliwość dowolnego rozpowszechniania, udostępniania przez mnie linku do "strony"....

Da radę zaparkować czy hosting? Gdzie, jak i ewentualnie za ile?

Edited by edanny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da radę zaparkować i da radę podpiąć hosting. Napisz jaka to domena, to powiemy Ci nawet, czy warto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Da radę zaparkowac i da radę podpiąc hosting".... Tzn.? Rozumiem, że wystarczy zaparkować i da radę to zrobić (wraz z możliwością udostepniania linków)? Wolałbym nie podawać nazwy domeny...Sens ma na pewno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozesz to zrobic na kilka sposobow:

 

1. Jezeli domene kupiles np. w AfterMarket.pl lub premium.pl to mozesz wystawic domene na sprzedaz. Klient po wejsciu na twoja domene www.domena.pl zostanie przekierowany na strone z twoja oferta sprzedazy.

2. Mozesz domene zaparkowac np ParkingCrew.com i w ustawieniach dodac tzw baner z informacja, ze domena jest na sprzedaz. Baner moze byc np linkiem do gieldy z twoja oferta (patrz punkt 1) lub linkiem do formularza kontaktowego.

3. Mozesz sobie kupic jakis tani hosting, zrobic ladna strone z informacja, ze domena jest na sprzedaz i w ten sposob osiagniesz to samo.

 

Sposob 1 i 2 nie beda Cie kosztowaly ani grosza, sposob 3 to cena za hosting.

Edited by BartX
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje. to konkretna odpowiedź.

dokładnie jest tak jak piszesz. Domena jest zarejestrowana, w aftermarket.pl. Jeśli wpiszę, przeglądarkę jej adres to otwiera się witryna www.aftermarket.pl, z info, iż domena jest na sprzedaż. I właśnie chcę to osiągnać, z ta różnicą, że wpisując adres domeny, ma wyświetlać się pusta storna internetowa (nie do końca pusta, z informacją o sprzedaży i kontaktem do mnie). Czytając regulamin (chyba sedo) natknąłem się na info, że zabrania się "reklamowania" własnej domeny zaparkowanej u nich. Cop jak dla mnie wykluczałoby sens jej parkowania (nie mam zamiaru zarabiać na parkowaniu domeny. Parking ma być tylko darmową wizytówką, reklamą oferty sprzedaży). Jak piszesz baner...Ale on bedzie przekirowywał na aftermarket lub np. ParkingCrew. Strona ma być "pusta".

Więc dam radę to osiągnac jakimkolwiek parkingiem czy muszę wykupić hosting (przy okazji czy znajdę darmowy hosting na np. 30-60dni)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli chesz miec "pusta" strone, ktora bedzie zawierala tylko i wylacznie informacje, ze domena jest na sprzedaz + dane kontaktowe to parking mija sie z celem.

Poszukaj sobie jakiegos darmowego hostingu, na ktory bedziesz mogl przekierowac swoja domene i zrob sobie prosta strone w html'u i bedziesz mial to co chcesz.

 

Mysle, ze jak zapytasz google o darmowy hosting to jest szansa, ze cos Ci podpowie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi podpowiedział:) Znalazłem darmowy na hostinger.pl (opinie mają kiepskie, ale na moje potrzeby powinno wystarczyć) oraz płatny 15zł/rok (inny usługodawca).

Czyli co..? Pozostaje mi zrobic stronę (wizytówkę) w HTML-u lub WordPress i wrzucić na serwer:)

 

Dzięki za pomoc!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest jakakolwiek możliwość podglądu lub otrzymania informacji szczegółowej na temat tych "uciętych" zarobków w miesięcznym rozliczeniu na PC? Zdarza mi się to rzadko, z reguły to $2-3 ale dzisiaj ucięli mi o ponad $20 i tak się zastanawiałem czy gdzieś można sprawdzić dokładnie za jaki ruch odejmują. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest jakakolwiek możliwość podglądu lub otrzymania informacji szczegółowej na temat tych "uciętych" zarobków w miesięcznym rozliczeniu na PC? Zdarza mi się to rzadko, z reguły to $2-3 ale dzisiaj ucięli mi o ponad $20 i tak się zastanawiałem czy gdzieś można sprawdzić dokładnie za jaki ruch odejmują. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

 

Nie można sprawdzić Google nawet raczej parkingom takich danych nie przekazują.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×