Jump to content
qqwweerrttyy

etermin - zastrzeżony znak towarowy, moje domeny zarejestrowane wcześniej - czy mogę ich używać?

Recommended Posts

Witam,

 

Mam dylemat związany z posiadanymi przeze mnie domenami etermin.pl oraz e-termin.pl.

Domenę etermin.pl zarejestrowałem 01.08.2014, natomiast e-termin.pl jeszcze wcześniej, 11.02.2014. Przedłużałem ich ważność planując w nieokreślonej przyszłości stworzyć serwis internetowy, na który miały wskazywać.

 

Dziś zauważyłem, że "etermin" jest zastrzeżonym znakiem towarowym zarejestrowanym 30.03.2015 (https://tmdb.eu/trademark/013574686/eu/hr/etermin). Ja rejestracji domen dokonałem wcześniej, ale czy to wystarczająca przesłanka do tego, żebym tymi domenami mógł się w przyszłości posługiwać?

 

Czy warto przedłużać ważność tych domen, czy nie będę mógł ich legalnie używać? Bardzo proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety tak.

 

Hmm.. No to jestem bardzo ciekaw wyjścia z sytuacji i poczekam na opinię kogoś znacznie bardziej doświadczonego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny są bezpieczne, ale wykorzystanie ich w kategoriach, w których jest zastrzeżony znak, już niezbyt.

Tak jak sam napisałeś - domeny zarejestrowałeś przed znakiem, ale jeśli wystartuje na nich jakiś serwis, to już po...

Możesz próbować podważyć zasadność rejestracji znaku, ale nie jest to znak "etermin.pl", więc niekoniecznie się uda.

 

Warto dodać, że mimo że znak etermin dla EU był zgłoszony w grudniu 2014, to ten sam człowiek uzyskał go wcześniej w Szwajcarii, i tamto zgłoszenie było złożone wcześniej niż zarejestrowałeś domeny. http://s1.zrzut.pl/2i93P3x.png

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak jak sam napisałeś - domeny zarejestrowałeś przed znakiem, ale jeśli wystartuje na nich jakiś serwis, to już po...

Możesz próbować podważyć zasadność rejestracji znaku, ale nie jest to znak "etermin.pl", więc niekoniecznie się uda.

 

Przemek, ale tak samo tamta firma mogłaby mieć nic do tego co robi "qwerty" pod swoją domeną "etermin.pl".

Przecież oni mają znak "etermin".

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek, ale tak samo tamta firma mogłaby mieć nic do tego co robi "qwerty" pod swoją domeną "etermin.pl".

Przecież oni mają znak "etermin".

 

Każda żmija to wąż, choć nie każdy wąż to żmija. Oni mają węża, a qwerty żmiję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Wnioskuję z nich, że samo posiadanie domen etermin.pl i e-termin.pl jest bezpieczne. Problemy mogłyby się zacząć, gdyby te domeny wskazywały na jakieś strony www, w szczególności na strony działające w branżach przypisanych zastrzeżonej nazwie eTermin.

 

Będę wdzięczny za kolejne głosy w dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat.

 

Czy można zarejestrować znak towarowy który jest liczbą mnogą od znaku już zarejestrowanego? Np. w tym wypadku gdy jest znak etermin (graficzny) to czy byłaby możliwa rejestracja eterminy (słowny) (ta sama klasa)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można zarejestrować znak towarowy który jest liczbą mnogą od znaku już zarejestrowanego? Np. w tym wypadku gdy jest znak etermin (graficzny) to czy byłaby możliwa rejestracja eterminy (słowny) (ta sama klasa)?

Najlepszym sposobem weryfikacji jest złożenie wniosku. Teoretycznie może to się udać, zwłaszcza jeśli liczba mnoga w polskim języku brzmi inaczej niż fraza w języku, w którym był składany wniosek, ale są też przypadki pokazujące, że to się nie udało w obrębie jednego języka.

Przykładem niech będzie odmowa rejestracji frazy "moje historie" dla wybranych klas, ze względu na wcześniejszą ochronę dla "moja historia" - VI SA/Wa 611/11 - Wyrok WSA w Warszawie

 

Panoramafirm jak widać tez próbowała sięgnąć po panoramyfirm.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×