Jump to content
cabona

Ogolnopolski meeting domainerow/domeniarzy:)

Recommended Posts

Poniewaz ostatnio mam co raz wiecej wolnego czasu, w mojej glowie zrodzil sie pomysl zorganizowania ogolnopolskiego meetingu domainerow/domeniarzy :)

Wiem, ze w przeszlosci na forum pojawily sie juz podobne tematy, ale chyba za duzo z tego nie wyniklo? :)

Co byscie powiedzieli, na organizacje spotkania dla ludzi zwiazanych zawodowo i hobbystycznie z rynkiem domen. Na podobnej zasadzie dziala GrillIT.pl

Oni maja troche latwiej, bo wiekszosć z nich jest z Wroclawia i spotykaja sie, aby rozmawiac na tematy web2.0, nowych trendow, badania mediow interaktywnych etc.

Calosc mozna zorganizowac na zasadzie member-get-member, czyli jedynie dla osob z di.pl. Wynajelibysmy jakas skromna sale z dostepem do projektorwa/rzutnika przy herbacie, kawce podyskutowalibysmy na temat domainingu. Po konferencji NASK zauwazylem, ze ozywily sie stosunki na di.pl miedzy tymi z Was, ktorzy brali w tej imprezie udzial. Mysle, ze taki meeting pomoglby kazdemu z Was nawiazac now ekontakty biznesowe, a takze poszerzyc wiedze.

 

Glosowanie odnosnie lokalizacji:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=11050

 

Co Wy na to? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meeting krakowski i warszawski nie przyniósł oczekiwanych efektów.

Myślisz, że ogólnopolski uda się zorganizować ?

Musiałby pojawić się jakiś wyraźny czynnik motywujący.

Masz jakiegoś asa w rękawie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie skonczylem przegladac watki na temat tych spotkan i nie znalazlem tam zadnych konkretnych informacji, np miejsca, godziny etc.

Zdaje sobie sprawe, ze internet daje anonimowosc i ze dla czesco uzytkownikow di.pl wiekszy komfort daje pisanie w wycenach i opiniach: "to jest nindza", "reg fee", ale jesli ktos podchodzi do jakiejkolwiek formy biznesu powaznie, to takie spotkania w realu naprawde bardzo wiele daja.

Z punktu widzenia organizacji wg mnie najpierw nalezy wybrac najpierw miasto, pozniej odpowiedni lokal, a nastepnie zrobic liste osob i z pieniedzy zebranych zeskladki oplacic wynajem.

Jak jzu beda konkrety, to wiecej ludzi podejdzie do sprawy z odpowiednim nastawieniem :)

Ja niestety nie moglem byc na konferencji organizowanej przez NASK z racji mojej pracy i miejsca zamieszkania, aczkolwiek ostatnio troche sie pozmienialo, wiec oscylowalbym za jakims meetingiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SELES :)

Ja moge sie zajac organizacja, ale bede potrzebowal kilka osob, ktore sa na miejscu w celu dogrania szczegolow.

Mysle, ze wystarczylaby nam sala konferencyjna kolo 31 m kwadratowych, tj dla 30 osob, bo watpie, ze spotkamy sie w wiecej osob :D

Z tego co pamietam rok temu koszt wynajecia takiej sali to kwota 45 zlotych netto na godzine. Wyposazenie rzutnika/projektora + ekran to 35 na dobe.

Do tego catering, np obiady od 20 zlotych na osobe w gore.

Oczywiscie ceny w zaleznosci od standardu obiektu moga sie roznic, ale te 40 to srednia.

Poniewaz mieszkam na Wyspach, nie chce zabierac glosu odnosnie lokalizacji takiego spotkania - mi jest to obojetne. Fajnie, jakby inni zainteresowani demokratycznie wybrali jakies miasto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę Twoje dobro i wygodę :) proponuje Gdańsk. Przylatujesz do Rębiechowa, mogę Cię odebrać (mam 10 min do lotnicha) i możemy działać :D

 

No ale znając życie, w Polsce jest tylko jedno miasto - Warszawa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

proponuje Szczecin - tu maja siedzibe dwaj liczacy sie na rynku rejestratorzy :) home i az - co Wy na to - blisko granicy - z Polski szybo z zagranicy takze

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, piszac o miejscu, myslalem ze solidarnie zaczniecie typowac miasta z centrum Polski, zeby wszyscy mieli w miare rowno :)

Czy jest jeszcze ktos zainteresowany?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biorąc pod uwagę Twoje dobro i wygodę :) proponuje Gdańsk. Przylatujesz do Rębiechowa, mogę Cię odebrać (mam 10 min do lotnicha) i możemy działać ;)

 

Popieram w 100% :)

 

Lato, Bałtyk, spotkanie domeniarzy ... czego chcieć więcej ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach demokracja jak i sala konferencyjna moga okazać się kulą u nogi :)

A może by tak podac jakiś cel spotkania i atrakcje towarzyszące ?

Bo jeśli to tylko luźne rozmowy i popijawa, to spotkanie można równie dobrze zorganizować w Warszawie, Krakowie, Mikołajkach jak i w Chorwacji :) Pytanie czy rozmowy mają być bezpośrednie czy via notebook ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kangur:

Poniewaz bedzie to pierwsze tego typu spotkanie, proponowalbym jakis lekki panel dyskusyjny, np dzieki ktoremu wszyscy sie lepiej poznamy.

