Jump to content
damien

Dział "Kupię"

Recommended Posts

Parametr "zastosowanie" z pewnością odpada ponieważ to czy domenę można zastosować do danego projektu jest odczuciem subiektywnym. I ten właśnie subiektywizm jest dużym problemem.

Zgadzam się, parametr "zastosowanie" może być rozumiany subiektywne, niech w tym miejscu będzie więcej "luzu" Każdy może mieć inny pomysł i inne spojrzenie na temat. To dodatkowa wartość. Jednak dobrze by było, by w miarę dokładnie określić pod jaki projekt ma być użyta domena, wtedy trafniej będzie można dopasować ofertę do zapytania. Myślę, że to będzie z korzyścią dla poszukującego i oferującego domenę.

Edited by jazz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przycisk "nie lubię" byłby ciekawym rozwiązaniem. Wysyp domen niezwiązanych z tematem jest faktycznie plagą.

Można ignorować temat, użytkownika. Pomocne.

 

Dobrze opisane "kupię" z określonymi oczekiwaniami i warunkami to nie jest dużo pracy.

Na byle jak napisane ogłoszenie dostaje się byle jakie odpowiedzi.

Patrząc na to co się rejestruje i wydaje na to pieniądze - argument o odpłatności jest słaby.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Jak sobie wyobrażasz ogłoszenie w dziale "kupię" bez określenia zastosowania domeny? ;-)

moze np. okreslic maksymalna liczbe domen (np.2-3), ktora user moze zglosic w temacie - nie rozwiazuje to wszystkiego, ale cos na pewno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że bardziej niż ograniczenie ilości domen istotne jest to, by domeny były zgodne z zapotrzebowaniem potencjalnego kupca. I najważniejsze, budżet. Powinien to być warunek konieczny dodania oferty tak jak zastosowanie/przeznaczenie domeny Bez tego ogłoszenie powinno być usuwane/ blokowane/ lub nie możliwe do dodania Nie widzę sensu zgłaszać domen z potencjałem przykładowo XXXX XXX dla kogoś z budżetem X/XX. Zastanawiam się też czy nie zacząć podawać linku do portfolio w odpowiedzi na mało konkretne zapytania by kupujący sobie sam coś wybrał. Zasada jest prosta. Idziesz do sklepu musisz wiedzieć co chcesz kupić! Chcesz sprzedać towar, musisz wiedzieć czego szuka kupiec. Każdy z nas zna swoje domeny dzięki czemu szybko możemy znaleźć interesujące propozycje dla kupującego. Dzięki temu kupujący nie musi przeglądać przykładowo wielu tysięcy domen na giełdach a jedynie kilkanaście czy kilkadziesiąt najbardziej dopasowanych.

Edited by jazz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Myślę, że bardziej niż ograniczenie ilości domen istotne jest to, by domeny były zgodne z zapotrzebowaniem potencjalnego kupca

racja, ale jak juz wspomniano powyzej, czasami jest to niewymierne, potencjalne zastosowanie prawie kazdej domeny jest indywidualnym osadem, a ograniczenie ilosciowe jest proste do wyegzekwowania

Share this post


Link to post
Share on other sites

racja, ale jak juz wspomniano powyzej, czasami jest to niewymierne, potencjalne zastosowanie prawie kazdej domeny jest indywidualnym osadem, a ograniczenie ilosciowe jest proste do wyegzekwowania

Masz rację @hans_2000. Oczywiście jestem za pełną wolnością w zgłaszaniu domen bez weryfikowania tego czy zgłoszona domena pasuje do ogłoszenia czy nie. To oceni wyłącznie zainteresowany. Ważne, by każdy zgłaszał jaką chce domenę. Dla mnie informacja czego szuka kupiec jest bardzo ważna. Dzięki niej mogę zaproponować najlepsze swoje domeny, które w moim zdaniem będą pasować pod dany projekt.

Edited by jazz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisząc " bez weryfikowania tego czy zgłoszona domena pasuje do ogłoszenia czy nie" miałem na myśli "bez oceniania" zgłoszonej propozycji domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×