Jump to content
bluro

Koszty utrzymania samochodu?

Recommended Posts

Witam większość z was mieszka w dużych miastach,jak wiemy życie w dużym mieście jest trudne zarówno pod względem finansowym jak i komunikacyjnym. Dzisiaj nie będe poruszał tematu finansowego tylko komunikacyjnego. Zapewne duży procent posiada własny samochód lepszy gorszy ale jednej. Niestety okazuje się,że statystyczne miesięczne koszty utrzymania samochodu są w okolicach najczęściej 700-800zł. średnia dochodzi nawet do 10000zł Wliczając w to paliwo ubezpieczenie amortyzacje oraz naprawy + parkingi.Jestem ciekawy jak to wygląda u was. do stworzenia tego wpisu zainspirował mnie pewien użytkownik serwisu wykop.pl.

Edited by bluro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wylicz sobie tutaj: http://www.kosztysamochodu.pl/

bardzo fajna stronka mi jednak chodzi o to jak wychodzi to użytkownikom. Szczególnie z dużych miast bo małe miasta to wiadomo koszty na paliwo o 60% mniejsze co najmniej..

 

chcociaz według mnie taki link jest lepszy ten co dałeś troche zawiły

http://jak-wybrac-samochod.wieszwszystko.com/parametry.php/koszty-eksploatacji
 
Edited by bluro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem o co chodzi. To kwestia bardzo indywidualna i musisz przyjąć indywidualne założenia, w czym problem? Czy chodzi tylko o reklame swojego linku?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

zależy ile jeździsz!! ubezpieczenie to kilkaset zł/rok praktycznie samo paliwo i naprawy reszte można pominąć (przegląd stówka na rok)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc tak chodzi mi o to jakie koszty mają w większości ludzie którzy mają auto. Robiąc wywiad środowiskowy wśród zanojmych wyszło mi ze koszty utrzymania auta u nich to okolice 350-400zł miesięcznie licząc ze rocznie pokonują w okolicach 15 tysiecy km. Co ciekawe były to różne samochody a eksploatacja wyszła podobna. Zaciekawiło mnie to bardzo i postanowiłem spytać jak jest to w dużych miastach. Czy utrzymanie samochodu dla was jest problematyczne czy nie bo z moich obliczeń wyszło ze większość z tych osób żyje ponad stan czyli pomimo ze ich znam musza prowadzicjakąś dodatkową działalność w przeciwnym wypadku nie stać by było ich na utrzymanie zarabiając 1600-1800zł.

 

Podsumowując obecne zarobki w Polsce jeśli sie nie prowadzi działalności i nie zarabia poważniejszych pieniezy nie pozwalają na utrzymanie samochodu. czy się ze mną zgadzacie?

Edited by bluro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując obecne zarobki w Polsce jeśli sie nie prowadzi działalności i nie zarabia poważniejszych pieniezy nie pozwalają na utrzymanie samochodu. czy się ze mną zgadzacie?

 

Tak, jeśli się nie ma pieniędzy nie sposób utrzymać samochodu... Naprawdę o tym chcesz dyskutować ? :)

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, jeśli się nie ma pieniędzy nie sposób utrzymać samochodu... Naprawdę o tym chcesz dyskutować ? :)

o tym nie, po prosotu zbieram informacje i postanowiłem grzecznie zapytać o wasze kosztu utrzymania....

Edited by bluro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wyliczyłeś średnią 10 000 zł miesięcznie, ale mi na szczęście wychodzi trochę mniej. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wyliczyłeś średnią 10 000 zł miesięcznie, ale mi na szczęście wychodzi trochę mniej. ;-)

chyba tysiąc :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajjjj jedno zerko się machnałem i cholera juz afera hehehe :blush: jak już dyskutujemy, to może powiesz coś na temat, jakie są to koszty u Cibie. ;)

Edited by bluro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajjjj jedno zerko się machnałem i cholera juz afera hehehe :blush: jak już dyskutujemy, to może powiesz coś na temat, jakie są to koszty u Cibie. ;)

 

Załóż temat - "Co tam dzisiaj u Was na obiad?". Będzie podobny jak ten obecny, ale chyba nieco ciekawszy :-) I zobaczysz, że u jednego będzie stek z polędwicy wołowej, a u drugiego kebab na mieście :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat bez sensu i bez znaczenia, bo każdy samochód spala inną ilość paliwa, do każdego są inne części, płyny itd., każde miasto oraz droga jest inna (większe czy mniejsze dziury), każdy kierowca jeździ inaczej (dynamicznie czy oszczędniej). Więc średnia kosztów ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg ;)

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee tam... Nie widzicie, że PIS objął władzę i już zbierają informacje o podatnikach :) A potem pisemko z US w sprawie wyjaśnienia kosztów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozumiem nie będe pisał o czymś czego inni nie chcą bo zaraz mnie albo nawyzywacie albo coś innego. w takim razie wycofuje się testy przeprowadzę gdzie indziej... miłego wieczoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozumiem nie będe pisał o czymś czego inni nie chcą bo zaraz mnie albo nawyzywacie albo coś innego. w takim razie wycofuje się testy przeprowadzę gdzie indziej... miłego wieczoru.

 

Przecież nikt nikogo nie wyzywa :) Po prostu temat jest bez sensu, sam sobie odpowiedziałeś na wstępie ile wynoszą statystycznie miesięczne średnie koszty.

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi, to na Passata, którym poruszam się od 3 lat poszło 2800 w częściach, 1700 robocizna, której nie miałem jak zrobić we własnym zakresie, 3 przeglądy po 160, 3 razy OC po 400, około 6200 na LPG i jakieś 600 na benzynę (tylko zimą odpalam z benzy), co daje średnie spalanie z całego okresu użytkowania 10,7 na 100km (przez 3 lata zrobiłem 48 tys. km). Daje to koszty w wysokości około 13tys zł na 3 lata, a więc ok. 4,3 na rok, czyli jedyne 360 zł miesięcznie. Zaznaczam, że części mam po hurtowych cenach (niektóre sam wymieniałem), gaz też...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi, to na Passata, którym poruszam się od 3 lat poszło 2800 w częściach, 1700 robocizna, której nie miałem jak zrobić we własnym zakresie, 3 przeglądy po 160, 3 razy OC po 400, około 6200 na LPG i jakieś 600 na benzynę (tylko zimą odpalam z benzy), co daje średnie spalanie z całego okresu użytkowania 10,7 na 100km (przez 3 lata zrobiłem 48 tys. km). Daje to koszty w wysokości około 13tys zł na 3 lata, a więc ok. 4,3 na rok, czyli jedyne 360 zł miesięcznie. Zaznaczam, że części mam po hurtowych cenach (niektóre sam wymieniałem), gaz też...

 

Pominąłeś w wyliczeniach najważniejszą sprawę czyli wartość rezydualną pojazdu po okresie o którym piszesz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominąłeś w wyliczeniach najważniejszą sprawę czyli wartość rezydualną pojazdu po okresie o którym piszesz.

 

W tym wypadku, to już jest raczej wartość sentymentalna...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×