Jump to content
kajojj

ge.pl - niezła opcja :D

Recommended Posts

Widzę że dobrze wiesz o co chodzi a teraz kombinujesz jak bu tu wyjść z twarza :) twoj sprawa, ja nie będe marnował czasu na powtarzanie tych samych argumentów. Niech inni się wypowiedza w tej sprawie, chyba że też mają standardy prosto z Allegro :)

 

Dodam tylko że jeżeli (podążając tokiem twojego rozumowania) myślisz że Google było by ci wdzięczne bo dostało domeny za friko (dodam że takie o których nawet nie wiedzą).... to jesteś chyba pod wpływem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, ze dobrze wiem. Jakbym nie wiedzial, to nie pisalbym na publicznym forum rzeczy, ktore moglyby mi zaszkodzic :)

W moim rozumowaniu nie postepowalem nigdy nieetycznienie czy bron boze lamiac prawo, aczkolwiem Twoje pogrubienie fragmentu mojego postu z rejestrowaniem domeny dla firmy bez jej zgody zasialo we mnie ziarnko niepewnosci.

Tak czy siak dzieciaki nie probojcie tego w domach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ cabona - zgodzę się niestety z MisUszatek.. tak robić nie powinieneś :) Każdy z nas popełnia błędy - grunt, żeby ich nie powtarzać lub przynajmniej nie z premedytacją :D Myślę, że działanie, które opisujesz nie przysłuży się dobrze zdaniu, jakie panuje na temat "domainerów" w Polsce. Dla dobra siebie i nas wszystkich skończ z tym modelem biznesowym :)

 

@ danlis - naprawdę uważasz, że byłoby lepiej, żeby do rejestracji domeny trzeba było przesłać skan dowodu, wpis do ewidencji, KRS itd??? Mam nadzieję, że nie doczekam takich czasów. Proces walidacji danych itd. pociągnąłby za sobą takie koszty, że domeny znowu wróciłyby do ceny 200 zł. Już sobie wyobrażam tych obcokrajowców, którzy przesyłają skany dowodów, dokumentów firm itd...

 

Moim zdaniem przy weryfikacji danych byłoby jeszcze gorzej. Przykład: wysyłam dowód kolegi, którego nie lubię, wpłaty dokonuje na poczcie podając jego dane (nikt na poczcie tego nie sprawdza), wszystko robię z kafejki (logowanie do panelu, rejestracja itd.). Wtedy rejestrator ma już 100% pewności, kto kupił domenę. Potem robię jakiś phishing pod tą domeną i zamykają kolegę, tak?

 

Poza tym nadal będzie można zarejestrować domenę .com, .eu i setki innych rozszerzeń bez dokumentów, więc po co z .pl robić takie dziwadło?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego jestem za tym, aby kazda firma w ktorej kupuje sie domeny potwierdzala uzytkownika przed zakupem domen i mozna bylo je nabyc tylko na swoje uwierzytelnione dane personalne. Przeciez teraz mozna zarejestrowac domene jestemdebilem.pl na Jana Kulczyka i nikogo to nie obchodzi.

 

Tak już było, gdy NASK nie miał partnerów. Kupno domeny to kilka faksów i kilkadziesiąt telefonów. Dziękuję. Mam nadzieję, że to nie wróci.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ danlis - naprawdę uważasz, że byłoby lepiej, żeby do rejestracji domeny trzeba było przesłać skan dowodu, wpis do ewidencji, KRS itd???

 

Daniel, GDZIE tak napisałem? Oczywiście, że NIE. Uważam jednak, że w razie wątpliwości i przy cesji/wydaniu authinfo już tak.

 

Aczkolwiek przyznasz (mam nadzieję), że sytuacja, w której "na kogoś" można zarejestrować domenę jest cokolwiek wątpliwa - zapewne jeszcze nie było takiej sytuacji, ale ciekawe jak zareagowałbyś, gdyby ktoś rejestrował wątpliwe prawnie domeny na Ciebie i następnie zwracał się do danych podmiotów z ich odsprzedażą. Problem powstałby gdybyś kiedyś otrzymał "zaproszenie" do sądu i "dowiedział się", że jesteś właścicielem jakiejś domeny :) Ale powtarzam: NIE jestem za weryfikacją w momencie rejestracji, chociaż dostrzegam pewne zagrożenie w stanie obecnym.

 

Moim zdaniem przy weryfikacji danych byłoby jeszcze gorzej. Przykład: wysyłam dowód kolegi, którego nie lubię, wpłaty dokonuje na poczcie podając jego dane (nikt na poczcie tego nie sprawdza), wszystko robię z kafejki (logowanie do panelu, rejestracja itd.). Wtedy rejestrator ma już 100% pewności, kto kupił domenę. Potem robię jakiś phishing pod tą domeną i zamykają kolegę, tak?

 

No średnio - tym bardziej, że przy braku weryfikacji łatwiej jest tego kolegę zamknąć - patrz zdanie wyżej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak jestes cham, to zawsze mozesz przelew za kwote odnowienia zrobic na konto home.pl, a w tylule wplaty wpisac: przedluzenie ge.pl.
Typowo polskie myslenie, przeciez i tak jest opcja wiec nie wiem po co komu psuc interes.

Domena zostala przedluzona, a szkoda bo bylby ciekawy case :) Ja kibicowalem zeby spadla :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×