Jump to content
morderrca

Wybory do sejmu 2015

Wybory do sejmu 2015  

37 members have voted

  1. 1. Kto według Ciebie powinien wygrać te wybory?

    • PO
      3
    • PIS
      5
    • PSL
      1
    • Zjednoczona Lewica
      2
    • KORWiN
      15
    • Kukiz'15
      4
    • Nowoczesna
      2
    • Nie wiem/ Mam to gdzieś ;)
      5


Recommended Posts

Firmy też by sobie poradziły. Bo każdy rynek da się spieniężyć. I może gdyby nie te "państwowe drogi" to jakieś firmy wpadłyby na pomysł by transportować towary drogą powietrzną. I może nawet wymyślono by coś lepszego, bezpieczniejszego i szybszego od transportu po "państwowych drogach".

Tak, wiem, jutro usiądziesz na dronie i polecisz do szkoły. Notabene, przypomnę ci, jak firmy takie jak banki sobie poradziły podczas ostatniego kryzysu - UKRADŁY ludziom pieniądze! Zapewne sie uczyłeś podstaw ekonomii, że jak jesteś niewypłacałny, to ogłaszasz upadłość. To się nazywa BANKructwo.

Część obywateli tego kraju nie potrzebuje czekać kilka tygodni aby iść do państwowej poradni, bo wolą zapłacić za solidną usługę bez czekania...

Moje pierwsze pytanie, żeby dalej dyskutować: czy jesteś lub kiedykolwiek byłeś beneficjentem prywatnej służby zdrowia w Polsce (nie wliczając tu oczywiście opieki dentystycznej ani weterynaryjnej dla swojego zwierzaka)?

Prywatna służba zdrowia oznacza, że i tak wprowadzony musiałby być powszechny system ubezpieczeń, tyle że zamiast jednego podmiotu (ZUS) byłoby wiele firm i mógłbyś wybierać, no chyba że twój pracodawca miałby podpisaną umowę z jedną firmą (ups, brak mozliwości negocjacji ergo monopol? - gdzie tu twój wolny rynek?)

Czyli byłoby to przelewanie z jednego dzbana w drugi. A co, gdybyś stracił pracę?

Ale, proszę, odpowiedz na moje pytanie, żeby móc dalej dyskutować. Ja jestem beneficjentem obydwu systemów: publicznej i prywatnej służby zdrowia, więc mogę napisać z doświadczenia.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę ,zę wybory się skończyły a temat gorący niczym lawa w wulkanie. Ja np nie jestem przekonany do prywatnej służby zdrowia i jeśli będe miał możliwość na peawno porozmawiam o tym z Panem Korwinem. Ten system jest bardzo dobry ale jesli ludzie mają pieniądze. Nawet jesli znieść podatek dochodowy to taki minimum większości byłoby 4 tysiace zł (tak mi się wydaje) koszt operacji to okolice 100 000zł i kto za to zapłaci?

Okey jest prywatne ubezpieczenie ale ono pewnie pokryłoby w okolicach 45-50%.

Generalnie zgadzam się z panem Korwinem w bardzo wielu kwestiach ale prywatna służba zdrowia mnie nie przekonuje może dlatego,że jestem "polakiem biedakiem"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę ,zę wybory się skończyły a temat gorący niczym lawa w wulkanie. Ja np nie jestem przekonany do prywatnej służby zdrowia i jeśli będe miał możliwość na peawno porozmawiam o tym z Panem Korwinem. Ten system jest bardzo dobry ale jesli ludzie mają pieniądze. Nawet jesli znieść podatek dochodowy to taki minimum większości byłoby 4 tysiace zł (tak mi się wydaje) koszt operacji to okolice 100 000zł i kto za to zapłaci?

Okey jest prywatne ubezpieczenie ale ono pewnie pokryłoby w okolicach 45-50%.

Generalnie zgadzam się z panem Korwinem w bardzo wielu kwestiach ale prywatna służba zdrowia mnie nie przekonuje może dlatego,że jestem "polakiem biedakiem"

 

Chodzi raczej o to, aby każdy mógł sobie wybrać czy chce korzystać z prywatnego ubezpieczenia, czy też z publicznego. Wiele osób, posiadających prywatne ubezpieczenie (musi też płacić za te publiczne), a z niego tak czy siak nie korzysta. NFZ dużo rzeczy nie refunduje, jeżeli Twoja operacja za "100 000zł" nie kwalifikuje się do jakiś ustalonych rubryczek, to takiej nie dostaniesz i tak będziesz szukał pomocy w klinikach prywatnych itd. Fajnie wszystko brzmi w teorii, ale jak byś miał kiedyś jakąś operację albo cięższą sprawę ze zdrowiem do załatwienia (bez kontaktów) w polskich szpitalach to byś inaczej śpiewał.

