Jump to content
kajojj

ge.pl - niezła opcja :D

Recommended Posts

Komuś wejdzie niezła domena na opcje... (-:

Teraz człowiek sobie pluje w brodę, bo miał założyć rok temu opcje. :-)

 

Przyznać się kto jest właścicielem opcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie wygasała.

A pod drugie to fajna ona będzie jak nowy właściciel znajdzie na nią kupca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jestes cham, to zawsze mozesz przelew za kwote odnowienia zrobic na konto home.pl, a w tylule wplaty wpisac: przedluzenie ge.pl.

 

Ja tak robilem, jak dropped.pl nie bylo, zeby sobie na spady opcje zakaldac haha ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę przyznać - dobry patent :)

Ew. właściciel jeżeli nagle przypomni sobie o domenie to się ucieszy że ktoś mu przedłużył ;)

 

Wiem, ze ktos jeszcze wpadl na ten pomysl, bo zdarzylo mi sie raz zapomniec o renewalu dla jednej z moich domen w home.pl i ktos mi ja oplacil ;)

Patent ten nie dziala, np w onet.pl, bo tam przy rejestracji dostajesz subkonto i nie mozna wpalcac za odnowienie na jeden rachunek, tak jak to jest w home.pl albo nazwa.pl :)

 

Ogolnie to jest jeszcze kilka innych fajnych patentow na lapanie domen bez dostepu do EPP, ale to juz jest wiedza tajemna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogolnie to jest jeszcze kilka innych fajnych patentow na lapanie domen bez dostepu do EPP, ale to juz jest wiedza tajemna :)

 

Cabona mistrzu, no to pochwal się tymi złapanymi domenkami ocenimy czy taka wiedza tajemna jest przydatna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gem_polska.gif

 

hmm, dziękuję postoję :)

(kiedy mozna walczyć to można, ale bez przesady)

 

 

GE

 

Kategoria, numer i data zgłoszenia:

TOW: (210) 195933, (220) 22-12-1998

 

Kategoria i numer ochrony:

TOW: (111) 140191

 

Rodzaj znaku towarowego

(550) Słowny

Osoby

Rodzaj osoby Nazwa Miasto Adres Kraj

(732) Zgłaszający/Uprawniony General Electric Company (a New York corporation) Schenectady US

Pełnomocnik PATPOL Spółka z o. o. Piotrowska Sławomira Warszawa PL

 

Decyzje

Data Typ decyzji

09-10-2002 Decyzja o rejestracji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie podcina sie galezi, na ktorej sie siedzi :)

Przecież prosił tylko o listę domen które "w jakiś sposób" przechwyciłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież prosił tylko o listę domen które "w jakiś sposób" przechwyciłeś.

 

Tajemnica zawodowa.

 

edit:

 

Zeby nie bylo - nie lamalem prawa, nie podrabialem cesji, nie kradlem hasel i loginow itd itd:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem pod wrażeniem ;) Sposób naprawdę świetny :)

Szukając różnych błędów w obsłudze i regulaminach można działać na Swoją korzyść ;)

Słyszałem o przypadku jednej z firm... :) w regulaminie istniał zapis, że po zakupie akcji należy przefaxować potwierdzenie zakupu w ciągu kilku kolejnych dni ;) Jeżeli firma takowego faxu nie otrzymała, dyspozycja zakupu zostawała anulowana.

Nietrudno się domyślić, że ktoś mógł to w sprytny sposób wykorzystać.

Opisywany przypadek dotyczył właśnie osoby, która kupowała akcje tej firmy, a następnie sprawdzając kurs wysyłała odpowiednio dyspozycje.

Wiadomo że giełda jest nieprzewidywalna, a ceny akcji zmieniają się z każdym dniem.

Tak więc Pan Y inwestował swój majątek w akcje firmy XXX i jeżeli ceny akcji rosły wysyłał potwierdzenie i tym samym stawał się ich właścicielem.

