Jump to content
Anka1983

Jak długo może trwać rejestracja domeny?

Recommended Posts

Z góry przepraszam, jeśli przeoczyłam podobny temat. Chciałabym zapytać bardziej doświadczonych. Jak długo może trwać rejestracja domeny. 21.01.2016 zapłaciłam za rejestrację kilku domen, z czego większość do dnia dzisiejszego (24.01.2016) jest cały czas w trakcie rejestracji. Zastanawiam się czy jest to powszechna praktyka, czy raczej powinnam zastanowić się nad zmianą rejestratora. I drugie pytanie - czy jest możliwa taka sytuacja - wpisuje adres, patrzę domena wolna, zaznaczam, opłacam, po jakimś czasie dostaję informację, że domena została zarejestrowana przez kogoś innego, piszę do obsługi klienta - o co chodzi - dostaję jeszcze inną odpowiedź - domena, którą chciała Pani zarejestrować jest domeną Premium, może ją Pani nabyć za 500 euro. Co w takim razie z ceną podaną na stronie (99zł + VAT)? Zaczyna mnie to już irytować, bo co fajniejsza domena, to zawsze pojawia się problem, mimo że w danym momencie jest wolna. Nie podaję nazwy rejestratora, bo nie wiem czy wolno. Będę wdzięczna za każdą wypowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Zmień rejestratora. Pewnie u obecnego ktoś ręcznie zatwierdza rejestracje.

Nazwę możesz podać śmiało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Moim rejestratorem jest Aftermarket.

 

To raczej nie zmieniaj ;) proponuję napisać ticket i się wszystko wyjaśni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam, że możesz zarezerwować tylko polskie domeny. W przypadku pozostałych np. z końcówką com lub eu obowiązuje zasada kto pierwszy opłaci domenę ten ma ją u zarejestrowaną. Wato też korzystać z szybkich płatności. Zapłacisz prowizję, jednak pieniądze są na koncie błyskawicznie.

Edited by jazz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem zasadę, kto pierwszy, ten lepszy. Zawsze korzystam z szybkich płatności i wszystko odbywa się w ciągu dosłownie 2 minut, a potem....nic....domena jest w trakcie rejestracji....przez 4 dni (ani kasy, ani domeny, ani sensownej odpowiedzi).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak napisał @zabaco zaloguj się do Aftermarket

Na dole strony wybierz: Pomoc i kontakt > Skontaktuj się z nami > Nowy ticket


Napisz raz jeszcze, dokładnie opisz sprawę, podaj krok po kroku co robiłaś, jakie były komunikaty itp.

Zrób zrzut ekranu prezentujący co widać u Ciebie na koncie. Możesz dołączyć trzy takie pliki.

Edited by jazz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź. Tak jak radziliście, napisałam do AM...po raz czwarty. Tym razem wysłałam zrzut ekranu, tak jak radził jazz. Może to pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugie pytanie - czy jest możliwa taka sytuacja - wpisuje adres, patrzę domena wolna...

Gdzie wpisujesz ten adres? W formularzu rejestracyjnym domeny w AfterMarket, czy w pasku adresu przeglądarki?

Co w takim razie z ceną podaną na stronie (99zł + VAT)?

Skąd taka "cyfra" - nie pasuje ani do cen rejestracji w AM (domeny .pl), tym bardziej do cen na giełdzie - zwłaszcza tych "fajniejszych" domen.

 

Powyższa cena pochodzi z tych stosowanych w nazwa.pl lub home.pl

No chyba, że coś się wysypało w AM?

co fajniejsza domena, to zawsze pojawia się problem, mimo że w danym momencie jest wolna...

Z "fajniejszymi" domenami zawsze jest problem...

W którym momencie te domeny są wolne, bo może o czymś nie wiem? Przespałem coś? Tak wiele się ostatnio dzieje.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieje się tutaj jakiś bezsens.

 

AM rejestruje od razu domeny! W życiu nie miałem takiej sytuacji żeby to trwało kilka minut a co dopiero jak piszesz kilka dni!

 

Do tego jak dodam to, że widzisz domenę jako wolna (nie wiem skąd cena 99 jak zauważył kolega wyżej) a po chwili robi się z niej 500 euro... to wychodzi mi jakaś herezja, która w mojej opinii jest czymś źle rozumianym przez Ciebie. Może Ty wpisujesz domeny (te fajne :P) w główną wyszukiwarkę i wyskakuje Ci oferta z giełdy na 500 euro ale nie pisze tam "dostępna" a "dostępna na giełdzie"?

 

Może zacznijmy od początku...

