Jump to content
DawPi

nazwa.pl - weryfikacja danych

Recommended Posts

Równiez mnie wkurza jak ktoś ma problem na forum że ktoś nieche podac swoich danych nazwa.pl,lub ksero dowodu.Byle co a robicie wieli szum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równiez mnie wkurza jak ktoś ma problem na forum że ktoś nieche podac swoich danych nazwa.pl,lub ksero dowodu.Byle co a robicie wieli szum.

 

a kolega sprzedal juz jakas domene zarejestrowana w nazwa.pl albo home.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moj kolega home.pl sprzedaje i jest ok.Choc podbno dłuzej to trwa ,ale jest zadowolony

 

a za ile Twoj kolega home.pl sprzedaje? :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zauważyłem że maile informujące o weryfikacji zostały wysłane 1 kwietnia.

Jak myślicie - przypadek czy celowe działanie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie zauważyłem że maile informujące o weryfikacji zostały wysłane 1 kwietnia.

Jak myślicie - przypadek czy celowe działanie? :)

Myślę, że życie samo oceniło taki pomysł :)

 

@ danlis Zgadzam się z tym co piszesz - wiadomo, że jeśli podrobimy dokumenty, to jest dla każdego oczywiste, że jest to przestępstwo. Jednak dlaczego dla 75 mln domen .com system elektroniczny działa i nie są potrzebne papierowe potwierdzenia dowodów, wpisów do ewidencji działalności gospodarczej czy KRS? Jak sam potwierdziłeś - dla chcącego nie ma nic trudnego i jeśli będzie komuś zależało na oszustwie to podrobi dokumenty.

 

Pamiętajmy też, że domena to nie samochód - nawet jak ktoś ją "ukradnie" to ona nie znika. I dopiero w takiej sytuacji brak umowy / faktury / cesji będzie dowodem na to, że zmiana właściciela nastąpiła bezpodstawnie. Może upowszechnienie podpisu elektronicznego pomoże (powinno pomóc) - pytanie tylko czy to kiedykolwiek nastąpi i firmy z takiej możliwości autoryzacji skorzystają.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
w odpowiedzi na Państwa pytanie informujemy, że firma NetArt od dnia 31.03.2008 przeprowadza weryfikację danych Klientów, którzy biorą udział w Programie Partnerskim NetArt. Weryfikacja ma na celu sprawdzenie poprawności danych podanych w Panelu Klienta NetArt przez uczestników Programu Partnerskiego.

 

Jednocześnie przypominamy, że w procesie zakładania konta w Panelu Klienta NetArt, Klient zobowiązany jest do podania prawdziwych danych.

 

Z Regulaminem korzystania z Panelu Klienta NetArt mogą się Państwo zapoznać po zalogowaniu do Panelu Klienta.

 

Przepraszamy za zaistniałe niedogodności i dziękujemy za współpracę przy weryfikacji danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ danlis Zgadzam się z tym co piszesz - wiadomo, że jeśli podrobimy dokumenty, to jest dla każdego oczywiste, że jest to przestępstwo. Jednak dlaczego dla 75 mln domen .com system elektroniczny działa i nie są potrzebne papierowe potwierdzenia dowodów, wpisów do ewidencji działalności gospodarczej czy KRS? Jak sam potwierdziłeś - dla chcącego nie ma nic trudnego i jeśli będzie komuś zależało na oszustwie to podrobi dokumenty.

 

Wiesz, dla domen .com wiele spraw działa inaczej - zaczynając od ich "nieusuwania" po wygaśnięciu, przez "DNT" które istniało dużo wcześniej niż dla pl (i działa inaczej), po np. WHOIS i zasady nim rządzące.

 

Zupełnie inaczej jest domen krajowych - każdy rejestr sam tworzy zasady postępowania, a rejestry nawzajem się obserwują (vide plany udostępniania dumpa strefy .pl na model .at). Oczywiście dużo w przypadku .pl zależy od samych partnerów NASK - mamy w końcu określone Porozumieniem ramy zachowania, a to w jaki sposób pewne rzeczy będziemy robić - NASK nie interesuje.

 

Niemniej jednak uważam, że są dwa główne punkty patrzenia: hurtownika domen i zwykłego, końcowego klienta detalicznego.