Następnego dnia znowu inwestował wszystko to, co zarobił, kupując te same akcje. Jeżeli ich cena spadła, nie wysyłał potwierdzenia, a zainwestowane środki zostały mu zwrócone spowrotem na konto ;) W krótkim czasie udało mu się zgromadzić sporą sumkę, ale na koniec sprawa wyszła na jaw i firma zorientowała się jaki błąd popełniła. Z racji tego, że nie chciano Panu Y wypłacić zarobionych pieniędzy, sprawa została umedialniona :P

 

Powyższą wiadomość przeczytałem kiedyś w jakimś portalu biznesowym. Nie pamiętam jakiej firmy dotyczyła sprawa.

Podsumowując, na błędach innych można wiele zyskać ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta firma to Commercial Union a facet zarobil na tym ponad 1 000 000 i potem sie musial sadzic o kase jak mozgowcy z CU odkryli ten bug :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem pod wrażeniem ;) Sposób naprawdę świetny :)

Szukając różnych błędów w obsłudze i regulaminach można działać na Swoją korzyść ;)

Słyszałem o przypadku jednej z firm... :) w regulaminie istniał zapis, że po zakupie akcji należy przefaxować potwierdzenie zakupu w ciągu kilku kolejnych dni ;) Jeżeli firma takowego faxu nie otrzymała, dyspozycja zakupu zostawała anulowana.

Nietrudno się domyślić, że ktoś mógł to w sprytny sposób wykorzystać.

Opisywany przypadek dotyczył właśnie osoby, która kupowała akcje tej firmy, a następnie sprawdzając kurs wysyłała odpowiednio dyspozycje.

Wiadomo że giełda jest nieprzewidywalna, a ceny akcji zmieniają się z każdym dniem.

Tak więc Pan Y inwestował swój majątek w akcje firmy XXX i jeżeli ceny akcji rosły wysyłał potwierdzenie i tym samym stawał się ich właścicielem. Następnego dnia inwestował znowu wszystko to co zarobił, kupując te same akcje i jeżeli ich cena spadła, nie wysyłał potwierdzenia, a zainwestowane środki zostały mu zwrócone spowrotem na konto:P W krótkim czasie udało mu się zgromadzić sporą sumkę, ale na koniec sprawa wyszła na jaw i firma zorientowała się jaki błąd popełniła. Z racji tego, że nie chciano Panu Y wypłacić zarobionych pieniędzy, sprawa została umedialniona ;)

 

Powyższą wiadomość przeczytałem kiedyś w jakimś portalu biznesowym. Nie pamiętam jakiej firmy dotyczyła sprawa.

Podsumowując, na błędach innych można wiele zyskać ;)

Pozdrawiam

 

 

to jakieś bajki raczej są albo przekręt z dawien dawna ... akcje notowane na GPW nie są w żaden bezpośredni sposób zależne od firm, które te akcje wyemitowały.

Obrót i pośrednictwo sprawowane jest przez giełdę, ktoś kupuje akcje od sprzedającego , transakcji nie można cofnąć.

 

Taki numer byłby możliwy jakieś 10-15 lat temu kiedy operacje wykonywano na papierze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co pamietam to na di.pl rok temu tez rozmawialismy o wygasajacej domenie ge.pl

Widac abonent robi to celowo - placi na ostatni moment. Zupelnie jak pewna znana agencja w polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie nie pamietałem dokładnie o co chodziło :) Ale sama idea napewno ciekawa ;)

Nawiązując:

Ostatnio coraz więcej słyszę o ludziach, którzy na allegro szukają "pomyłkowych" aukcji.

Kiedyś nawet w Teleexpresie była sprawa osoby, która kupiła jacht za 1 PLN :) .

Lepiej 2 razy sprawdzić na jaką kwotę wystawiamy aukcję niż potem żałować ;)

Bo liczba takich osób rośnie z dnia na dzień...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem w KŚ z 2 dni temu o aukcji forda chyba. Chciał ktoś napisać 2500zł, wyszło 2,5zł (kropki, przecinki - tu był błąd) ale przed sądem wygrał sprawę sprzedawca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeby nie byc goloslownym, pozwole sobie dorzucic jeszcze kilka innych sprawdzonych patentow na lapanie dobrych domen :)

Wiadomo, wszysc chca lapac domeny, ktore sa najbardziej wartosciowe (generyki, jedno/dwu/trzy literowki, jedno/dwu znakowe, domeny z fraza z terminologii z roznych galezi rynku z duzym potencjalem, domeny z historia/ruchem/bc itd itd). Jak to robic bez dostepu do EPP, pl.output albo bez dropped.pl?

