Jump to content
DawPi

nazwa.pl - weryfikacja danych

Recommended Posts

witam,

co to za nowe praktyki nam 'kochana' nazwa.pl znów serwuje.

Szanowni Państwo

 

*Serdecznie prosimy o przesłanie kopii dokumentu tożsamości Nazwa klienta: XXXX XXXX

z widocznymi stronami zawierającymi: nazwisko, numer PESEL, serię i nr dokumentu, podpis oraz adres zameldowania, faksem nr 012 297 88 08 lub pocztą elektroniczną na adres biuro@nazwa.pl

 

Brak dostarczenia dokumentów będzie skutkował blokadą Panelu Klienta na

stronie nazwa.pl. Dokumenty proszę zaadresować na Moje nazwisko

" Monika G"

 

Podstawa prawna: "Regulamin korzystania z Panelu Klienta NetArt":

 

pkt. III. 1. Klient zobowiązany jest do podania prawdziwych danych w procesie zakładania konta w Panelu Klienta NetArt. W przypadku stwierdzenia, że dane podane przez Klienta nie są prawdziwe, NetArt ma prawo usunąć konto w Panelu Klienta NetArt wraz z zamówionymi za jego pośrednictwem usługami bez prawa zwrotu opłat za niewykorzystane usługi. W przypadku Klientów będących konsumentami, opłata za niewykorzystane świadczenia zostanie potrącona z należnością NetArt z tytułu odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy przez Klienta, którego wysokość będzie stanowiła równowartość opłaty za niewykorzystane świadczenia.

 

Postanowienia powyższe nie wyłączają prawa NetArt do dochodzenia

odszkodowania odpowiadającego wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.

 

Pozdrawiam,

Monika G

 

Czy jest jakiś punkt prawny który zabrania im takich praktyk? Pytam ponieważ nie mam zamiaru im wysyłać swoich kser etc. nie dlatego, że to nie moje konto ( bo skoro dostałem maila to chyba moje ^^ ) tylko co Wy o tym myślicie.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

co to za nowe praktyki nam 'kochana' nazwa.pl znów serwuje.

Czy jest jakiś punkt prawny który zabrania im takich praktyk? Pytam ponieważ nie mam zamiaru im wysyłać swoich kser etc. nie dlatego, że to nie moje konto ( bo skoro dostałem maila to chyba moje ^^ ) tylko co Wy o tym myślicie.. ?

sprobuje sie dowiedziec czegos od strony prawnej, ale na zdrowy rozsadek to jaka totalna glupota i kolejna instytucja, ktora chce wiedziec wiecej niz powinna, najbardziej mnie smieszy w takich sytuacjach adres zameldowania. Caly swiat odchodzi od tej instytucji i wiem, ze w naszym kraju juz lezy projekt likwidujacy ta instytucje, a tutaj taki kwiatek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że nie zrobiłem kopii regulaminu podczas zakładania konta.

 

Ma ktoś coś takiego z grudnia 2006?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najgorsze jest to, że nie zrobiłem kopii regulaminu podczas zakładania konta.

 

Ma ktoś coś takiego z grudnia 2006?

 

Zapytaj pb albo gtone, bo z tego co pamietam z watku o domeny.pl, obaj archiwizuja wszystkie regulaminy :)

Odnosnie nazwa.pl to nie potrafie zrozumiec co nimi kieruje?

Przeciez klient to nasz Pan, a u nich dziala to na odwrot, jak na jakims odlschoolowym serwie linuxowym w imie "BOFH" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najgorsze jest to, że nie zrobiłem kopii regulaminu podczas zakładania konta.

 

Ma ktoś coś takiego z grudnia 2006?

Stare regulaminy powinieneś znaleźć na archive.org

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taa, ale mam 7 dni na wysłanie ksera dowodu. Dziwne to jest, ale mam za dużo serwisów, baz danych itd. na nazwa.pl by sobie to wszystko przenosić. W dodatku domeny, które mogą spać i ich nie złapię. Więc wysłałem, ale muszę to jakoś wyjaśnić. Bo oni nagle sobie mogli teraz regulamin zmienić. Tę kopię by pasowało dorwać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mi wyślą prośbę listem poleconym to może odeślę im kopię dokumentów.

A mailem to mogą sobie pizzę zamówić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnosnie nazwa.pl to nie potrafie zrozumiec co nimi kieruje?

 

Sprawa jest prosta i podana w pierwszym poście - weryfikacja danych właściciela. Ktoś w nazwa.pl stwierdził, że dane są niepełne/nieprawdziwe (o tym czy tak jest wie wątkotwórca - nie odniósł się do tego) i w związku z tym faktem realizują swój regulamin, dając jednak szansę na uzupełnienie danych :)

 

Poza tym - nie tylko nazwa prowadzi ostatnio weryfikację prawdziwości danych w odpowiedzi na "pewną wyraźną prośbę".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś w nazwa.pl stwierdził, że dane są niepełne/nieprawdziwe (o tym czy tak jest wie wątkotwórca - nie odniósł się do tego).

