Jump to content
DD

MeetDomainers 2016? ;)

Recommended Posts

Fajnie ze planujesz organizacje takiego spotkania ale jezeli chodzi Kraków tez jestem za ale propozycja Korneliusza na Narodowym jest jak najbardziej trafiona. Tylkomtam jest problem z hotelem na miejscu :(

 

Planujesz aukcje ? Chętnie wystawił bym jakaś domenę która była na prędzej organizowanych konferencjach.

 

Jako ze zajmuje sie numizmatyka od 2 lat mógł bym cos wlasnie zmtym tematem wystawić. Jakaś gablotka ulotka itp :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po długiej przerwie nadszedł już chyba czas, żeby zorganizować jakąś ciekawą konferencję ;) Opierając się na tradycji spotkań MeetDomainers myślę, że zbliża się dobry moment na wznowienie tego cyklicznego spotkania ludzi z branży domen i nie tylko.

To dobry znak :) . Można zauważyć wyraźne ożywienie w branży. Odnosi się ono nie tylko do zwiększonej ilości "sensownych" ofert, które do mnie trafiają, ale również do tego, że po kilku latach braku jakiejkolwiek aktywności, dostaję ostatnio zaproszenia na spotkania od domainerów tzw. "pierwszej godziny" z poza Polski, co do których miałem przekonanie, iż się dawno z dombiznesu wycofali.

Dzieckiem specjalnej troski pozostają jedynie parkingi domen, ale o tym napisałem w innym poście.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie miałem okazji być jeszcze na MD, ale spodobało mi się ODNJ, więc myślę, że na kolejnym MD pojawię się. Lokalizacja obojętna, i tak wszędzie (spośród wymienionych wcześniej miejsc) mam daleko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inicjatywa super, osobiście byłbym za Krakowem bo tam mieszkam, IceKraków to genialne miejsce, nowe, bardzo nowoczesne, o wyjątkowej architekturze. Byłem osobiście na otwarciu, mają wiele sal małych i średnich. W okolicy bardzo dużo hoteli. Na przeciwko icekrakow znajduje się słynna krakowska "plaza" przy Wiśle, jest piasek, lezaczki, a w lecie obok plazy otwierają cos w rodzaju małego luna parku więc rozrywki będą nie trzeba mazur czy morza ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dobry znak :) . Można zauważyć wyraźne ożywienie w branży. Odnosi się ono nie tylko do zwiększonej ilości "sensownych" ofert, które do mnie trafiają, ale również do tego, że po kilku latach braku jakiejkolwiek aktywności, dostaję ostatnio zaproszenia na spotkania od domainerów tzw. "pierwszej godziny" z poza Polski, co do których miałem przekonanie, iż się dawno z dombiznesu wycofali.

Dzieckiem specjalnej troski pozostają jedynie parkingi domen, ale o tym napisałem w innym poście.

 

Faktycznie, jest coś na rzeczy. Dla mnie mijający rok był jednym z lepszych, jeśli chodzi o biznes domenowy. Ogólnie widać ożywienie, szczególnie na świecie, ale na polskim rynku też nie brakuje transakcji (większość ciekawych nie jest ujawnianych).

 

Odnośnie jeszcze parkingów - na początku jest zwykle pięknie, a im parking większy, tym z czasem gorzej. Taka prawidłowość.. Zresztą to dotyczy też innych biznesów.

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobisz na Narodowym? ;) Nie mogę się doczekać. :)

 

A ojciec Bashobora będzie? Jak nie to nie idę, bo jak zahipnotyzowac tłum do kupowania moich domen? :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warszawa - Novotel Centrum lub Wrocław - Mercure Panorama. Jakoś tak się dzieje, że medialnie imprezy w tych miejsach wypadają zawsze bardzo dobrze. Zwłaszcza, jak kogoś dobrego złapie się na gościnną prelekcję.

 

Aukcja na żywo tak, ale jeśli wydarzenie poprzedzone będzie outreachem do KK. I tylko bez cen minimalnych, co należałoby ująć w materiałach promocyjnych.

 

Co do aukcji, to nie jestem do końca przekonany czy to już odpowiedni moment. Na pewno aukcja ożywia całe spotkanie i pomaga też zainteresować media. Z drugiej strony nie wiem czy rynek jest znów gotowy na sprzedaże domen na aukcji w zakresie od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy złotych za sztukę - tak jak to miało miejsce na pierwszych aukcjach na MeetDomainers.

