Jump to content
dariush

.com vs .eu dla polskiego keyworda

Recommended Posts

Witam,


Z racji, że nie mam doświadczenia w domenach .com i .eu proszę Was o opinię która końcówka domeny jest lepsza i bardziej rozpoznawalna w Polsce ?


W tym wypadku .pl nie wchodzi w grę (po prostu jest zajęta)


Statystyki przemawiają za .eu (więcej rejestracji w Polsce), ale jeszcze proszę o Wasze opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłbym skłonny wybrać co bardziej pasuje do danego słowa :)
polskie słowo to raczej EU, angielskie .com


W tym wypadku .pl nie wchodzi w grę (po prostu jest zajęta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że .com będzie lepszym wyborem ponieważ, .eu może w najbliższym czasie bardzo stracić na znaczeniu i rozpoznawalności. A jednak .com jest od zawsze i jeszcze długo będzie popularny również w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

co za problem wydać 10 dolarów więcej i zarejestrować obie?

Nawet jeśli, to strona będzie na jednej z tych domen więc i tak trzeba wybrać "lepszą". Kiedyś powiedziałbym bez zastanowienia, że .com, teraz jednak raczej skłaniałbym się ku .eu w przypadku polskiego keyworda. Jednakże wątpię, aby końcówki .com i .eu były wolne dla "mocnego polskiego keyworda". :P Chyba jednak ten keyword nie jest taki mocny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałeś o .pl, że jest zajęta, więc założyłem, że te pozostałe są wolne. A keyword z jakiej branży jeśli można spytać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym skłaniał się ku .eu dla Polski. Jednak jeśli w przyszłości oferta ma być skierowana na rynek międzynarodowy warto wziąć pod uwagę .com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałeś o .pl, że jest zajęta, więc założyłem, że te pozostałe są wolne. A keyword z jakiej branży jeśli można spytać?

 

oświetlenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi o zakup z rynku wtórnego za kilka tyś zielonych

 

Ja bym postawił serwis na jakichś nowych domenach typu : .online lub .xyz i za pozostałą kasę podpromował trochę w guuglu itp. ;) a , że guugle będzie wysoko trzymał nowe domeny w wynikach wyszukiwania to rzecz pewna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla kogo pewna? Ja tam takiej pewności wcale nie mam. Te nowe końcówki, to napompowana bańka, o której i tak zapomnimy tak szybko jak o .co.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla kogo pewna? Ja tam takiej pewności wcale nie mam. Te nowe końcówki, to napompowana bańka, o której i tak zapomnimy tak szybko jak o .co.pl

 

Co.pl to chyba nie ma co porównywać. Bo ani to napompowana bańka nigdy nie była, ani nowa końcówka :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale równie szybko zapomniana. :) Było już sporo tych śmiesznych końcówek, jakoś nie widzę, żeby gdzieś się zadomowiły na dłużej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

różnica na poziomie 5000$ :)

kasę można zainwestować w reklamę ale ja bym wybrał .com

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli będziesz sprzedawał w Polsce przez tą stronę, to wybrałbym na twoim miejscu .eu. jest to końcówka bliższa, bardziej lokalna, i to z tego powodu. poza tym tak się pisze, jak się wymawia, to wydaje mi się też ważne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×