Jump to content
DanielMichalski

domeny .ski

Recommended Posts

By uniknąć podejrzeń o jakieś krypto/ściemniane reklamy, na wstępie zaznaczam, że

reprezentuję w Polsce firmę Startingdot, właściciela domen .ski.

 

W chwili obecnej są one dostępne w PL w domeny.tv, home, OVH i u kilku innych registrarów.

Cena to około 150 PLN.

 

Zająłem się .ski kilka miesięcy temu, kiedy to sam szukałem fajnej domeny z moim nazwiskiem. Po pierwszych wynikach, widzimy, że jest sporo ludzi, którzy mają podobne potrzeby.

 

Zależy mi, by .ski zdobyło możliwie największą popularność.

Stworzyłem ten temat, by Was, ekspertów, poprosić o pomoc/ porady.

Jak myślicie, gdzie powinnismy się promować?

Czy może polecicie jakieś sprawdzone metody promowania nowych TLD, z którymi spotkaliście się w przeszlości?

Co byście zrobili na naszym miejscu, by możliwie najwięcej domen .ski sprzedać w PL?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może uderzyć z kampanią reklamową pod nazwiska? bo jakoś nic innego mi nie przychodzi do głowy, a ludzi typu brze.ski kowal.ski czy malinow.ski nie brakuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może uderzyć z kampanią reklamową pod nazwiska? bo jakoś nic innego mi nie przychodzi do głowy, a ludzi typu brze.ski kowal.ski czy malinow.ski nie brakuje :)

 

Kamiń.ski jest ostatnio na topie. Moim zdaniem ten domain hack się w PL nie przyjmie. Gdyby jeszcze kosztował 10 zł, to owszem, ale za 150 zł!?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej tylko branża zimowa.

Sprzęt narciarski, miejscowości narciarskie np. zakopane.ski,

Ja sam myślałem o: garmisch-partenkirchen.ski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi się, że w Polsce ta końcówka nie ma żadnych szans, przynajmniej na chwilę obecną... owszem, pomysł na domeny nazwiskowe jest ciekawy, ale każdy domain hack to raczej margines, jeśli chodzi o użytkowanie przez przeciętnych internautów... dołożyć do tego cenę i nie wygląda to ciekawie (jeśli chodzi o rynek pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę podobnie. Sam mam nazwisko w tej końcówce i w tej domenie jest ono zajęte, ale nie wzrusza mnie to.

Jeśli ktoś chce mieć domenę pod nazwiskiem to raczej przemyśli waszą ofertę 2x. Firma jest dość mała, w stosunku do innych uczestników rynku domen i przez to dużo mniej przewidywalna. Mocno bym się zastanowił nawet jakby rozdawano domeny po 10 zł. Jeśli już szukamy domeny pod nazwiskiem to raczej na lata.

Przykład. Wolę jakiegoś hacka typu kovvalsky.com niż nawet kowal.ski bo przynajmniej mam pewną wiarygodność, że jak rozpromuję domenę to za rok cena jej przedłużenia nie skoczy dramatycznie.

Nie każdy ma nazwisko na ski, a i panie -ska też by pewnie miały pewne uwagi co do tego typu oferty.

Nie widzę większej szansy na zdobycie rynku w domainingu nazwiska.

Osobiście, ponieważ nie szło mi dogadać się z właścicielami domen z moim nazwiskiem, dla wygody, mam po prostu swoje inicjały w .pl, prościej i łatwiej np. przy obsłudze maila. A długość domeny ma znaczenie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel,

Masz świetny pomysł z końcówką .ski

Zajrzyj na moje portfolio a na pewno dojdziesz , jakim tropem ja podążam.

I żadne tam nazwiska.

 

Powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu używania tej końcówki do połączenia z nazwiskiem.

Przed chwilą próbowałem wpisać swoje nazwisko (też się kończy na ski) i chyba się ze 3 razy pomyliłem :-)

 

Jedynie branża "zimowa" ma jakiś sens przy tej końcówce, ale i tak będzie trzeba ludzi do niej przyzwyczaić. Bez mocnej kampanii reklamowej, billboardów w miastach nie widzę dużej szansy na rozwój.

 

PS: Dziwię się, że powstają teraz takie śmieszne końcówki. Przecież to nie jest za darmo i trzeba płacić duże pieniądze za to. Jak dla mnie końcówka .ski jak i wiele innych nowych szału nie zrobi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 zł może i bym zapłacił, ale nie 150 zł. (na pewno nie na domenę "nazwiskową", nazwisko też mam z końcówką -ski i wygląda na ruską stronę...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×