 

Samo przygotowanie aukcji wymaga też bardzo dużo zaangażowania i poświęcenia czasu na przyjęcie ofert, wybranie nazw, ustalenie warunków, a na koniec sprzedaż i zamknięcie transakcji (zapłata i przekazanie pieniędzy). Dlatego w kwestii aukcji to jak na razie jestem na nie, ale może się to jeszcze zmienić, jeśli zaistnieją sprzyjające przesłanki.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

żeby były wysokie ceny muszą być bardzo dobre domeny. na ostatnim MD jakość domen na aukcji była słaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba będzie potrzebna ankieta dotycząca lokalizacji. :)

Jak dla mnie Kraków albo Katowice. Tylko błagam - nie Warszawa. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno będę, niezależnie od miejsca, ale jeśli myślisz o zainteresowaniu mediów, to moim zdaniem tylko Warszawa. Tak że popieram propozycję narodowego.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

Jak najbardziej dobry pomysł. Proponuję Wrocław, bo tutaj mieszkam :)

 

A gdyby tak oprócz domainerów, zaprosić też potencjalnych inwestorów? Znajomych-znajomych, oraz osoby szeroko związane z Polskim Biznesem?

 

Pozdrawiam,

Pawel B.

 

Pomysł zaproszenia "znajomych znajomych" bardzo mi się podoba. Jeśli chociaż co druga-trzecia osoba przyprowadziła kogoś, kto mógłby być zainteresowany tematyką domen / internetu, to do "ekosystemu" domenowego mogłoby trafić więcej pieniędzy z zewnątrz. Dodatkowo spotkanie bardzo zyskałoby na wartości dla Uczestników, jeśli pojawiliby się przedstawiciele innych branż, biznesów, zagadnień. Można byłoby nawet stworzyć specjalnie atrakcyjną ofertę dla takich "dodatkowych" Gości. Temat na pewno wart przemyślenia.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno będę, niezależnie od miejsca, ale jeśli myślisz o zainteresowaniu mediów, to moim zdaniem tylko Warszawa. Tak że popieram propozycję narodowego.

 

Wybieram się od dłuższego czasu na Targi eHandlu na Narodowym, ale jeszcze nie dotarłem. Możliwe, że jest to faktycznie dobre miejsce na organizację targów, gdzie potrzebne jest dużo miejsca dla wystawców ze stoiskami. Nie wiem natomiast czy korzystanie z ich sal konferencyjnych na cele mniejszego zamkniętego spotkania dla 150-200 osób się sprawdzi. Mnie jakoś Narodowy nie zachęca do takiego zastosowania - wydaje mi się, że jest to nieprzyjazny moloch. Ale może się mylę. Byłem tylko zobaczyć jak otwierali stadion.

 

Co do mediów - większość i tak będzie się opierała na materiałach elektronicznych przekazanych przez Organizatora. Nie liczyłbym na obecność stacji telewizyjnych na miejscu - nawet jeśli urządzilibyśmy konferencję pod siedzibą TVP na Woronicza albo pod TVNem ;) A Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto są dużymi ośrodkami, w których duże i mniejsze regionalne media występują. Kto wie - może właśnie Warszawa jest pod tym względem najgorsza, bo tu się tak dużo dzieje, że media są zalewane informacjami o kolejnej konferencji czy innym evencie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z punktów programu - koniecznie prezentacja:

- co się sprzedało na poprzedniej edycji i za ile i ile domen z tamtych jest nadal do sprzedaży, na ilu powstały serwisy itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z punktów programu - koniecznie prezentacja:

- co się sprzedało na poprzedniej edycji i za ile i ile domen z tamtych jest nadal do sprzedaży, na ilu powstały serwisy itd.

Świetny pomysł na takie podsumowanie + aukcja domen generycznych z dostępem licytowania online - koniecznie, dla mnie MeetDomainers przede wszystkim kojarzy się aukcjami fajnych domen, rezultatami aukcji i samą możliwością nabycia jakiejś fajnej perełki.

Edited by banialuka1
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do aukcji, to nie jestem do końca przekonany czy to już odpowiedni moment. Na pewno aukcja ożywia całe spotkanie i pomaga też zainteresować media. Z drugiej strony nie wiem czy rynek jest znów gotowy na sprzedaże domen na aukcji w zakresie od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy złotych za sztukę - tak jak to miało miejsce na pierwszych aukcjach na MeetDomainers.

