Jump to content
ynd

Platynowe i złote numery telefonu

Recommended Posts

Czy ktoś z użytkowników (być może handlujący już nimi na allegro) zajmuje się sprzedażą platynowych lub/i złotych numerów telefonu? Pytam, iż interesuje mnie nabycie takiego numeru, jak i również coraz częściej moi klienci wykazują zainteresowanie takim zakupem - co za tym idzie, być może mógłbym pomóc i pośredniczyć w sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam do sprzedania zlotynumer.pl i złotenumery.pl ;-)

 

Ewentualnie znalazłby się też jakiś ciekawy numer, np. 531 123 456, ale to droga impreza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam do sprzedania zlotynumer.pl i złotenumery.pl ;-)

 

Ewentualnie znalazłby się też jakiś ciekawy numer, np. 531 123 456, ale to droga impreza.

 

Jeśli mógłbyś mi przesłać na PW wszystkie numery, które masz do sprzedania, byłbym wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zajmuje się handlem złotymi numerami. Mam jeden wyżej wymieniony w szufladzie, może kiedyś przyda mi się na jakąś infolinię, albo sprzedam jak trafi się dobra oferta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zajmuje się handlem złotymi numerami. Mam jeden wyżej wymieniony w szufladzie, może kiedyś przyda mi się na jakąś infolinię, albo sprzedam jak trafi się dobra oferta :)

 

Rozumiem. Osobiście mnie akurat nie przyciąga (z kilku względów), jeśli jednak będę mógł pomóc w sprzedaży - dam znać.

 

 

Z chęcią poczekam również na wypowiedzi lub PW od innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważaj bo jak wyciągniesz z szuflady może się okazać że numer (podobnie jak nieopłacane domeny) spadł do puli wolnych...

Nie zajmuje się handlem złotymi numerami. Mam jeden wyżej wymieniony w szufladzie, może kiedyś przyda mi się na jakąś infolinię, albo sprzedam jak trafi się dobra oferta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie boję się o to, co roku mam ustawione automatyczne doładowanie za 5 zł, co przedłuża ważność numeru ;-)

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam z czystej ciekawosci bo na allegro mozna spotkac wiele podobnych numerow :

W czym ten Twoj jest taki wyjątkowy ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam z czystej ciekawosci bo na allegro mozna spotkac wiele podobnych numerow :

W czym ten Twoj jest taki wyjątkowy ?

 

Zapewne chodzi o 531-123-456. Z tym, że "123456" następuje po "1", co trochę psuje całość.

 

 

Ja mam do sprzedania zlotynumer.pl i złotenumery.pl ;-)

 

Ewentualnie znalazłby się też jakiś ciekawy numer, np. 531 123 456, ale to droga impreza.

 

Na allegro można znaleźć znacznie łatwiejsze i czytelniejsze, za nie więcej niż 500 złotych. :)

 

 

Edit: np. 572-x00-y00.

Edited by ynd
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam z czystej ciekawosci bo na allegro mozna spotkac wiele podobnych numerow :

W czym ten Twoj jest taki wyjątkowy ?

 

W tym, że wystarczy zapamiętać prefix 531 a później już tylko odliczanie 123456. Takich numerów może być aktywnych tylko kilkanaście (po jednym na prefix), a nie kilkadziesiąt jak w przypadku np. prefixAAAAAA (po 10 na każdy prefix) czy prefixAAABBB (bardzo dużo kombinacji na każdy prefix). Nie mówiąc już o prefixABABAB, które wyglądają jakby ktoś jąkał się.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym, że wystarczy zapamiętać prefix 531 a później już tylko odliczanie 123456. Takich numerów może być aktywnych tylko kilkanaście (po jednym na prefix), a nie kilkadziesiąt jak w przypadku np. prefixAAAAAA (po 10 na każdy prefix) czy prefixAAABBB (bardzo dużo kombinacji na każdy prefix). Nie mówiąc już o prefixABABAB, które wyglądają jakby ktoś jąkał się.

 

Faktycznie tego typu kombinacji jest mniej, ale wyobraź sobie teraz reklamę telewizyjną w której lektor czyta Twój numer: pięćset trzydzieści jeden, jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć oraz reklamę, w której lektor czyta (przykładowo) numer 531-200-400: pięćset trzydzieści jeden, dwieście, czterysta. Wyobrażając sobie w jaki sposób mógłby to robić wspomniany lektor, moim zdaniem, bez wątpienia to ta druga (częstsza) kombinacja jest łatwiejsza do zapamiętania i ma przyjemniejszy w wydźwięk.

 

Edit: oczywiście sprawa wygląda podobnie podając komuś numer bezpośrednio.

Edited by ynd
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie tego typu kombinacji jest mniej, ale wyobraź sobie teraz reklamę telewizyjną w której lektor czyta Twój numer: pięćset trzydzieści jeden, jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć oraz reklamę, w której lektor czyta (przykładowo) numer 531-200-400: pięćset trzydzieści jeden, dwieście, czterysta. Wyobrażając sobie w jaki sposób mógłby to robić wspomniany lektor, moim zdaniem, bez wątpienia to ta druga (częstsza) kombinacja jest łatwiejsza do zapamiętania i ma przyjemniejszy w wydźwięk.

 

Edit: oczywiście sprawa wygląda podobnie podając komuś numer bezpośrednio.

 

A kilka godzin po usłyszeniu reklamy zastanawiasz się czy to było 531 200 400, czy 531 400 200 ? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kilka godzin po usłyszeniu reklamy zastanawiasz się czy to było 531 200 400, czy 531 400 200 ? ;)

 

Wątpię, żeby kilka godzin po usłyszeniu reklamy zainteresowana osoba nie pamiętała tak prostego numeru. Wielokrotnie widziałem reklamy z prostymi numerami telefonów i nie natrafiłem jeszcze na wersję "123-456", za to wielokrotnie na wersję "x00-y00" - wnioskuję, iż marketingowcy uznali, że to jednak lepsza opcja. Wydźwięk, o którym wspomniałem, też jest ważny przy zapadaniu w świadomość.

 

Oboje wyraziliśmy swoje zdanie dość obszernie, Ty będziesz bronił swojego, ja się z tym nie zgadzam - nie widzę sensu dyskutować bardziej. Mimo wszystko dzięki, bo doświadczenie budowane na opinii wielu osób jest cenniejsze. Nikt więcej nie posiada takich numerów? Dyskusja odbiegła też trochę do opinii na ich temat, więc z chęcią przeczytam również wypowiedzi innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obie kombinacji zabierają mi tyle samo czasu podczas zapamiętania i szukania w zakamarkach pamięci jaki był to numer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obie kombinacji zabierają mi tyle samo czasu podczas zapamiętania i szukania w zakamarkach pamięci jaki był to numer.

 

Skoro tak, to wracamy do kwestii wydźwięku podczas czytania przez lektora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×