Jump to content
heden.pl

Czy tylko mnie się wydaje czy hekko.pl jest po...ne?

Recommended Posts

Krew mnie dzisiaj zalewa.

Wykupiłem sobie w hekko.pl hosting.

Dzisiaj przy próbie podbięcia pod niego posiadanej domeny okazało się, że ktoś już miał ją podpiętą u siebie na koncie. W związku z tym napisałem do hekko ładnego maila z prośbą o odblokowanie domeny, żebym mógł ją podpiąć do swojego konta hostingowego.

Poniżej wkleję Wam całą korespondencję z tymi...

 

Ja:

Dzień dobry
Nie mogę podpiąć do konta hostingowego domeny xxx.pl ponieważ już ktoś inny miał ją u Państwa podpiętą na swoim koncie.
Proszę o jej odblokowanie.
Dane abonenta (nasze) widoczne są we whois.

 

Oni:

Witam serdecznie,

Uprzejmie proszę o przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego właściciela domeny (np. Faktura VAT) w celu weryfikacji.

 

Ja:

Witam
Nie otrzymałem jeszcze faktury za zakup domeny. Dostanę zbiorczą na koniec miesiąca.
Przecież whois pokazuje, że domena należy do naszej firmy. Domena należy do nas i chcę ją podpiąć pod hosting, który mam u Państwa wykupiony.
Nie wiem dlaczego jest u kogoś innego na koncie hostingowym. Proszę sobie sprawdzić we whois. Nie muszę legitymować się fakturą zakupu domeny żeby korzystać z konta hostingowego, za które zapłaciłem.

 

Oni:

Witam ponownie,

Uprzejmie informuję, że dane we whois nie są dokumentem weryfikacyjnym. Domena nie została zarejestrowana w Pańskim Panelu Klienta, zatem proszę o przesłanie skanu dokumentu w celu weryfikacji.

 

Ja:

Jaki dokument weryfikacyjny? Co Pan chce weryfikować? Mam u Was wykupiony hosting a nie utrzymanie domeny.
Za hosting już zapłaciłem. Teraz chcę podpiąć pod niego domenę którą posiadam i której jestem abonentem.
Proszę ją usunąć z innego panelu i odblokować mi możliwość korzystania z hostingu dla tej domeny.
Jeszcze raz tłumaczę, że fakturę otrzymam zbiorczo na koniec miesiąca.

 

Oni:

Uprzejmie informuję, że domena została dodana do konta innego klienta. Bez skanu dokumentu potwierdzającego własność domeny nie możemy tej domeny usunąć z konta. W momencie weryfikacji możemy taką domenę odłączyć od konta.

 

Poradźcie mi proszę jak dalej z nimi rozmawiać?

Mam wykupiony hosting a nie mogę podpiąć domeny pomimo tego, że whois jak wół pokazuje, że jestem jej abonentem. Zresztą nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby chcieli wykazać dobrą wolę, to zawsze mogliby zapytać poprzedniego abonenta domeny, czy nadal należy ona do niego ?
Warto też zwrócić uwagę czy działają zgodnie z prawem? Odmawiając świadczenia usług, powinni powołać się przynajmniej na konkretne zapisy swojego regulaminu lub zapisy prawne wyższego rzędu a nie na swoje widzimisię. Niech podadzą na jakiej podstawie prawnej odmawiają świadczenia opłaconych usług..

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby chcieli wykazać dobrą wolę, to zawsze mogliby zapytać poprzedniego abonenta domeny, czy domena nadal należy do niego ?

 

 

A to już nie whois pokazuje kto jest abonentem?

Domena jest na firmę więc dane abonenta są widoczne.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to już nie whois pokazuje kto jest abonentem?

Domena jest na firmę więc dane abonenta są widoczne.

Mi tego nie tłumacz tylko zapytaj ich na jakiej podstawie podważają umowę zawartą przez Ciebie z NASK, na podstawie Regulaminu nazw domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi tego nie tłumacz tylko zapytaj ich na jakiej podstawie podważają umowę zawartą przez Ciebie z NASK, na podstawie Regulaminu nazw domen.

 

Coś mi się wydaję iż akurat w tym przypadku nikogo ów regulamin nie obchodzi.

I słusznie.

Oni działają tutaj w oparciu o regulamin świadczenia usług hostingowych. A jak obecny abonent sam wskazał, domenę ma u innego rejestratora.

Stąd ten cyrk.

Dla żadnego rejestratora Whois nie jest dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaję iż akurat w tym przypadku nikogo ów regulamin nie obchodzi.

I słusznie.

Oni działają tutaj w oparciu o regulamin świadczenia usług hostingowych. A jak obecny abonent sam wskazał, domenę ma u innego rejestratora.

Stąd ten cyrk.

 

Sęk w tym, że ja w ich regulaminie usług hostingowych nie znalazłem nic na podstawie czego wysuwają swoje żądania.

Poza tym zapłaciłem za usługę, z której korzystać nie mogę bo komuś nie chce się zajrzeć whois a w regulaminie nie zawarto obowiązku dokumentowania praw do podpinanej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni działają tutaj w oparciu o regulamin świadczenia usług hostingowych.

