Jump to content
DD

MeetDomainers 2016? ;)

Recommended Posts

Myślę, że meetdomainers to dobry moment na ruszenie wkońcu z projektem wycenydomen

http://ddfund.eu/projekty/WycenyDomen-pl

Może po 5 latach Daniel dokończy projekt? :)

 

Myślę, że warto byłoby poruszyć tematykę wyceny domen. Nie w kontekście nowych osób w branży, ale jako próbę uzyskania w miarę spójnej polityki cenowej w środowisku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co niektórych tak do wyceny domen ciągnie? Macie nadzieję na cudowne dowartościowanie własnych zasobów ?
Tak bardzo zależy Wam na tym, aby potencjalni nabywcy przekonali się, że mają racje składając Wam niskie oferty ?

Koniecznie chcecie im odpisywać, że wyceny innych nie są wiele warte, bo nie uwzględniają wielu czynników takich jak indywidualne oczekiwania, plany i sentyment obecnego abonenta ?

Edited by Kangur
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co niektórych tak do wyceny domen ciągnie? Macie nadzieję na cudowne dowartościowanie własnych zasobów ?

Tak bardzo zależy Wam na tym, aby potencjalni nabywcy przekonali się, że mają racje składając Wam niskie oferty ?

Koniecznie chcecie im odpisywać, że wyceny innych nie są wiele warte, bo nie uwzględniają wielu czynników takich jak indywidualne oczekiwania, plany i sentyment obecnego abonenta ?

 

 

Fajna retoryka, ale zupełnie nie o to się rozchodzi. Mówienie o cenach ma zwiększyć świadomość wartości domen i wynieść je z biznesowej piwnicy, gdzie w Polsce są, a nie te ceny obniżyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówienie o cenach ma zwiększyć świadomość wartości domen i wynieść je z biznesowej piwnicy, gdzie w Polsce są, a nie te ceny obniżyć.

Masz chociaż świadomość tego, że nawet ci, którzy sprzedają domeny za większe pieniądze, rzadko kiedy chcą mówić publicznie o swoich transakcjach? Mogę tylko szacować skalę, ale prawdopodobnie 80-90% dobrych transakcji, tych na min. 5-cio i 6-cio cyfrowe kwoty, nie jest ujawniana publicznie. O czym chcesz więc głośno mówić? O domysłach? O szczątkowych danych, które trafiają na światło dzienne? O ciekawych domenach, które nie zostały sprzedane, wg ich hipotetycznej wartości?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej interesowałyby stosowane metody prezentacji oferty sprzedaży do potencjalnego KK oraz sposoby negocjacji. Gdzieś na forum czytając posty trafiłem na fajne zdanie dotyczące wyceny domen, o tym jak wiele czynników ma na to wpływ - niestety nie potrafię teraz dokładnie go przytoczyć - i uważam, że nie chciałbym na MeetDomainers 2016 o tym za wiele słuchać i rozmawiać, bo się z nim zgadzam.

 

Edit: owszem, poproszenie o pomoc w wycenie pomaga ustalić przybliżoną wartość domeny, określić potencjalne oczekiwania związane ze sprzedażą i poznać opinie innych na jej temat (co może w przyszłości pomóc w podejmowaniu decyzji o rejestracji/przechwyceniu), ale na forum jest to mocno uproszczone i nie zmusza wszystkich do udziału w dyskusji.

Edited by ynd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz chociaż świadomość tego, że nawet ci, którzy sprzedają domeny za większe pieniądze, rzadko kiedy chcą mówić publicznie o swoich transakcjach? Mogę tylko szacować skalę, ale prawdopodobnie 80-90% dobrych transakcji, tych na min. 5-cio i 6-cio cyfrowe kwoty, nie jest ujawniana publicznie. O czym chcesz więc głośno mówić? O domysłach? O szczątkowych danych, które trafiają na światło dzienne? O ciekawych domenach, które nie zostały sprzedane, wg ich hipotetycznej wartości?

 

Ale czytaj uważnie, bo ani razu nie wspominałem o omawianiu kwot sprzedaży. Mówię o procesie wyceny różnych typów domen i wymianie doświadczeń. Jak rozumiem jesteś przeciw, Twoje prawo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale czytaj uważnie, bo ani razu nie wspominałem o omawianiu kwot sprzedaży. Mówię o procesie wyceny różnych typów domen i wymianie doświadczeń.

Wspomniałeś, choć być może nieświadomie. Znasz lepszy sposób wyceny domen niż zastosowanie analogii do rynkowych cen sprzedaży innych, porównywalnych domen? Wynik zbliżony do trafnego to taki, który sprawdza się w rzeczywistości, na jak największej statystycznej próbie. Im więcej danych porównawczych i więcej doświadczeń, o których wspomniałeś, tym wycena będzie trafniejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za @DD wycenydomen.pl

Jak będzie przebiegał proces wyceny domen?

Sposób w jaki domeny będą wyceniane jest innowacyjny na skalę międzynarodową, dlatego w chwili obecnej trwa proces zabezpieczania pomysłu w urzędzie patentowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas leci... mamy kwiecień :) tzreba by już powoli się organizować jeśli ma to wypalić.

@DD Czy można zgłaszać już domeny do selekcji na aukcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wlasnie, przydaloby sie wiecej informacji. z drugiej strony nie wiadomo w jakim miesiacu konkretnie mialaby sie odbyc konferencja, wiec cp24 - troche wiecej luzu, do konca 2016 jeszcze sporo czasu ;-P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas leci... mamy kwiecień :) tzreba by już powoli się organizować jeśli ma to wypalić.

@DD Czy można zgłaszać już domeny do selekcji na aukcję?

 

Słuszna uwaga. Jednak ze względów organizacyjnych właśnie MD 2016 odbędzie się najpewniej w 2017 ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak wycena domen, tzn. jest, ale wartość domeny dla każdego zainteresowanego może być inna. Dla sprzedającego przykładowo 20k to kupa kasy i nie odrzuci takiej oferty, dla firmy ta sama domena może być warto 100k, a dla Janusza 500zł. Każdy będzie miał swoje argumenty. Ale to działa też w drugą stronę, bo mając do wyboru dużo alternatywnych nazw. dana domena może być warta 2k i co gorsza, może to być jedyny KK.

 

Jedną i tą samą domenę można sprzedać w różnych cenach.

 

Każdy chciałby, żeby jego ninje były warte 100k, ale wątpie żeby jakakolwiek wycena pomogła coś sprzedać.Bo - jeżeli wycena będzie za wysoka, odstraszy potencjalnego klienta, który byłby gotów zapłacić np. 50% ceny z wyceny, a znając wycenę nie podejmie negocjacji. Jeżeli wycena będzie za niska, to zwyczajnie tracisz na tym biznesie.

 

Nie dajcie się wrobić w płatne wyceny domen :)

 

A co do meetdomainers, to ja chętnie, jak będę wiedział co mogę zyskać przez taką konferencję. Jakieś ciekawe wykłady, techniki promocji domen, coś o inwestowaniu w domeny globalne rynek chiński?

Edited by Owner
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×