Jump to content
DD

MeetDomainers 2016? ;)

Recommended Posts

Co do aukcji, to nie jestem do końca przekonany czy to już odpowiedni moment. Na pewno aukcja ożywia całe spotkanie i pomaga też zainteresować media. Z drugiej strony nie wiem czy rynek jest znów gotowy na sprzedaże domen na aukcji w zakresie od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy złotych za sztukę - tak jak to miało miejsce na pierwszych aukcjach na MeetDomainers.

 

Samo przygotowanie aukcji wymaga też bardzo dużo zaangażowania i poświęcenia czasu na przyjęcie ofert, wybranie nazw, ustalenie warunków, a na koniec sprzedaż i zamknięcie transakcji (zapłata i przekazanie pieniędzy). Dlatego w kwestii aukcji to jak na razie jestem na nie, ale może się to jeszcze zmienić, jeśli zaistnieją sprzyjające przesłanki.

 

DD

Przypomnij sobie jak to było na pierwszym MeetDomainers, wówczas dopiero wyłonili się kupujący mogący zapłacić tak wysokie kwoty na aukcjach, a samo MD w dużym stopniu przyczyniło się do nakręcenia koniunktury. Ceny niektórych domen były sporym zaskoczeniem, jak choćby adwokaci*pl.

 

Problem ze skompletowanie dobrych domen może natomiast wynikać z założeń, które przyjąłeś(cena startowa 1 PLN i 1 domena na osobę.) Nie sądzę, żeby było nawet 30 domainerów, którzy posiadają choć jedną domenę wartą xx.xxx zł, a co dopiero żeby chcieli oni wystawić ją od 1 PLN.

Jeżeli, będzie ok. 40 domen wystawionych od 1 PLN to prawdopodobnie sprzedadzą się wszystkie lecz co najwyżej w średnich cenach z uwagi na dużą podaż, kiedy ceny startowe będą różne to zapewne sprzeda się mniej domen, ale ceny jednostkowe będą znacznie wyższe i to dla każdej sprzedanej domeny z osobna.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli Wrocław to proponuję Wrocławskie Centrum Kongresowe. Myślę, że ciekawym rozwiązaniem byłoby, jeżeli moglibyśmy zasugerować własne zagadnienia na konferencję, które razem chcielibyśmy poruszyć.

 

Myślę, że aukcje są bardzo medialne i również optowałbym za to, aby się pojawiły.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

W temacie aukcji domen, to zapraszam firmy, które w Polsce specjalizują się w tej tematyce. Partnerem MeetDomainers był zawsze Aftermarket.pl, ale każda firma mająca odpowiednie zaplecze może kompleksowo zorganizować taką aukcję od A do Z. Zapraszam do współpracy :) Na zagranicznych konferencjach aukcję prowadzi zwykle zewnętrzny serwis. W takim wypadku zarówno zebranie ofert, promocja jak i przeprowadzenie aukcji i finalizacja transakcji leży po stronie operatora aukcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomnij sobie jak to było na pierwszym MeetDomainers, wówczas dopiero wyłonili się kupujący mogący zapłacić tak wysokie kwoty na aukcjach, a samo MD w dużym stopniu przyczyniło się do nakręcenia koniunktury. Ceny niektórych domen były sporym zaskoczeniem, jak choćby adwokaci*pl.

 

Problem ze skompletowanie dobrych domen może natomiast wynikać z założeń, które przyjąłeś(cena startowa 1 PLN i 1 domena na osobę.) Nie sądzę, żeby było nawet 30 domainerów, którzy posiadają choć jedną domenę wartą xx.xxx zł, a co dopiero żeby chcieli oni wystawić ją od 1 PLN.

Jeżeli, będzie ok. 40 domen wystawionych od 1 PLN to prawdopodobnie sprzedadzą się wszystkie lecz co najwyżej w średnich cenach z uwagi na dużą podaż, kiedy ceny startowe będą różne to zapewne sprzeda się mniej domen, ale ceny jednostkowe będą znacznie wyższe i to dla każdej sprzedanej domeny z osobna.

 

Ciekawa uwaga. W czyim interesie jest ustalanie takich lub innych warunków aukcji...