Hmm, nie mam w zwyczaju podawać nieprawdziwych danych. Są prawdziwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm, nie mam w zwyczaju podawać nieprawdziwych danych. Są prawdziwe.

 

No to pewnie trafiło na Ciebie "przy okazji", bo jak napisałem, zakładam, że nazwa.pl *też* dostała prośbę o weryfikację i to właśnie robi. Nie czuję tu żadnych podtekstów, złośliwości itp - po prostu najzwyklejsza w świecie weryfikacja. A co Ty z tym zrobisz (czy wyślesz to, o co proszą, czy nie) to Twoja sprawa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co Ty z tym zrobisz (czy wyślesz to, o co proszą, czy nie) to Twoja sprawa :)

Nic odkrywczego, ale dziękuję :)

 

Swoją drogą, nie chwalił się Pan jeszcze swoim blogiem o domenach, jeśli mnie pamięć nie myli, tutaj na forum ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weryfikacja weryfikacją - w przypadku domen .com też ma to miejsce już od dość dawna, jednak nigdy żaden rejestrator domen .com nie prosił swoich klientów o przesłanie kser dowodów. Na świecie odbywa to się tak, że klient otrzymuje email z prośbą o weryfikację i jeśli wszystko jest OK, to zostawia bez zmian. Jeśli dane faktycznie są niepełne - klient uzupełnia je samodzielnie a rejestrator ufa, że klient wprowadza poprawne dane.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic odkrywczego, ale dziękuję :)

 

No wiesz - bo to jest prawda, że TY zdecydujesz ;) Jeśli napisałbym, że ja bym wysłał to mógłbyś mi odpisać, że Ty jednak nie wyślesz bo... ;)

 

Swoją drogą, nie chwalił się Pan jeszcze swoim blogiem o domenach, jeśli mnie pamięć nie myli, tutaj na forum ;P

 

Nie lubię się chwalić, ale też nic nie ukrywam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weryfikacja weryfikacją - w przypadku domen .com też ma to miejsce już od dość dawna, jednak nigdy żaden rejestrator domen .com nie prosił swoich klientów o przesłanie kser dowodów. Na świecie odbywa to się tak, że klient otrzymuje email z prośbą o weryfikację i jeśli wszystko jest OK, to zostawia bez zmian. Jeśli dane faktycznie są niepełne - uzupełnia je samodzielnie.

 

DD

 

Tak, ale z drugiej strony sam wiesz, jak to robi np. NASK (wysłanie listu poleconego itp - opisane na di.pl przez Andrzeja...)

 

Czy to słuszne postępowanie? Nie wiem. IMHO dużo większa pewność, że ewentualne dane są na prawdę tego, kogo wydają się być...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie lubię się chwalić, ale też nic nie ukrywam :)

Btw. czy onet.pl zmienił siedzibę na Bramę Bronowicką? :) Od pewnego czasu widzę tam logo onetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to słuszne postępowanie? Nie wiem. IMHO dużo większa pewność, że ewentualne dane są na prawdę tego, kogo wydają się być...

Jak ktoś będzie chciał to prześle dowód kolegi albo pobawi się PhotoShopem :) Oczywiście mówię o skrajnych przypadkach. Nie możemy przecież wrócić do czasów, kiedy, żeby zarejestrować domenę wysyłało się faks.. Szczerze powiedziawszy, gdyby którykolwiek rejestrator kazał mi przesłać kopię swoich dokumentów, to na drugi dzień otrzymałby wypowiedzenie umowy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze powiedziawszy, gdyby którykolwiek rejestrator kazał mi przesłać kopię swoich dokumentów, to na drugi dzień otrzymałby wypowiedzenie umowy.

Pożegnają się ze mną, ale nie tak na hurra. Muszę przygotować nowy serwer etc. :) Sprawdzę ofertę active24.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pożegnają się ze mną, ale nie tak na hurra. Muszę przygotować nowy serwer etc. :) Sprawdzę ofertę active24.pl :)

 

pkt. III. 1. Klient zobowiązany jest do podania prawdziwych danych w procesie zakładania konta w Panelu Klienta NetArt. W przypadku stwierdzenia, że dane podane przez Klienta nie są prawdziwe, NetArt ma prawo usunąć konto w Panelu Klienta NetArt wraz z zamówionymi za jego pośrednictwem usługami bez prawa zwrotu opłat za niewykorzystane usługi.

