Jump to content
CzarnyElo

Laptop do pracy 15,6 czy 17,3?

Recommended Posts

Cześć!

 

Siada mi powoli kręgosłup lędźwiowy od zbyt długiego siedzenia przy biurku i myślę nad kupnem laptopa i pracy w pozycji leżącej ze specjalnym stoliczkiem, czy ktoś z Was tak preferuje?

 

Nie mogę się zdecydować czy wybrać matrycę 15,6' czy 17,3' do takiego zastosowania... Praca z tekstem przy której obszar roboczy ma duże znaczenie? Obecnie w stacjonarnym korzystam z 24' 16:10 i nie narzekam.

 

Doradźcie coś!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie nie wyobrażam sobie pracy przy komputerze na leżąco, bo to źle wpływa na jej efektywność.

 

I jeżeli masz problemy z odcinkiem lędźwiowym to nie sprowadzałbym tego tylko do zmiany pozycji przy pracy.

Ta część jest kluczowa w naszej posturze i polecam Ci ćwiczenia prostownika grzbietu. Przy regularnym treningu

bóle przestaną Ci doskwierać.

 

A jak bóle przejdą to osobiście zainwestowałbym w lepsze krzesło w ergonomicznym kształcie plus klęcznik, jako

zamiana siedziska co jakiś czas w ciągu dniowego trybu pracy.

 

Jeżeli zdrowie nie przekonuje Cię do ćwiczeń i wolisz zaleczać plecy, to bierz 17.

15 byłaby ok ale przy większej ilości tekstów te 2 cale bardzo się przydają :)

Edited by morderrca
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź 17" Zgadzam się z morrderca, dobrze byś pomyślał o regularnym

odcinka lędźwiowego. Edited by jazz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćwiczenia i fizjoterapia swoją drogą, jednak siedzenie jest najgorszym co może być dla naszych placów i ograniczenie siedzenia też jest ważne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki specjalny stoliczek do pracy w pozycji leżącej ale korzystałem z niego zaledwie kilka razy. W pracy przeważnie siedzę przed komputerem i w domu to samo, ale co drugi dzień biegam i trochę ćwiczę przez co nie odczuwam żadnych problemów ze zdrowiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobne problemy i każdy tu ma trochę racji.

Zmiana pozycji - tak! Mojemu kręgosłupowi dobrze robi pozycja pół-leżąca.

Ćwiczenia - tak! Dzięki wzmocnieniu tego obszaru pleców naprawdę odczujesz poprawę.

Co do lapków - mam 15 i 17. Piętnastka (i5) jest moim głównym komputerem, bo pracuję w różnych miejscach i jest to taki kompromis między komfortem użytkowania a przenoszenia. Natomiast 17 (i7) jest kompem stacjonarnym. Za duży, za ciężki, za krótko trzyma na baterii. Za to znacznie wygodniej się pracuje na tym ekranie i jest też mocniejszy. Tak, że w zależności od tego czy będziesz z tym kompem podróżował, czy będzie bardziej traktowany jako stacjonarny, dobrałbym jego wielkość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dodam tylko tyle, że nie wyobrażam sobie pracy na 2 komputerach, choć wiem że wielu sobie z tym radzi. Próbowałeś takiego rozdwojenia? Przez pewien czas miałem netbooka 10'. Pomijając fakt, że można na nim sprawdzić jedynie email to doświadczyłem pracy na dwóch komputerach.

 

Nie pracuję z tekstami a jedynie w przeglądarce - głównie. W związku z tym ja postawiłbym na mniejszy komputer 15', który jest bardziej mobilny. Jedne do wszystkiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli do pracy i pisania tekstów to zdecydowanie 15".

 

17" dla mnie są zbyt duże i nie poręczne. Tym bardziej, jeżeli masz zamiar z tym laptopem od czasu do czasu poleżeć sobie. Ledwo taka krowa zmieści się nawet w lokalu na stoliku. Kiedyś dwa lata męczyłem się z 17" i nigdy więcej.

 

 

Ja dodam tylko tyle, że nie wyobrażam sobie pracy na 2 komputerach, choć wiem że wielu sobie z tym radzi. Próbowałeś takiego rozdwojenia?

 

 

Też nie wyobrażam i nie rozumiem takiego zastosowania skoro możemy mieć komputer + monitor? A na dwóch ekranach się o wiele wygodniej pracuje.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś pracuje w przeglądarce, to nie ma żadnego problemu z pracą na kilku komputerach. W Firefoksie spokojnie można dzielić zakładki, otwarte karty i hasła między różnymi komputerami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×