 

Z punktu widzenia hurtownika oczekiwane są maksymalnie liberalne zasady zmiany właściciela i wydawania kodu authinfo do braku kontroli przez rejestratora włącznie. I są rejestratorzy, którzy takie zasady mają. I zapewne dobrze (z pkt widzenia hurtownika).

 

Z punktu widzenia zwykłego użytkownika oczekiwane jest jak największe bezpieczeństwo i pewność, że NIE nastąpi nieautoryzowane przejęcie domeny (i ogólnie: usługi), a to może zapewnić postępowanie, jakie opisałem (oczywiście mogę się mylić ;) ), a trudność przesłania wniosku mailem, faksem, pocztą w odniesieniu do większego dzięki temu bezpieczeństwa usługi nie jest wcale wielkim problemem. Ale powtarzam: dla zwykłego użytkownika.

 

Są rozwiązania pośrednie jak zauważyłem w Az.pl ostatnio - po wycofaniu się z możliwości dokonywania cesji online wracają do tego, ale najpierw proszą o zawarcie umowy papierowej z nimi - wtedy cesja online ponownie jest dostępna. Czyli właściciel dużej ilości domen i często handlujący zgadza się na "ryzyko" i wtedy rejestratora nie interesują sprawy utraconego dostępu do konta i konsekwencji z tym związanych. Być może jest to najlepsze wyjście - nie wiem :)

 

Pamiętajmy też, że domena to nie samochód - nawet jak ktoś ją "ukradnie" to ona nie znika. I dopiero w takiej sytuacji brak umowy / faktury / cesji będzie dowodem na to, że zmiana właściciela nastąpiła bezpodstawnie.

 

Fakt, nie znika, ale jeśli ktoś (zwykły użytkownik) wejdzie do panelu i nie zobaczy tam swojej domeny, bo ktoś zmieni dane i ją "wyniesie", to najpierw spanikuje, później oskarży rejestratora, a dopiero jak ochłonie przyjmie do wiadomości, że "tak po prostu już jest", jak cesję i kody można zrobić/pobrać online. I zacznie się odkręcanie sprawy przy udziale oczywiście rejestratora, bo zwykły użytkownik nie ma takiej świadomości, jak "geek" ;) A prewencja związana z papierkiem daje większą pewność "nieprzejęcia" domeny.

 

Ale jak wyżej napisałem - co kto woli: czy większą pewność, czy szybkość i ryzyko.

 

Może upowszechnienie podpisu elektronicznego pomoże (powinno pomóc) - pytanie tylko czy to kiedykolwiek nastąpi i firmy z takiej możliwości autoryzacji skorzystają.

 

O i to jest dosyć ciekawa propozycja, ale ceny podpisu niestety jeszcze są zaporowe :) Ale zobaczymy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem wczoraj owe ksero i poprosiłem, by po weryfikacji moich danych, zniszczono owy dokument i wysłano mi potwierdzenie ( również i mailowe, podpisane ). To otrzymałem w odpowiedzi:

 

Witam,

 

Niestety nie odsyłamy kserokopie dokumentów, ponieważ są one wprowadzane do systemu a sam dokument został umieszczony w archiwum.

 

Pozdrawiam,

Monika G

 

Moje pytanie, gdyż w ogóle się na tym nie znam, czy jest to zgodne z prawem ? Czy jest na forum kompetentna osoba, która wskaże mi podstawę prawną na podstawie której mogę napisać konkretną odpowiedź tej Pani ?

 

DP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Btw. czy onet.pl zmienił siedzibę na Bramę Bronowicką? :) Od pewnego czasu widzę tam logo onetu.

 

 

Chyba są jednak nadal na Starowiślnej[?] :) ...

Przyszła siedziba ma być w Pychowicach.

Nie wiedziałem, że Brama Bronowicka została już ukończona ... Tak dawno tam nie byłem, a to tereny

z mojego bardzo wczesnego dzieciństwa. Czas wsiąść w "czwórkę" i dojechać "w końcu do końca" ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że nie mam nic wspólnego z Nazwą, biurokratyczna firma, najlepiej trzymać się z daleka od nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba są jednak nadal na Starowiślnej[?] :) ...

Przyszła siedziba ma być w Pychowicach.

 

Nie, "nie są" już na STA :)

 

A ta nowa inwestycja na Ruczaju jeszcze chwilę potrwa - pewnie ze trzy lata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×