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tak, wiem, jutro usiądziesz na dronie i polecisz do szkoły. Notabene, przypomnę ci, jak firmy takie jak banki sobie poradziły podczas ostatniego kryzysu - UKRADŁY ludziom pieniądze! Zapewne sie uczyłeś podstaw ekonomii, że jak jesteś niewypłacałny, to ogłaszasz upadłość. To się nazywa BANKructwo.

 

Co ma jakiś dron do tego co pisałem? Albo wyskakiwanie jak Filip z konopi z bankami?

Dałem wcześniej tylko przykład, że gdyby nie było tak ukochanych przez ciebie dróg ofiarowanych nam " z góry", ludzkość by sobie poradziła/ już teraz by dała radę.

Powstała by wtedy możliwość stworzenia czegoś do przemieszczania się drogą powietrzną.

Ale do zauważenia takich możliwości, trzeba chcieć je zauważyć, a nie liczyć na to, że ci co się zaopiekowali obywatelami Polski robią/robili to słusznie i są jedyną właściwą wykładnią.

 

Moje pierwsze pytanie, żeby dalej dyskutować: czy jesteś lub kiedykolwiek byłeś beneficjentem prywatnej służby zdrowia w Polsce (nie wliczając tu oczywiście opieki dentystycznej ani weterynaryjnej dla swojego zwierzaka)?

Byłem, i jestem.

 

Prywatna służba zdrowia oznacza, że i tak wprowadzony musiałby być powszechny system ubezpieczeń.

Niekoniecznie.

 

A co, gdybyś stracił pracę?

Nie straciłbym / Znalazł bym lepszą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

duzo racji masz w tym tylko mi cały czas chodzi te warstwa ludzi najbardziej popularną czyli 1500zł bo za 1300 to ciężko przeżyć w ogóle.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

duzo racji masz w tym tylko mi cały czas chodzi te warstwa ludzi najbardziej popularną czyli 1500zł bo za 1300 to ciężko przeżyć w ogóle.... :(

 

Lewactwo zrobiło z ludzi niewolników, którzy już nie są w stanie wyobrazić innego świata. Chińczycy jeszcze niedawno pracowali za przysłowiową miskę ryżu, a teraz zarabiają więcej niż w Polsce, bo skierowali się w stronę kapitalizmu. Jesteśmy teraz w lewackim więzieniu i niektórzy nie są już w stanie wyobrazić jak wygląda wolność. Wyobraź sobie, że zarabiasz 2 razy więcej, a usługi medyczne kosztują 2 razy mniej, wtedy świat staje się prostszy. Tak naprawdę z usług medycznych korzystają głównie starsi, młodzi dużo rzadziej, ale państwowa medycyna ma dawać im złudne poczucie bezpieczeństwa, to że realnie nie daje wie mniejszość, której zdanie w demokracji ma niewielkie znaczenie.

 

Umberto, strasznie nienawidzi tzw. bogatych i ograbił by ich do ostatniego grosza, te tirowe teorie to zwykła przykrywka lewackiej zawiści. Wyższe podatki dla wysoko zarabiających to nie jest największy problem tego systemu, ale to, że jest to tylko wymówka by grabić wszystkich jak najwięcej, a potem rozdawać swoim koleżkom, wyborcom, w tym także tzw. banksterom, koncernom, bo to taki system.

Edited by Andro
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te wybory też sfałszowano. Prawdziwe wyniki wyglądają tak :

 

12187680_935014729880176_901574545428256

Właśnie o tych wynikach mówi autor poniższego filmu

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę koleś zamotał z tą proporcjonalnością. Bo w stosunku do obowiązującego kodeksu wyborczego niestety są proporcjonalne. Powoływanie się tutaj tylko na konstytucję jest błędem.

Kukizowe JOW-y jeśli kiedykolwiek wejdą w życie ten problem rozwiążą...tak myślę. A wtedy będzie się działo...460 posłów, każdy z innym pomysłem na Polskę...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×