 

Czy domena, którą wpisałaś miała obok siebie napis "dostępna" i cena 99 zł + VAT? Bo jeżeli tak to nie mógł być to AM bo nie ma takiego cennika. Może to nie AM? :P

 

Z pewnością pomożemy ale musisz napisać krok po kroku co robiłaś :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do renegat1. No widzisz, Ty nie miałeś, a ja owszem. Rozumiem, że reprezentujesz interesy Aftermarket, skoro tak poruszyła Cię moja wypowiedź. Liczyłam na pomoc, ale widzę, że się przeliczyliczyłam. Myślę, że wszystko opisałam na tyle dokładnie, że nic więcej dodać nie trzeba.

A tu możesz się doinformować, jeśli chodzi o ceny jakie proponuje Aftermarket (załącznik), no chyba, że nie umiem czytać, bo to, że doznaje omamów wzrokowych już się dowiedziałam.

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Wszystkich, tych bardziej i mniej przychylnych.

post-20291-0-10529900-1453654132_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aa to wszystko jasne :D

 

Przepraszam - faktycznie moje niedopowiedzenie bo myślałem, że rozmawiamy NIE o domenach tych nowych :P

 

Czyli problem się rozwiązał ponieważ wpisywane przez Ciebie domeny zapewne były "premium" gdzie trzeba nieraz płacić właśnie 500,1000 czy 3000 euro. To wina nie AM a bardziej tego kto jest odpowiedzialny za dany rejestr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie reprezentuje niczyich interesów,a o nowych domenach w ogóle nie pomyślałem.Przepraszam.

 

Nic się nie stało, już przeprosiłem za "Ciebie" wcześniej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałam i niczego się nie dowiedziałam :-(

Szkoda, że nie napisałaś wcześniej o jakie dokładnie domeny chodzi.

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos "fajnych" domen, to chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, że pisząc fajne, miałam na myśli moje subiektywne odczucia, prawda? Poza tym śmiem twierdzić, że fajnych domen jest na rynku jeszcze bardzo, bardzo dużo. Sama zarejestrowałem jedną .com na początku stycznia, a po 10 dniach dostałam propozycję jej kupna. Zgodnie z życzeniem Klienta, została wyceniono przez d-w.net (nie wiem, czy mogę reklamować konkurencję) na sumę sześciocyfrową, więc chyba nie jest tak źle, biorąc pod uwagę, że mój staż w tej branży wynosi 2 m-ce.

Edited by Anka1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z życzeniem Klienta, została wyceniono przez d-w.net (nie wiem, czy mogę reklamować konkurencję) na sumę sześciocyfrową, więc chyba nie jest tak źle, biorąc pod uwagę, że mój staż w tej branży wynosi 2 m-ce.

Powodzenia ;-P

 

Ile zapłaciłaś za usługę "wyceny"? jeśli mogę spytać. Tak z czystej ciekawości.

Edited by epson
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos "fajnych" domen, to chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, że pisząc fajne, miałam na myśli moje subiektywne odczucia, prawda? Poza tym śmiem twierdzić, że fajnych domen jest na rynku jeszcze bardzo, bardzo dużo. Sama zarejestrowałem jedną .com na początku stycznia, a po 10 dniach dostałam propozycję jej kupna. Zgodnie z życzeniem Klienta, została wyceniono przez d-w.net (nie wiem, czy mogę reklamować konkurencję) na sumę sześciocyfrową, więc chyba nie jest tak źle, biorąc pod uwagę, że mój staż w tej branży wynosi 2 m-ce.

I sprzedałaś domenę tą domenę za sumę sześciocyfrową? Oczywiście gratuluję rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba padłaś ofiarą naciągaczy. Ogólny mechanizm jest prosty:

- Do posiadaczy (głównie domen *.com, szczególnie świeżo kupionych) wysyłają maila, że są zainteresowani kupnem domeny.

Zwykle proponują sporą kasę.

- odpowiadasz na maila (np. proponując 3x większą kasę lub akceptując). Oni piszą, że są nadal zainteresowani tylko dla pewności chcą, aby sprawdzić domenę najlepiej na forum X.

Ogólnie mają 3-4 takie fora.

Obiecują, że jak na forum sprawdzą domenę to oczywiście ja kupią ;)

- Mały szkopuł:

Sprawdzenie na forum kosztuje XX USD lub sama rejestracja kosztuje.

 

Oczywiście po wydaniu tej kasy nikt Ci tej domeny nie kupi...

Zwykły SCAM.

 

Zbyt piękne oferty (szczególnie po za giełdą :) zwykle są nieprawdziwe... Jak to w życiu bywa.

 

EYDTA:

Link do podobnego procederu z 2013 roku.

 

http://di.pl/topic/97021-nie-dajcie-sie-nabrac-scam

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×