Jesli udaloby sie nam spotkac dajmy na to w 30 osob, super byloby gdyby kazdy z nas zaprezentowal historie swojej przygody z domenami i swojego porftolio.

Dzieki temu nie bedziemy nickami na forum, ale zywymi osobami, wiec i trema i cisnienie bedzie mniejsze.

Pozniej moznaby podyskutowac na temat pomyslow na rozwoj domainingu w Polsce etc. Napewno kazdy z Was ma bardzo duzo pomyslow na temat dyskusji, wiec bedzie w czym wybierac.

Pozwolilem sobie utworzyc sonde z miejscowosciami. Prosilbym, aby kazdy glos zostal przez Was podpisany postem w tym temacie, dzieki czemu bedzie mozna latwo ustalic Wasze preferencje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musiałby pojawić się jakiś wyraźny czynnik motywujący.

 

Za tydzień w piątek pewnie część z nas będzie w Warszawie na lunchu NASKowym z okazji miliona domen, gdzie NASK prawdopodobnie ogłosi, że nie obniży w 2009 roku ceny przedłużenia do kwoty niższej niż opcja+nowa rejestracja. Może to byłby ów czynnik motywujący, aby móc stwierdzić jaki to zły jest ten NASK? :) I spotkanie np. tego samego dnia w godzinach popołudniowych?

 

a.

 

ps jadę z Wrocławia, mogę kogoś zabrać, PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

A może takie spotkanie domeniarzy w jakimś fajnym namiocie na Oktoberfest w Monachium? :) Jeżeli jakaś grupka zainteresowanych by się znalazła, to zgodziłbym się na organizacje.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meeting krakowski i warszawski nie przyniósł oczekiwanych efektów ...

Musiałby pojawić się jakiś wyraźny czynnik motywujący.

Masz jakiegoś asa w rękawie ?

 

cabona zamierza każdemu z nas zasponsorować dojazd na meeting, ale o tym na razie ćśśśśśś :) ot taki to as w rękawie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ams:

 

Mi bardziej zalezy na zapoczatkowaniu cyklicznych spotkan domainerow/domeniarzy, tzn cos na wzor grillit.pl.

Nie mowie, ze mamy sie spotykac co tydzien, ale np raz na 4 miesiace :)

Panel dyskusyjny, wieczorem afterparty, a na drugi dzien wszyscy wracaja do siebie, by juz popoludniu na di.pl zaczely pojawiac sie pierwsze posty z relacjami.

 

MariuszPN:

Hihihi, az tak dobrze mi sie nie powodzi :)

 

Wracajac do tematu. W sondzie wzielo udzial 23 domainerow/domeniarzy zainteresowanych spotkaniem, a glosy sa strasznie podzielone.

Moze ustalmy max. strefe dojazdu, dzieki czemu bedziemy mogli wybrac 3 miasta w miare optymalne dla kazdego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Michał Rollercoaster na Oktoberfest po kilku litrowych 'kufelkach' Paulanera to niezapomniane przeżycie :) Spotkanie w Monachium jest mało realne ale w razie czego jesteś w stanie załatwić jakieś rozsądne noclegi na przełomie września i października ? Bo to wcale niełatwa sztuka.

 

A propos miejsca w kraju - kiedyś jeździłem autem 7 tys. km miesięcznie i przy stanie polskich dróg polubiłem podróże pociągami, zwłaszcza Intercity. Zero stresu, można się zdrzemnąć, porozmawiać czy poczytać gazetkę i nie trzeba się zastanawiać czy ostatni wieczorny drink juz wyparował ?

Tak więc byłoby miło gdybyście uwzględnili możliwość dojazdu koleją. Być może nie tylko dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem dosyc sceptycznie nastawiony do tego typu zlotow. Wydaje mi sie ze malo jest ludzi, ktorzy beda chcieli jechac przez pol Polski po to zeby sobie pogadac :)

 

Moim zdaniem takie spotkanie ma sens przy okazji jakiejs konferencji (tak jak bylo to ostatnim razem w Warszawie - eh wspominam jeszcze do dzis :)

Zawsze bedzie problem, gdzie, a czemu ten termin a kto ma to zorganizowac a temu nie pasuje, niekonczace sie glosowania itd

Moim zdaniem NASK zgarnia z nas niezla kasiore wiec to ON powinien zorganizowac spotkanie dla domeniarzy (oh przeciez maja tyle kasy na reklame w TV - to takie spotkanko to naprawde bedzie niczym waciki w ich budzecie ;]

Moze dodac post do watku sugestie dla NASK? ;-)

 

Okej okej juz wracam na ziemie :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem NASK zgarnia z nas niezla kasiore wiec to ON powinien zorganizowac spotkanie dla domeniarzy (oh przeciez maja tyle kasy na reklame w TV - to takie spotkanko to naprawde bedzie niczym waciki w ich budzecie ;]

 

300 prezesów i wiceprezesów musi się jakoś wyżywić więc niewiele tej kasiory zostaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
300 prezesów i wiceprezesów musi się jakoś wyżywić więc niewiele tej kasiory zostaje :)

No tak Sushi, piwko i kilka godzin myslenia "domain has got no option" cos tu nie pasuje, co by tu zmienic ... i dzien zleci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak Sushi, piwko i kilka godzin myslenia "domain has got no option" cos tu nie pasuje, co by tu zmienic ... i dzien zleci :)

 

 

Haha, to Ci sie udalo ;)

 

Odnonsnie spotkania - czyzby temat umarl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×