Jump to content
Farys

Przechwytywanie domeny - 3 pytania od początkującego

Recommended Posts

Witam, mam parę pytań początkującego:

Znalazłem sobie domenę do przechwycenia, na której bardzo mi zależy. Chcę ją przechwycić - w tym celu muszę ją dodać do przechwycenia w aftermarket i premium.pl.

 

Pytanie 1 - czy wszystkie domeny dostępne do przechwycenia dodają się codziennie, automatycznie do wyszukiwarki aftermarketu? Na premium zaś nie widzę czegoś takiego - działa to na zasadzie, że dodam sobie domenę do przechwycenia i tylko ja ją "widzę"?

 

Pytanie 2 - zauważyłem, że niektóre domeny dodawane codziennie w aftermarket nie mają uzupełnionych statystyk (TF, CF itp) - od czego to zależy? Dodałem wczoraj domenę do przechwycenia zanim jeszcze pojawiła się w serwisie i dzisiaj przy aktualizacji pokazały się wraz z nią wszystkei statystyki - czy to mogło mieć wpływ? obserwowałem też parę innych domen, których nie dodawałem, ale przy aktualizacji na aftermarket nie przypisało im żadnych statystyk

 

Pytanie 3 - czy istnieje jeszcze jakaś konkurencja na dzień dzisiejszy dla premium i aftermarket? Jak na ich tle wypada "ręczne" przechwytywanie domeny, jakie są wtedy szanse?

 

 

Pytania być może podstawowe i niektórym zaawansowanym użytkownikom pewnie wydadzą się śmieszne, ale chciałbym zaczerpnąć informacji z rzetelnego źródła.

Edited by Farys

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Domeny widoczne na listach to domeny, które weszły w 30 dniowy stan wygasania.

2. Nie zawracaj sobie głowy statystykami, które często nie mają pokrycia w rzeczywistości.

3. Nie ma konkurencji, skończyła się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie otwierać nowego tematu, mam takie pytanie, czy można zlecić przechwycenie domeny, która jest po okresie rozliczeniowym i w najbliższym czasie będzie znów "wolna" - znając życie automat ją przechwyci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie otwierać nowego tematu, mam takie pytanie, czy można zlecić przechwycenie domeny, która jest po okresie rozliczeniowym i w najbliższym czasie będzie znów "wolna" - znając życie automat ją przechwyci.

Alesz można (zlecić przechwycenie). Automat nie automat, może też być ktoś prywatnie, kto przechwyci. Jesli we whois np. zobaczysz, że domena jest zarezerwowana przez ddspzoo to na 99,99% i tak wróci do wolnych po odpowiednim czasie, bo ddspzoo "z automatu" przechwytuje cały możliwy szmelc na zasadzie "i tak nie zarejestruję, ale innym poprzeszkadzam i nie dam tak łatwo".

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat ale trochę z innej beczki i typowo z ciekawości. Ile kosztuje takie łapanie wszystkiego jak leci? To się za sztukę płaci czy jakiś abonament itp. :P

 

Pytam całkiem serio i poważnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×