Konkretnie którego ? Tego ? Na podstawie jakiego zapisu regulaminu podjęli taką decyzję, skoro klient złożył srtosowne oświadczenie i można je zweryfikowac w WHOIS?

§ 5. Klient oświadcza, iż wszystkie dane, które podał Hekkonet w związku z Usługą Hostingu WWW są prawdziwe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Dla żadnego rejestratora Whois nie jest dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy.

 

Na podstawie czego żądają w ogóle dokumentu zawarcia umowy?

Nie przenoszę do nich ani od nich domeny. Wykupiłem jedynie hosting. Jakby nie to, że ktoś miał ją w swoim panelu to by nie było problemu i wtedy nie chcieli by faktury. Więc nie bardzo widzę tutaj logikę. Albo chcą od wszystkich albo od nikogo a abonenta sprawdzają we whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Kliencie, widzę, że nie rozumiesz sedna sprawy. Postaw się w następującej sytuacji:

Przychodzi do nas ktoś, kto mówi, że jest właścicielem domeny, którą masz na koncie. Teoretycznie może mieć te same dane we whois (to żaden problem) i nie potrafi w żaden sposób udowodnić, że to jego domena. Mamy odpiąć domenę z Twojego konta i pozwolić innemu klientowi jej użyć? Byłbyś zadowolony?

Jest to standardowa procedura bezpieczeństwa, którą stosuje wiele firm. Nie życzymy sobie zatem tego typu epitetów w naszą stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Kliencie, widzę, że nie rozumiesz sedna sprawy. Postaw się w następującej sytuacji:

Przychodzi do nas ktoś, kto mówi, że jest właścicielem domeny, którą masz na koncie. Teoretycznie może mieć te same dane we whois (to żaden problem) i nie potrafi w żaden sposób udowodnić, że to jego domena. Mamy odpiąć domenę z Twojego konta i pozwolić innemu klientowi jej użyć? Byłbyś zadowolony?

Jest to standardowa procedura bezpieczeństwa, którą stosuje wiele firm. Nie życzymy sobie zatem tego typu epitetów w naszą stronę.

Wiec w jaki sposob poza faktura, ktora otrzymam za 2 tygodnie mam udowodnic ze to moja domena? Tu nie chodzi o zmiane abonenta domeny a jedynie jej podpiecie pod hosting.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przychodzi do nas ktoś, kto mówi, że jest właścicielem domeny, którą masz na koncie. Teoretycznie może mieć te same dane we whois (to żaden problem) i nie potrafi w żaden sposób udowodnić, że to jego domena. Mamy odpiąć domenę z Twojego konta i pozwolić innemu klientowi jej użyć? Byłbyś zadowolony?

 

Jest to standardowa procedura bezpieczeństwa, którą stosuje wiele firm.

Ktoś obcy ma mieć takie same dane firmowe w WHOIS ? Jeżeli ktoś posługuje się moimi danymi firmowymi bez mojej zgody, to znaczy, że popełnia przestępstwo. Przecież nie przekazujecie nikomu domeny, tylko udostępniacie miejsce na serwerze. A jak to się ma do Waszego regulaminu, wg którego wystarczy, że Klient złoży stosowne oświadczenie ? Wewnętrzna procedura dotyczy głównie pracowników i nie może być sprzeczna z regulaminem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Kliencie, widzę, że nie rozumiesz sedna sprawy. Postaw się w następującej sytuacji:

Przychodzi do nas ktoś, kto mówi, że jest właścicielem domeny, którą masz na koncie. Teoretycznie może mieć te same dane we whois (to żaden problem) i nie potrafi w żaden sposób udowodnić, że to jego domena. Mamy odpiąć domenę z Twojego konta i pozwolić innemu klientowi jej użyć? Byłbyś zadowolony?

Jest to standardowa procedura bezpieczeństwa, którą stosuje wiele firm. Nie życzymy sobie zatem tego typu epitetów w naszą stronę.

 

Epitety nie epitety ale...dupy by Wam nie urwało jakbyście wyszli z inicjatywą i zwrócili się do poprzedniego abonenta domeny czy jest jej obecnym abonentem.

Jego oświadczenie plus obecny wpis we Whois powinno załatwić sprawę.

Trzeba tylko chcieć.

 

Faktem jest że rejestrując sobie domenę mogę podać dane jakie tylko chce...stąd zapewne nie jest to żadne potwierdzenie...

 

Kangur. Tu nie chodzi o podpięcie domeny do hostingu...bo to nie stanowi problemu dla nich. Tu chodzi o odpięcie od poprzedniego abonenta. Tego bez jego zgody nie mogą zrobić. BO WIĄŻE ICH UMOWA ŚWIADCZENIA USŁUG !

Ale zapytać go mogą...jakby chcieli...Jak ich na telefon nie stać to zrobimy zrzutę co by Hedenowi szybciej niż za 2 tygodnie problem rozwiązać...

:)

 

Panie Hekko...a skan z panelu by Wam nie wystarczył ?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Przecież nie przekazujecie nikomu domeny, tylko udostępniacie miejsce na serwerze.