 

W moim interesie jest zrealizowanie postawionych sobie celów, dlatego jeszcze nie mogę potwierdzić przybycia na MD A.D. 2016, ale wola udziału jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja na żywo poprzez swoją wyjątkowość i rzadkość powinna skupić się na drogich sprzedażach a nie na możliwości taniego zakupu dobrych domen.

 

To powinno być miejsce gdzie w jednym czasie znajdzie się wiele TOPowych domen

 

Jedyna droga do tego to po weryfikacji i wyborze domen, promocja aukcji i poinformowanie zainteresowanych ewentualnym zakupem KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wchodzę w to o ile termin podasz nie last minute ;)

domen premium co prawda nie mam ale może nabędę...

lokalizacja? zapewne zjadę wówczas do kraju z rodzinką więc niech mają co zwiedzać :)

 

aukcja premki bmc od złotóweczki na pewno była by gwoździem programu ale czy nie zaszkodziło by to innym transakcjom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście potwierdzam i trzymam za słowo (wejściówka na preferencyjnych warunkach). Swoją domenę Premium od 1 zł BCM wysyłam na PW (niech stracę ale będzie to coś wyjątkowego z branży 3D). Odpowiednik domeny w końcówce .com został sprzedany na aukcji za $5000 kilka lat temu, biorąc pod uwagę niedawną aukcję druk3D w pl liczę na podobną kwotę ;)

 

Proponuję termin na przełomie stycznia/lutego 2016 - wg mnie początek roku to najlepszy moment, kiedy to potencjalne klienci planują wydatki marketingowe. Przynajmniej u mnie początek roku zawsze jest dobry jeżeli chodzi o sprzedaż.

 

Lokalizacja: tylko Stadion Narodowy. Mają duży wybór sal konferencyjnych, to idealne miejsce pod względem renomy, dojazdu i co ważne duży parking. Poza tym Narodowy sam w sobie jest atrakcją turystyczną więc myślę że przyciągnie więcej uczestników.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaa wlasnie a jakby tak MeeTDomainers zrobic konferencją "towarzyszącą" jakiemuś wiekszemu wydarzeniu np taegi eHandlu własnie albo to tam takie drogie w Rzeszowie co jest co roku ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na domeny brandowe? :huh: wg mnie zły pomysł, równie dobrze można podzielić na 3-literówki, 2-literówki, domeny z ruchem/bez etc...

 

Jeśli byłaby dobra 3-literówka to ok, ale jak nie będzie podziału to w 90% na aukcji pozostaną domeny generyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takie drogie w Rzeszowie co jest co roku ;) ?

wpisałem w google ale nic konkretnego nie wyskoczyło :P

co masz na mysli pisząc to drogie w Rzeszowie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wpisałem w google ale nic konkretnego nie wyskoczyło :P

co masz na mysli pisząc to drogie w Rzeszowie ?

 

Internet Beta

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze spotkanie MD w Krakowie było najbardziej udane. Jednak, żeby taka impreza rozwijała się powinna mieć szerszą formulę - tematycznie albo cenowo. Tematycznie, może warto rozważyć temat np. "jak zarabiać poprzez internet", wtedy potencjał jest większy, ale trudniej przygotować coś ciekawego. Obawiam się, że sam temat domen to jest za mało, wtedy potrzebna jest mocniejsza reklama imprezy. Może warto sprawdzić zainteresowanie poprzez stworzenie sond na wybranych serwisach podając różne tematy imprezy. Cenowo, by było jak najwięcej osób, to wtedy potrzebne są reklamy z kilku firm, może duże banery na sali byłyby dla nich interesujące. Media - tu bym stawiał na internetowe i branżowe. Aukcja, jeżeli w ogóle, to im mniej domen tym lepiej, i tylko naprawdę dobrych, aukcja online niekonieczna, raczej opcja telefoniczna. Temat praw autorskich miał ostatnio największe powodzenie. Miejsce: Kraków lub Warszawa Narodowy. Powodzenia, gdyż taka impreza dużo dawała dla branży.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny i monetyzacja domen.

Najlepiej z podtytułem: kto chciałby zmonetyzować niezagospodarowane domeny, za prowizję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×