Jump to content
DD

MeetDomainers 2016? ;)

Recommended Posts

Pierwsze spotkanie MD w Krakowie było najbardziej udane. Jednak, żeby taka impreza rozwijała się powinna mieć szerszą formulę - tematycznie albo cenowo.

 

Zarówno poszerzenie tematyczne jak i atrakcyjne warunki uczestnictwa to jedne z pomysłów na następną edycję MD. W grę wchodzi nawet zmiana nazwy spotkania. Oczywiście nie chodzi o to, żeby zrobić kolejną konferencję o "internetach", czyli o wszystkim i o niczym. Temat domen byłby cały czas przewodni, jednak poszerzony o tematykę komplementarną. Co zresztą już miało miejsce na poprzednich spotkaniach - z mniejszym lub większym powodzeniem (inwestycje alternatywne, negocjacje, specjalni Goście z innych branż).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

a może zaproszenie osób z działów marketingu dużych firm i licytacje ciekawych generycznych nazw? Tak żeby zaistnieć z tematem w mediach, gdyby zjawił się ktoś z Wedla, FoodCare 4F, Kler.. Chyba, że nadal panuje trend, duzi nie wydaja tyle na domeny co średni i mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a może zaproszenie osób z działów marketingu dużych firm i licytacje ciekawych generycznych nazw? Tak żeby zaistnieć z tematem w mediach, gdyby zjawił się ktoś z Wedla, FoodCare 4F, Kler.. Chyba, że nadal panuje trend, duzi nie wydaja tyle na domeny co średni i mali.

 

Na pewno nie zaszkodziłaby obecność takich osób oraz przedstawicieli np. z firm obsługujących kampanie marketingowe dużych przedsiębiorstw. Tak jak napisał Korneliusz - te działy często wciąż mają blade pojęcie o domenach. No ale w końcu taka konferencja ma również edukować ludzi spoza branży domenowej o wartości dobrych nazw.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarówno poszerzenie tematyczne jak i atrakcyjne warunki uczestnictwa to jedne z pomysłów na następną edycję MD. W grę wchodzi nawet zmiana nazwy spotkania. Oczywiście nie chodzi o to, żeby zrobić kolejną konferencję o "internetach", czyli o wszystkim i o niczym. Temat domen byłby cały czas przewodni, jednak poszerzony o tematykę komplementarną. Co zresztą już miało miejsce na poprzednich spotkaniach - z mniejszym lub większym powodzeniem (inwestycje alternatywne, negocjacje, specjalni Goście z innych branż).

 

DD

 

Zgadzam się co do zmiany nazwy imprezy.

 

Proponowałbym coś w rodzaju: Domeny Internetowe - Inwestycje XXI wieku

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o domenach, ale baliście się zapytać" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o domenach, ale baliście się zapytać" :P

W tej sesji 99% pytań dotyczyłoby cen. Za ile została sprzedana domena buty.pl, budownictwo.pl ..... ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się co do zmiany nazwy imprezy.

 

Proponowałbym coś w rodzaju: Domeny Internetowe - Inwestycje XXI wieku

 

Świetny pomysł. Ewentualnie:

 

Domeny Internetowe - Nieruchomości XXI wieku

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbyt późno, ale wg mnie MeetDomainers idealnie pasuje jako wydarzenie towarzyszące STARTUP SUMMIT

 

3-4 XII 2015 PGE Narodowy

"More than 800 participants from all over the world. Innovators, mentors, investors and start-ups creators."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny Internetowe - Nieruchomości XXI wieku

 

To hasło już nieco trąci myszką ;)

No tak, niektórzy bańkowicze i frankowicze mogą poczuć się zniechęceni po takim haśle ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu! :D

 

Proponuję Trójmiasto - Courtyard Gdynia Waterfront

Jak wybór padnie na inne miasto, też się pojawię na 100%.

 

Jeżeli chodzi o tematykę prezentacji/paneli, wg mnie warto skupić się na "domenowym know-how" (np. monetyzacja portfolio, omówienie przydatnych narzędzi/usług/programów, negocjacje) oraz nowych gTLD.

 

Moim skromnym zdaniem aukcja od 1zł BCM musi być i mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć odpowiednią firmę, która to kompleksowo ogarnie.

Jak tylko data wydarzenia, aukcja i obecność lekarza na sali ;) zostaną potwierdzone, zgłoszę się do Ciebie ze swoimi propozycjami (10k+).

 

Daniel, trzymam kciuki za sprawną organizację i liczną frekwencję!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjadę :) Miejsce dowolne :) Dobra opcja by hotel był w tym samym miejscu co konferencja jak to było w Warszawie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwilę mnie tutaj nie było, a tu od razu taki news! ;)

 

Jeśli termin będzie odpowiedni, to wstępnie jestem zainteresowany udziałem.

 

Dorzucam głos dla Krakowa, za kilka miesięcy znowu będzie bez smogu (przynajmniej do kolejnego "sezonu").

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo się cieszę że temat spotkania branżowego powrócił.

Byłem na wszystkich dotychczasowych konferencjach i z przyjemnością pojawię się na tej w 2016.

Powiem szczerze że icekrakow.pl robi wrażenie:)

Do zobaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z chęcią zawitam! Uważam, że Warszawa byłaby fajnym rozwiązaniem, stosunkowo blisko z każdego miejsca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że warto byłoby poruszyć tematykę wyceny domen. Nie w kontekście nowych osób w branży, ale jako próbę uzyskania w miarę spójnej polityki cenowej w środowisku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

O tym sam przestrzegałem w wątku dot. sprzedaży pgg.pl, gdzie padła "sugerowana kwota" dla cen 'kup teraz' trzyliterówek.

 

Mi chodzi bardziej o luźną dyskusję dot. procesu wyceny różnych typów domen (generyki, brandowe, akronimy, etc) w oparciu o polskie realia. Biorąc pod uwagę portfolia, jakie znajdą się na sali, może to tylko wyjść nam na dobre. Dla mnie osobiście całkowity rozjazd w cenach bliźniaczych domen u różnych inwestorów nie jets niczym dobrym, bo regularnie tworzy problemy podczas negocjacji z klientami. Ty, jako właściciel mało spekulatywnego portfolio, możesz takiego problemu nie mieć.

Edited by PiotrSz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo bym chciał się również pojawić, jednak w moim przypadku tak naprawdę jedyny korzystny termin to okres lipiec-wrzesień.No cóż, zobaczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×