 

tak jak pisalem jest to dla mnie szok i takie wezwanie do wyslania ksera dokumentow nie powinno miec miejsca, analizujac w/w regulamin nic tam nie ma o zadnym potwierdzaniu dokumentow tozsamosci, jest wyraznie, ze jesli stwierdza, ze dane sa nieprawdziwe to moga to i to........ zatem ja bym wyslal do nich maila z pytaniem czy uwazaja ze twoje dane sa nieprawdziwe, a jesli tak uwazaja to niech sie konkretnie ustosunkuja do tego, bo regulamin, ktory przytaczaja w tej czesci nie daje im podstaw do takiego zadania, pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Btw. czy onet.pl zmienił siedzibę na Bramę Bronowicką? :) Od pewnego czasu widzę tam logo onetu.

 

Tak, prawie rok temu. Ale i tak nie jest to docelowa lokalizacja ;)

 

Jak ktoś będzie chciał to prześle dowód kolegi albo pobawi się PhotoShopem :) Oczywiście mówię o skrajnych przypadkach.

 

Oczywiście masz rację, że tak się da - byłoby naiwnym twierdzenie, że nie da się podrobić. Tym bardziej przy dopuszczaniu wysłania dokumentów jako skan, albo faks.

 

Ale pamiętaj, że to jest fałszerstwo. Część ludzi ciągle traktuje internet jako coś anonimowego, zabawkę i zakładają, że to tylko nic nie znaczące kliknięcia (tak, miałem przypadek takiej osoby, która zmianę abonenta w panelu dla pewnej domeny tłumaczyła tym, że się "pomyliła"). Podrobienie dokumentu to już jednak nawet w świadomości dziecka przestępstwo, czyli jest to coś w rodzaju straszaka. To właśnie powoduje, że można założyć, że bardziej prawdopodobnym jest to, że przesłany dokument jest rzeczywiście autoryzowany przez właściciela, albo że co najmniej on o tym wie. Z cesją online tego powiedzieć nie można.

 

I wreszcie: na żądanie NASK rejestrator powinien wykazać, na jakiej podstawie została wykonana cesja. W przypadku dokumentu jest to prosta sprawa i albo potwierdza się, że to właściciel, albo nie i wtedy doniesienie do prokuratury wraz z "namacalnym" dowodem fałszerstwa. W przypadku cesji online masz do dyspozycji jedynie logi i później tłumaczenie w prokuraturze co to logi, IP (niestety w PL tak jeszcze jest i to częściej niż sobie wyobrażasz - uwierz).

 

Nie możemy przecież wrócić do czasów, kiedy, żeby zarejestrować domenę wysyłało się faks.. Szczerze powiedziawszy, gdyby którykolwiek rejestrator kazał mi przesłać kopię swoich dokumentów, to na drugi dzień otrzymałby wypowiedzenie umowy.

 

Z pierwszym zdaniem się zgodzę (rejestracja) i to nam nie grozi. Z drugim niestety nie. Popatrz np. na rachunki bankowe - zakładając konto np. w mBanku musisz kurierowi pokazać swój dowód. Dlaczego?

 

Do czego zmierzam? Do tego, że w pewnych sytuacjach MUSI istnieć metoda weryfikacji chroniąca tak na prawdę Właściciela usługi, a która z drugiej strony pokaże potencjalnemu złodziejowi, że sporo ryzykuje. Dostęp online na to nie pozwala: dostęp do konta (panelu) może posiadać ktoś, kto nie jest właścicielem danej domeny i tym samym nie jest uprawnionym do wykonania cesji. Jeśli taki ktoś zrobi cesję - dla Ciebie będzie to właściciel. Jeśli taki ktoś podeśle sfałszowany dokument - sprawa będzie jasna.

 

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że jest to upierdliwe dla takich osób, jak większość użytkowników tego forum (czyli osób sprzedających/kupujących domeny b. często), ale na "szczęście" (jeśli im to przeszkadza) dla nich są rejestratorzy, którzy inaczej na tę sprawę patrzą - i dobrze. Chociaż i Ci "konserwatywni" dla "hurtowników" stosują taryfę ulgową ;)

 

A poza tym to konkurencja i wybór na rynku to podstawa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wdze że byle co wam przeszkadza ze jest dowód trzeba zrobic ksero.widze ze byle czego .Muszą miec jakieś potwiedzenie co dowodu nie macie ze się łamiecie zrobić ksero?

Share this post


Link to post
Share on other sites
wdze że byle co wam przeszkadza ze jest dowód trzeba zrobic ksero.widze ze byle czego .

Ludzie czytajcie swoje posty zanim dodacie odpowiedź. Czasami ręce załamuje jak coś czytam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×