Jump to content
damien

Jaki whois

Recommended Posts

Z jakiej taniej usługi whois używacie?
Jest tego sporo, ale przy większych ilościach sprawdzeń, robią się wysokie koszty.
Znacie może coś skrojone dla "hurtowników"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamy!

 

Sprawdzasz whois 100x -> zmieniasz ip -> sprawdzasz 100x -> zmieniasz ip .. i tak dalej

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wobec tego mogę zaproponować własny skrypt. Działa na tej zasadzie, że wchodzi na podane domeny i sprawdza czy istnieją. Plusem jest, że sprawdza szybko duże ilości domen. Małym minusem jest, że niektóre zajęte domeny pokaże jako wolne bo np. nie mają ustawione DNS albo serwer akurat nie odowiada, ale to nie problem bo przy rejestracji ostatecznie okazuje się które z nich są zajęte. Natomiast nie ma obawy, że domeny wolne pokaże jako zajęte, a więc nie przeoczysz żadnych wolnych domen.
Wymagane jest środowisko PHP i ewentualnie MySQL, jeśli chcesz by wyniki sprawdzenia były przechowywane w bazie. Działą zarówno lokalnie na PC albo na serwerze.
Jeśli takie rozwiązanie Ci odpowiada, napisz do mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wobec tego mogę zaproponować własny skrypt. [...] sprawdza szybko duże ilości domen. Natomiast nie ma obawy, że domeny wolne pokaże jako zajęte, a więc nie przeoczysz żadnych wolnych domen.

Jeśli takie rozwiązanie Ci odpowiada, napisz do mnie.

 

Coś takiego by mi się bardzo przydało. Napisz mi tylko jak szybko sprawdza i o jakich dużych ilościach piszesz. Bo ja jak już za coś się wezmę to liczone to jest w sporych liczbach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi o DNS lookup?

 

Chyba tak to się fachowo nazywa...

 

 

Coś takiego by mi się bardzo przydało. Napisz mi tylko jak szybko sprawdza i o jakich dużych ilościach piszesz. Bo ja jak już za coś się wezmę to liczone to jest w sporych liczbach :P

 

Czy 1000 domen na minutę to wystarczająco szybko? :) Wartościami można manipulować ale zwiększanie liczby wiąże się ze zmniejszeniem dokładności sprawdzenia (domeny zajęte będą oznaczone jako wolne). Jak to zwykle bywa ilość kosztem jakości. Dlatego trzeba to wypośrodkować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy 1000 domen na minutę to wystarczająco szybko? :) Wartościami można manipulować ale zwiększanie liczby wiąże się ze zmniejszeniem dokładności sprawdzenia (domeny zajęte będą oznaczone jako wolne). Jak to zwykle bywa ilość kosztem jakości. Dlatego trzeba to wypośrodkować.

 

Dobra prędkość. Cóż należy uczynić aby posiąść takowe narzędzie? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie wiesz? Można je stworzyć samemu lub kupić, można próbować znaleźć darmowe w sieci albo pożyczyć od kogoś...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×