Jump to content
jacek1337

Historia domeny a konsekwencje obecnego właściciela.

Recommended Posts

Witam, mam dość nietypowy problem, sprawa wygląda tak:

- jest strona oferujaca ogladanie filmow online

- strona wygasa

- przejmuje ja nowy wlasciciel (wolna rejestracja)

- wrzuca dns parkingowe

 

I tu pojawia sie problem, dostałem pismo od nasku ze udostepnil moje dane prokuraturze, zadzwonilem do prokuratury, od Pani prokurator dowiedziałem się że czeka mnie wezwanie w charakterze świadka (nie podejrzanego) w sprawie domen takich i takich i chodzi o kwestie nielegalnego udostepniania filmow w internecie, i tu pojawia sie pytanie, co wspolnego ma obecny abonent domeny z jej historia? Przecież wiadomym jest że nie ja byłem właścicielem portalu który oferował takie praktyki,(przynajmniej mi to wiadomo, prokuratura dopiero to musi ustalić) oraz nie mam żadnych powiązań z jakimkolwiek udstępnianiem filmów online, jedynie dnsy były ustawione na parking i każdy wie jak parking działa, udostępnia jakieś linki do innych stron z podobną tematyką.

 

Jak to widzicie? Mieliście podobne sytuacje? Już nad tym zastanawiałem się dużo wcześniej, ale teraz niestety spotkała mnie ta nieprzyjemna sytuacja.

Wszelka pomoc bardzo mile widziana, i z góry dzieki za waszę opinię.

Edited by jacek1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozejdzie się po kościach, weź jakieś dowody na to kiedy przechwyciłeś domenę, oni napewno mają datę do kiedy prowadzili czynności i powinno się zakończyć na 1 wezwaniu. Będą poszukiwać dawnego właściciela albo i jemu odpuszczą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie, napisałem też do nask o to czy mają jakąś dokładna historie kto i kiedy był właścicielem domeny (chociaż wiadomo że nie mogą udostępnić takich informacji), ja tak na dobrą sprawę byłem właścicielem od 15 listopada 2015, przygotuje oczywiscie też od mojego rejestratora potwierdzenie kiedy zarejestrowałem dane domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Przecież wiadomym jest że nie ja byłem właścicielem portalu który oferował takie praktyki,(przynajmniej mi to wiadomo, prokuratura dopiero to musi ustalić)...

Dobrze, że to dodipsałeś, bo bałem się, że organy ściagania mają już o każdym człowieku pełną wiedzę ;)

 

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×