Dokladnie o to mi chodzi. Nie chce zarzadzac domena bo tą mam u innego rejestratora. Chce tylko podpiąć ją pod hosting. Zmieniłem dns z dropped na hekko i pojawił sie formularz kontaktowy poprzedniego abonenta a domeny nie dalo sie dodać do mojego konta. Nie wiem kiedy domena była dodana do hekko.pl ale ja mam ją utworzoną kilka (kilkanaście) dni temu to też powinno dać do myślenia.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na siłę rzecz biorąc to screen z panelu też może nie być w tym przypadku stu procentowym gwarantem ;)

 

Ale faktycznie, inne firmy (jak np. SEDO co kangur napisał) *zadowalają* się screenem z panelu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur. Tu nie chodzi o podpięcie domeny do hostingu...bo to nie stanowi problemu dla nich. Tu chodzi o odpięcie od poprzedniego abonenta. Tego bez jego zgody nie mogą zrobić. BO WIĄŻE ICH UMOWA ŚWIADCZENIA USŁUG !

Ale zapytać go mogą...jakby chcieli...Jak ich na telefon nie stać to zrobimy zrzutę co by Hedenowi szybciej niż za 2 tygodnie problem rozwiązać...

:)

 

Panie Hekko...a skan z panelu by Wam nie wystarczył ?

Z jednej strony ich rozumiem ale to nie zmienia faktu, że nie mogę jej podpiąć pod hosting a wymóg faktury jest dla mnie obecnie niedorzeczny. Pech chciał, że domena kupiona na AM w tym miesiącu więc fakturę otrzymam na koniec miesiąca

 

 

Przychodzi do nas ktoś, kto mówi, że jest właścicielem domeny, którą masz na koncie. Teoretycznie może mieć te same dane we whois (to żaden problem) i nie potrafi w żaden sposób udowodnić, że to jego domena. Mamy odpiąć domenę z Twojego konta i pozwolić innemu klientowi jej użyć? Byłbyś zadowolony?

Prawie się zgadza z tą różnicą, że obecne dane we whois są inne od tych, na które wcześniej była zarejestrowana i od tych, na które jest to poprzednie konto hostingowe. Za to dane obecne we whois są zgodne z moimi danymi na koncie hostingowym. Skoro jestem w stanie zmienić dane we whois to domena jest moja

 

Nie życzymy sobie zatem tego typu epitetów w naszą stronę.

Postaram się nie nadużywać słowa POrąbaNE

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domenę kupiłeś czy przechwyciłeś / zarejstrowałeś / wpadła z opcji? Bo jeśli jest nowa, to wystarczy porównać datę z whois z datą dodania jej do hostingu przez innego klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domenę kupiłeś czy przechwyciłeś / zarejstrowałeś / wpadła z opcji? Bo jeśli jest nowa, to wystarczy porównać datę z whois z datą dodania jej do hostingu przez innego klienta.

Właśnie pisałem 3 posty wyżej, że jest kilkudniowa.

 

Sprawa rozwiązana. Niestety nie przez hekko a przez dysponenta poprzedniego konta hostingowego

 

 

Witam,

Dziękuję za wiadomość, usunąłem domenę

pozdrawiam,

Szkoda bo pomimo tego, że wcześniej nie miałem z hekko.pl do czynienia to skojarzenia miałem pozytywne i kilka osób polecało mi ich hosting. A tutaj zgrzyt już na początku.

Edited by heden.pl
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniałem sobie co Endrju kiedyś polecał i zastanawiam się czy Hekko zadowoliłoby się gdybyś na umówiony, krótki okres czasu, zmienił dane osobowe w panelu AM, aby w WHOIS pojawiło się ustalone z nimi mailowo hasło zamiast nazwy firmy, np. Hekko - teraz wierzysz, że to ja, Heden ? :)

 

Tym bardziej, że faktura nie jest obowiązkowa przy zakupie domeny a cesja może być elektroniczna i nowy abonent nie może jej przesłać jako załącznik.

Edited by Kangur
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniałem sobie co Endrju kiedyś polecał i zastanawiam się czy Hekko zadowoliłoby się gdybyś na umówiony, krótki okres czasu, zmienił dane osobowe w panelu AM, aby w WHOIS pojawiło się ustalone z nimi mailowo hasło zamiast nazwy firmy, np. Hekko - teraz wierzysz, że to ja, Heden ? :)

 

Tym bardziej, że faktura nie jest obowiązkowa przy zakupie domeny a cesja może być elektroniczna i nowy abonent nie może jej przesłać jako załącznik.

Dobrze, że to tylko o hosting chodziło. Strach pomyśleć co by było jakbym chciał authinfo uzyskać albo wytransferować domenę.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biurokracja biurokracją, jednak bezpieczeństwo jest ważniejsze. Szkoda, że tego nie doceniacie i oceniacie ze swojej pozycji. Nasi klienci cenią nas właśnie między innymi za bezpieczne procedury.

Co do transferów i authinfo również są ustalone tak, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo.

 

Jeśli sprawa jest już rozwiązana, nic więcej nie możemy pomóc.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×