Gdy dawno, dawno temu, nie bylo jeszcze gg, a najbardziej powszechnym srodkiem komunikacji byl irc, wiele firm hostingowych rejestrowalo duzo bardzo fajnych domen pod tzw "vhosty" dla roznego typu procesow ircowych, od sesji bitchx, irsii, przez tulene bnc, konczac na botach. W tamtych czasach "rulez" byl nick jednoliterowy i kanal #alphabet przy /whois, albo @ na #pl-opers, albo #szczecin, #poznan itd itd. Jesli chodzi o domeny, to krolowaly vhosty typu: twoj.kanal.zaraz.bedzie.nalezal.do.nas.pl, ssij.ty.lamo.pl etc. Pamietam, jak Zminek z nNm, ktory byl administratorem na jednym z serverow rzadowych, zaczal udostepniac dla swoich znajomych konta shellowe z domena: kocham.cie.gov.pl - to bylo "r00x" ;)

Do czego zmierzam?

www.komunikaty.pl

www.archiwum.biz.pl

www.zus.pl

www.databroker.pl (np,Baza B10)

www.krd.pl

Dzieki tym stronom, mozecie uzyskac informacje o upadlosci firm z najrozniejszych segmentow rynku:)

Wystarczy poszperac i mozna znalesc cos ciekawego. Mnie zazwyczaj interesowaly firmy z branzy IT, poniewaz mialy najwiecej domen. Oczywiscie to nie jest regula, bo czasami ilsosc nie rowna sie jakosc, no ale zawsze cos mozna bylo znalesc. Po znalezieniu danej firmy, odpalalem webarchive , google i trzymajac kciuki liczylem na szczescie. Czasami dupa, a czasami bingo. Zastanawiajace jest, ze w przypadku malych jak i duzych firm, syndyk nie zwraca uwagi na domeny, ktore sa w posiadaniu firmy, ktora oglosila upadlosc ;)

Inna patent przy uzyciu dropped.pl.

Znalazlem sobie na dropped.pl jakas ciekawa domene. Siup ja do webarchive i sprawdzam co tam bylo. Pojawila sie jakas zarchiwizowana strona, a na dole "Copyright by XXXX_&&&_DDD". Ciekawe, co powie google na temat "Copyright by XXXX_&&&_DDD"? Wklejam zawartosc stopki i jak mam szczescie, to znajde inny serwis tej firmy albo osoby - jesli domena jest ciekawa to zakladam opcje :P

Jak drogo sprzedac domene?

Ten patent dzialal przed upgrade whois dla domen .pl. Czemu? Zaraz wyjasnie ;)

Szukalem wolnych domen, najlepiej z branzy finansowej, ktore w wiekszosci koncowek sa pozajmowane, a w Polsce wolne.

Jesli znalazlem taka domene, ktora byla wolna w .pl i .com.pl to rejestrowalem na siebie .pl, np XXXbanking.pl.

Na drugi dzien, korzystajac z jakiegos zagranicznego registrata bralem XXX-banking.pl i XXXbanking.com.pl, rejestrujac je, np na jakis BANK ZE SZWECJI ;)

1) teraz wystarczylo podbic do obojetnie jakiego rodzimego banku z pytaniem odnosnie XXXbanking.pl, ze screenem whois, gdzie widac, ze gorsze XXXbanking.com.pl i XXX-banking.pl sa w posiadaniu banku ze Szwecji albo Niemiec i bez wiekszych klopotow wyciagalem od 1000 w gore ;)

2) aukcja na allegro.pl z wielka marketingowa sciema na podobnej zasadzie ....

Na allegro nie zdazylem tego wyprobowac, a teraz juz raczej sie nie uda, bo we /whois widac daty utworzenia domen - no chyba, ze ktos jest cierpliwy i chce mu sie czekac 4 lata hihi

Ogolnie, to mam caly notes innych pomyslow, ktore w mniejszym lub wiekszym stopniu sie sprawdzaja :P

Wene do tego mam zawsze po pijaku hehe :)

 

ps. Na posty typu sciema, pierdoly nie odpisuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ty cabona chyba za dawnych lat pod Pewex'em stałeś :) hahahaha

nie wiedziałem że taki kombinator z ciebie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×