 

Samo przygotowanie aukcji wymaga też bardzo dużo zaangażowania i poświęcenia czasu na przyjęcie ofert, wybranie nazw, ustalenie warunków, a na koniec sprzedaż i zamknięcie transakcji (zapłata i przekazanie pieniędzy). Dlatego w kwestii aukcji to jak na razie jestem na nie, ale może się to jeszcze zmienić, jeśli zaistnieją sprzyjające przesłanki.

 

DD

 

bez aukcji to atrakcyjność takiego spotkania znacznie spadnie.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że aukcje to jest coś co pomoże nakręcić marketing przed i po imprezie a przy dobrych kwotach uświadomi co niektórym KK jak wartościowe są domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że aukcje to jest coś co pomoże nakręcić marketing przed i po imprezie a przy dobrych kwotach uświadomi co niektórym KK jak wartościowe są domeny.

 

Jasne, że tak! Myślę, że jak keyword z Kilofkiem wrzucą na aukcję parę swoich domen od 1 zł bez ceny minimalnej, to sukces aukcji murowany ;) Takie zdrowie*pl i muzyka*pl na aukcji od złotówki BCM.. :P

 

Ale zupełnie poważnie - powodzenie aukcji zależne jest od Was. Ten wątek może służyć również Waszym propozycjom domen na aukcję na żywo na konferencji. Jedyny warunek: jedna propozycja domeny na jedną osobę i cena startowa 1 zł bez ceny minimalnej. Zachęcam też do oceniania takich propozycji. Nie muszę pisać, że powinny to być domeny, które na takiej aukcji mają możliwość osiągnięcia wysokich cen, czyli najlepiej w zakresie przynajmniej 10.000 - 100.000 PLN.

 

DD

Edited by DD
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim przypadku pomyślałbym o promocji w kierunku inwestycji alternatywnych i zachęceniu do inwestowania niekoniecznie osób z branży.

 

Jest to możliwe jeżeli zaprosi się Partnera, który ma kontakty i pomoże w dotarciu. Niech się sprzeda 1 domena za duże pieniądze a będzie to potężny bodziec dla naszej branży.

 

Co do ceny minimalnej to uważam, że przy domenach premium można ustawić ceny progowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ceny minimalnej to uważam, że przy domenach premium można ustawić ceny progowe.

To ja już znam wynik takiej aukcji - tyle w temacie ceny minimalnej. Tak jak pisał DD, domeny bez ceny minimalnej. Przerabialiśmy już to na MD w poprzednich latach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie miałem przyjemności uczestniczyć w poprzednich edycjach. Przy aukcjach sztuki też są ceny minimalne. Trzeba wybrać perełki, które będą użyte w promocji imprezy z jasną informacją ceny minimalnej. Pozostałe oczywiście bez. Upiec 2 pieczenie na 1 rożnie. Sprzedać domenę/y premium za bardzo duże pieniądze i wykorzystać to w promocji branży, druga opcja kupić domeny w celach inwestycyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki wpływ istnienie ceny minmalnej ma na przebieg aukcji i końcową kwotę sprzedaży widać po aukcjach na GD. Moim zdaniem przy wielkości naszego rynku aukcje live z ceną minimalną nie pozwolą na realizację żadnego z założeń takiego wydarzenia. Jeśli nie chcesz podjąć ryzyka, nie zgłaszasz swojej domeny - proste :)

 

Narodowy to chyba trochę przegięcie na tego typu kameralny event. Chyba że nie będzie wcale taki kameralny.

 

@DD: wybór lokalizacji uzależniłbym od ilości doświadczonych osób z branży z danego miasta, które zaoferują swoją pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodowy to chyba trochę przegięcie na tego typu kameralny event. Chyba że nie będzie wcale taki kameralny.

 

@DD: wybór lokalizacji uzależniłbym od ilości doświadczonych osób z branży z danego miasta, które zaoferują swoją pomoc.

 

Przecież nie chodzi o wynajem całego stadionu :D tylko jednej z oferowanych tam sal konferencyjnych.

http://www.pgenarodowy.pl/miejsce-biznesu/centrum-konferencyjne

Jak widać, można wynająć mniejszą salę na 240 osób lub 1/3 największej sali, co pozwoli zmieścić 120 osób. Daniel pisał o 150-200 uczestnikach, więc się zgadza. Żeby nie było - nie lobbuję za tym miejscem, nie znam cen ani warunków, ale też nie widzę w tym żadnego "przegięcia". ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×